شمانیوز

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: تولید فیلم سینمایی لیپار با حمایت سازمان جهت شرکت درسی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر، در چابهار به کارگردانی حسین ریگی از کارگردانان بومی استان سیستان‌وبلوچستان در مرحله پایانی تصویربرداری است.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار؛ طاهره شهرکی افزود: در سال‌های اخیر سازمان از فیلم‌هایی که با محوریت و محتوای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی، هنری، گردشگری و آداب و سنن منطقه بوده‌اند، حمایت کرده است.

وی در ادامه بیان کرد: کارگردان در این فیلم نگاهی متفاوت به استان سیستان‌وبلوچستان داشته و ضمن اینکه از بازیگران و عوامل تولید بومی در آن استفاده کرده است.

شهرکی اضافه کرد: فیلم سینمایی لیپار با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی و حمایت سازمان و استانداری سیستان‌وبلوچستان به تهیه‌کنندگی سعید خانی تولید می‌شود.

شایان‌ذکر است سازمان منطقه آزاد چابهار منطقه در راستای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و گردشگری منطقه و همچنین حمایت از فیلم‌سازان از فیلم‌هایی مانند "اورکا" و "خورشید آن ماه" که به زبان بلوچی و با حضور بازیگران استان سیستان‌وبلوچستان به‌تازگی تولیدشده‌اند، حمایت کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied