شمانیوز

روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی در نشست خبری امروز ، آمادگی این بانک برای پرداخت تسهیلات سرمایه درگردش با نرخ 10 درصد به کارخانجات فرآوری کشمش و صادر کنندگان این محصول را اعلام کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، خدارحمی در این نشست خبری که با حضور مهندس طهماسبی مدیرعامل سازمان تعاون روستایی و اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار داشت: باهماهنگی  دکتر خاوازی و مهندس طهماسبی با سازمان برنامه و بودجه ، خط اعتباری جدیدی با نرخ 10 درصد در نظر گرفته شده که با عاملیت بانک کشاورزی و بر اساس تشخیص کارگروه استانی به صادرکنندگان کشمش و کارخانجاتی که تمایل به خرید کشمش از باغداران داشته باشند در قالب تسهیلات سرمایه درگردش پرداخت خواهد شد.

وی افزود: خط اعتباری پیشین نیزکه از محل تلفیق منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک است همچنان با نرخ 14.5 درصد برای حمایت ازصادرات تمام محصولات کشاورزی از جمله کشمش به قوت خود باقی است.

خدارحمی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: این تسهیلات با هدف حمایت از تولید، خرید به موقع با نرخ مصوب و صادرات کشمش پرداخت می شود و مبلغ تسهیلات پرداختی به هر متقاضی با مستندات صادراتی،حجم عملیات پیشین، ظرفیت کارخانه، سوابق عملیاتی، سوابق گمرکی و .. رابطه مستقیم دارد و نهایتا توسط کارگروه های استانی و اتاق های بازرگانی استان ها تایید و تصویب می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied