شمانیوز

سرپرست اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم خبر داد؛

سرپرست اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم از برگزاری هشتمین آزمون دریافت کارت صنایع دستی برای تسهیل و تشویق فعالیت های بانوان هنرمند شاغل درعرصه تولید محصولات صنایع دستی در محل این اداره درقشم خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم نسرین ملازم روز شنبه با اعلام این مطلب گفت: این آزمون بخشی از اقدامات اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم است که برای ساماندهی فعالیت های زنان و دختران هنرمند بومی در مناطق روستایی و شهری جزیره قشم انجام می شود.

وی حمایت از هنرمندان صنایع دستی جزیره بخصوص بانوان هنرمند را از سیاست های اصولی سازمان منطقه آزاد قشم در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی این منطقه دانست و افزود: بر این اساس بانوان هنرمند بومی نه تنها از جنبه اشتغال و رونق اقتصادی، بلکه از جنبه مشارکت های اجتماعی زنان، نقش موثری در برنامه های توسعه این منطقه ایفا می کنند.

به گفته وی معرفی محصولات صنایع دستی مختص جزیره قشم به کشور و حتی جهان از دیگر اهداف اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم درخصوص ساماندهی تولید و عرضه محصولات صنایع دستی قشم است که از طریق ارائه کارت صنایع دستی به هنرمندان بومی و هویت بخشیدن به تولیدات آنها انجام می شود.

گفتنی است هشتمین آزمون دریافت کارت صنایع دستی با حضور ٢٧ نفر از بانوان هنرمند جزیره قشم در رشته های گلابتون دوزی، شک و زری بافی، خوس دوزی و قلاب بافی در محل اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم برگزارشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied