شمانیوز

خرید اسپیس فریم و یا اجاره اسپیس فریم ها امروزه بسیار رایج شده است، چرا که اسپیس به یک ابزار کاربردی و قابل استفاده تبدیل شده است. از بارزترین نمونه های بکارگیری اسپیس فریم ها در اجرای و برپایی غرفه های نمایشگاه های موقتی است. اسپیس فریم ها مزایای بسیار زیادی دارند که آنها را به گزینه های خوبی برای خرید تبدیل کرده است.

اسپیس چیست؟

 

اسپیس یا همان اسپیس فریم سازه ها و شکل های مهندسی شده ای هستند؛ که به طور منظم و سازماندهی شده در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. قاب اسپیس سازه و وسیله ای است که به عنوان داربست هایی برای اجرای نمایشگاه ها به کار برده می شود. این قاب ها و فریم های اسپیس برای کاربرد های گوناگون به کار گرفته می شوند و همچنین طرح ها، مدل ها، ابعاد، جنس ها و کاربرد های مختلفی دارند.

بیشترین هدف از خرید اسپیس و فروش اسپیس به منظور برپایی نمایشگاه های موقتی می باشد. دلیل اجاره اسپیس و یا خرید آن به این علت است که این سازه کاربردی، بسیار آسان نصب می شود، در کوتاهترین زمان امکان برپایی و نصب آن وجود دارد، سبک است، طراحی های بسیار زیبا و منحصر به فردی دارد، همچنین فرم ها و شکل های مختلفی را میتوان با آنها ساخت و علاوه بر همه ی اینها اسپیس بسیار مقاوم می باشد.

 

ی

 نمونه ای از طراحی های متفاوت با اسپیس فریم ها

 

کاربردهای اسپیس:

 

یکی از موارد کاربردی در تهیه و خرید اسپیس این است که، که از آنها برای برپایی غرفه های نمایشگاهی استفاده می کنند. از قاب اسپیس میتوان به عنوان مکان و جایگاهی برای سخنرانی ها نیز بهره برد. از دیگر کاربردهای اسپیس و خرید اسپیس این است که می توان از این سازه های پرکاربرد به عنوان ایستگاه های صلواتی در مراسم و مناسبت های گوناگون به کار گرفت. همانطور که در برپایی بسیاری از بیلبورد و بنر های تبلیغاتی سطح شهر و دیگر مکان ها مشاهده کرده اید؛ می توان از اسپیس برای نگهداری بنر های تبلیغاتی استفاده نمود. علاوه بر این کاربرد ها؛ گاهی برای یک سازمان، موسسه و نهادی اتفاق می افتد که به علت نداشتن مکان کافی برای پارکینگ از این قاب های اسپیس برای تعبیه پارکینگ خودرو ها بهره می برند.

در موارد دیگر به طور غیر مستقیم از این سازه ها بهره برده می شود. به طور مثال گاهی اجاره اسپیس و یا خرید اسپیس به این منظور است تا به عنوان پایه و نگهدارنده ای برای برپایی چادر ها، نصب ریسه و چراغ و ... مورد استفاده قرار بگیرد.

 

ف

کاربرد اسپیس فریم در غرفه های نمایشگاهی

 

نکته ای مهم در هنگام خرید اسپیس و یا اجاره اسپیس:

 

نکته ای مهم و حائز اهمیتی که در نصب و اجرای اسپیس، بعد از خرید اسپیس و یا اجاره آن وجود دارد، این است که باید در نصب آن دقت تمام و کافی را داشت. از آنجایی که اسپیس و سازه های اسپیس بسیار ظریف و سبک هستند پس باید در انتخاب مفتول به کار رفته در آن، نقشه اجرایی آن، دقت و مهارت نصاب اسپیس و ... بسیار دقت نمود. به جرات میتوان گفت نیمی از میزان استحکام اسپیس در نصب و اجرای آنها به چگونگی نصب و اجرای نقشه ی آن دارد و همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم برای اجاره اسپیس فریم می توانید به ما مراجعه کنید

 

ویژگی های اسپیس فریم یا همان قاب اسپیس:

 

اولین ویژگی که خرید اسپیس و فروش اسپیس را بسیار رایج کرده است این است که این سازه بسیار سبک می باشد. همچنین سبک بودن و حمل و نصب آسان آن باعث شده است تا بسیاری این سازه را برای رفع نیازهای خود بکار ببندند.

اسپیس فریم به راحتی شکل پذیر است و میتوان طرح های متنوع و مورد نیاز بسیار و گوناگونی را توسط آن اجرا و پیاده کرد.

افراد و صاحبان مشاغلی که که حرفه آنها به صورت نمایشگاهی و یا در واقع سیار است میتوان اسپیس را انتخاب کنند چرا که بهترین گزینه برای آنها است و می توانند آنها را به راحتی  حمل کنند و دوباره در مکانی دیگر اجرا و نصب نمایند. این ویژگی بارز قابل حمل بودن اسپیس ها، آنها را بسیار معروف و مورد قبول کرده است.

سازه و قاب های اسپیس از فلز آلومینیوم ساخته شده است و ویژگی های خوب و منحصر به فرد این فلز نیز سبب شده است تا این محصول نیز به یک محصول ایده آل تبدیل شود و کاربردهای فراوانی نیز داشته باشد.

5ف

نوعی از نحوه اتصال و نصب قاب اسپیس

 

اسپیس دست دوم و کارکرده:

 

میتوان اسپیس فریم ها را  مانند سایر ابزارهای مصرفی به صورت دست دوم و کارکرده نیز تهیه نمود. اسپیس دست دوم مزایای بسیاری دارد. برای مثال این سازه ها علی رغم کارده بودنشان از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار هستند و همچنان مقاومت خود را حفظ میکنند و کارایی های لازم را نیز دارند. اجاره اسپیس دست دوم بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی می باشد؛ علی الخصوص برای مشاغل و یا کاربردهایی که به مقدار بسیار زیادی از این سازه ها نیاز دارند.

افراد و صاحبان مشاغل و کسب و کارهایی که از اسپیس دست دوم استفاده میکنند میتوانند قبل استفاده و یا خرید اسپیس کارکرده به یک کارشناس مراجعه کنند تا اسپیس دست دوم مورد بررسی قرار بگیرد و میزان کارایی و توانایی آن برای کار و مدت زمان استفاده از آن مشخص شود. حتی برخی  معتقد هستند که اگر در ساخت اسپیس و قاب اسپیس مواد مرغوب و با کیفیت بالا استفاده شده باشد، آن اسپیس دست دوم میتواند حتی طول عمر و مقاومت بالایی نیز داشته باشد. البته این موضوع را نیز باید مدنظر قرار داد که گاهی بعضی از اسپیس های دست دوم در حد اسپیس های نو و سالم می باشند؛ زیرا برخی فقط در مدت زمان کوتاهی و برای یک کاربرد خیلی کوچک از آن استفاده کرده اند.

در بازار این ابزار، می توان به راحتی انواع اسپیس دست دوم و نو را پیدا کرد و خرید اسپیس و یا اجاره اسپیس و یا فروش اسپیس را انجام داد.

 

قیمت اسپیس:

 

سازه ی اسپیس در اندازه و طرح های گوناگونی قرار دارد و با توجه به این فاکتور ها دارای قیمت های متفاوتی نیز می باشد. می توان گفت تقریبا اندازه ی اسپیس از 15 سانتیمتری شروع می شود و تا اندازه ی چند متری ادامه دارد. حداقل قیمت اسپیس از پنجاه هزارتومان شروع می شود و به یک میلیون تومان نیز میرسد. همانطور که گفته شد این نوسان قیمت اسپیس به مواد و متریال بکار رفته در لوله های آن، جنس آنها، مدل و طرح های آن، اندازه و ضخامت آنها و بسیاری دیگر از فاکتور ها بستگی دارد.

البته قیمت اسپیس برای اسپیس دست دوم و کارکرده قطعا نسبت به نو ارزان تر و به صرفه تر می باشد. کافی است بهترین محل را برای اجاره اسپیس و یا خرید اسپیس پیدا کنید و اسپیس مورد نظر خود را با اطمینان خریداری و یا اجاره نمایید.

 

ح

سازه های متفاوت با کمک اسپیس فریم

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied