شمانیوز

در سی و سومین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه سازمان منطقه آزاد قشم

سی و سومین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه سازمان منطقه آزاد قشم با حضور حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، علی یدقار مشاور مدیرعامل، معاونان، مشاوران و مدیران این سازمان شامگاه دوشنبه در مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم؛ در این نشست هشت دستور کار شامل بررسی مصوبات قبلی و دستور جلسه آتی و مصوبات برنامه توسعه ای و جاری هیات مدیره سازمان در آبان ماه توسط عابدین سعادت فرمعاون توسعه مدیریت، گزارش کرونا توسط مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری و گزارشی تحت عنوان «قشم در هفته ای که گذشت» توسط حسین مرادی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم  مطرح شد.

نگاهی بر بودجه و  اثر آن بر اقتصاد توسط علی یدقار مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، متره و براورد احداث فاز یک دیوار پیش ساخته بتنی فرودگاه بین المللی منطقه ازاد قشم توسط حسین ناصری نژاد مدیر دفتر فنی و طرح های عمرانی و بررسی گزارش سوئکو با مطالعات موردی برفصل پنجم – مطالعات شرایط ژئوتکنیکی توسط نورالله کرمی سرپرست مدیریت شهرسازی و معماری سازمان منطقه آزاد قشم  نیز از دیگر دستورات کار این نشست بود.

براساس این گزارش علی یدقار مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در تحلیلی اقتصادی تحت عنوان بودجه ونقش آن در اقتصاد ایران به تفصیل درباره تعاریف، طیف ها، جایگاه، محدوده، کارکرد قلمروها، اصول، شیوه های بودجه ریزی و چند مورد دیگر مربوط به بودجه سخن گفت و در پایان تاکید کرد: با اعمال شفافیت در نظام  بودجه ریزی، هزینه ها باید تصحیح و  مخارج بر مبنای ضرورت های توسعه باید اولویت بندی شود.

حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره ومدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز درخصوص هر یک از گزارش ها و تحلیل های ارائه شده در این نشست، رهنمودها، نقطه نظرها و پرسش های خود را در جهت رفع ابهامات، شفاف سازی و تکمیل گزارش ها مطرح کرد.   

گفتنی است در حاشیه این نشست در آیین های جداگانه از یک ورزشکار قشمی تجلیل و از یک کتاب نیز رونمایی و به مناسبت درگذشت همسر یکی از مدیران سازمان مراسم عزاداری هم برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied