شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 99/09/29 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 99/09/29 + تغییرات

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت طلا و سکه 29 آذر // ساعت 12:00

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح امامی با کاهش 50 هزار تومانی نسبت به روز معاملاتی گذشته به نرخ 11 میلیون و 900 فروخته شد و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به 11 میلیون و 400 هزار تومان رسید.//برنا

 

29

z1og_fefdjnd3y7qv

عواملی که سکه و طلا را ارزان کرد جمعه 28 آذر // ساعت 22:00

 محمد کشتی‌آرای در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی، اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت، وضعیت بازار بدین ترتیب بود که باتوجه به روزهای پایانی سال میلادی که طبق سنوات گذشته، به دلیل اینکه بسیاری از موسسات و شرکت‌هایی که معاملات طلا دارند، در روزهای پایانی سال به دلیل تسویه حساب‌ها و دادوستدهایی که دارند، معمولا تقاضا برای خرید طلا در بازاهای جهانی ایجاد می‌شود؛ بنابراین در روزهای پایانی سال، قیمت اونس جهانی نوساناتی دارد.

نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: از همین رو در هفته‌ی اخیر قیمت هر اونس جهانی به طور متوسط رشد ۴۱ دلاری داشته و از ۱۸۴۰ دلار به ۱۸۸۱ دلار در آخرین معاملاتی که ثبت شده، رسیده است. از سوی دیگر نرخ ارز در ابتدای هفته‌ای که گذشت، در کانال ۲۶ هزار تومان بود و در طول هفته به طور متوسط هر دلاری کاهش ۳۵۰ تومان داشته و به کانال ۲۵ هزار تومان نزول پیدا کرد و در روز گذشته (پنجشنبه ۲۷ آذرماه) در آخرین معاملات هر دلار به ۲۵ هزار و ۸۸۰ تومان رسید.

وی خاطرنشان کرد: این دو عامل (رشد ۴۱ دلاری قیمت هر اونس جهانی و کاهش ۳۵۰ تومانی نرخ هر دلار در داخل) یکدیگر را پوشش داده و سبب شدند تا در یک هفته اخیر، قیمت سکه و طلا سیر نزولی داشته باشد.  

این مقام صنفی تصریح کرد: علاوه‌بر این، همچون روال سال‌های گذشته و طبق سنت‌های گذشته، پیش‌بینی می‌شد که باتوجه به نزدیک شدن به شب یلدا، تقاضا برای خرید طلا افزایشی باشد اما امسال چنین اتفاقی نیفتاد (به دلیل اینکه امسال قیمت طلا بالا بوده و طبیعتا اقبالی برای هدیه دادن طلا، وجود نداشت. ضمن اینکه ویروس کرونا و پرهیز از دورهمی‌ها نیز احتمالا کم تاثیر نبوده است). بنابراین نه‌تنها تقاضای بیشتری در بازار ایجاد نشد، بلکه عرضه هم بیشتر و مناسب شد؛ در نتیجه حباب سکه نیز در طول یک هفته اخیر به به دنبال کاهش تقاضا، ایجاد شد. در حالی که در ابتدای هفته برای هر قطعه سکه، حباب یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومانی وجود داشت، در آخر هفته حباب هر قطعه سکه حدود ۸۰۰ هزار تومان برآورد شده است.

  • کاهش ۳۵۰ هزار تومان حباب هر قطعه سکه

کشتی‌آرای در رابطه با تغییرات قیمتی در طول یک هفته اخیر، گفت: در مجموع به طور متوسط قیمت هر قطعه سکه طرح قدیم با کاهش ۶۰۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته به ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در پایان هفته رسیده است. همچنین قیمت هر قطعه سکه طرح جدید نیز با ۶۵۰ هزار تومان کاهش به طور متوسط، به ۱۲  میلیون تومان در پایان هفته رسیده است. همانطور که اشاره شد، حباب هر قطعه سکه نیز با کاهش ۳۵۰ هزار تومانی در طول هفته، در آخرین معاملات روز گذشته به ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: همچنین در آخرین معاملات ثبت شده در آخر هفته، نیم سکه و ربع سکه هریک با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی به ترتیب شش میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارند. سکه‌های یک گرمی با کاهش ۵۰ هزار تومانی به دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده‌اند.  

 

وی افزود: قیمت هر مثقال طلای آب شده نیز با ۱۲۰ هزار تومان کاهش در طول هفته به چهار میلیون و ۹۵۵ هزار تومان رسیده است. علاوه براین هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش ۳۲ هزار تومانی، یک میلیون و ۱۴۴ هزار تومان قیمت دارد.// ایسنا

 

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت طلا و سکه جمعه 28 اذر // ساعت 11:40

 

به‌روزرسانی 28 آذر  99 _ ساعت08:15
نوعقیمت(تومان)
دلار25.800
یورو31.500
پوند34.700
سکه بهار آزادی11.397.000
 سکه طرح جدید11.952.000
نیم سکه6.300.000
ربع سکه4.300.000
سکه گرمی2.400.000
گرم طلای 18 عیار1.137.000

 

 

منبع: تسنیم

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

طلا بر مدار کاهش قیمت پنجشنبه 27 اذر // ساعت 22:30

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۱ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان، نیم سکه۶  میلیون و۳۰۰  هزار تومان، ربع سکه ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار  تومان و سکه یک گرمی۲ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان است.  

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به یک هزار و ۸۷۷ دلار  رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و ۱۴۱ هزار تومان معامله می‌شود.// افکار نیوز

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied