شمانیوز

در این مقاله سعی داریم تا شما را با بخش کوچکی از انواع تیغ اورفرز و سی ان سی دامار آشنا سازیم.

معرفی تیغ اور فرز و سی ان سی دامار

 

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که در حوزه صنعت چوب مشغول فعالیت می‌باشند، پس با ابزار و قطعات متنوعی که در این صنعت به کار برده می‌شوند نیز آشنایی خواهید داشت. تیغ اور فرز و سی ان سی از جمله پرکاربردترین ابزار برشی در صنعت چوب می‌باشند که در مدل و سایزهای متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید تیغ اور فرز و یا تیغ سی ان سی در دو مدل بلبرینگ و بدون بلبرینگ موجود بوده که هر کدام از آن‌ها نیز از کاربردی خاص برخوردار می‌باشند. برای استفاده از این مدل تیغ‌های اورفرز و سی ان سی حتما به دستگاه‌های سی ان سی و اورفرز میزی یا دستی نیاز خواهید داشت. دامار یکی از برندهای معروفی است که از تنوع بالایی در تولید و عرضه تیغ سی ان سی و اورفرز برخوردار می‌باشد. به طور کلی برند دامار یکی از بهترین برندهای تولید کننده انواع تیغ اور فرز و سی ان سی می‌باشد که تنوع تیغ‌های آن به بیش از 800 مدل و سایز متفاوت می‌رسد. برند دامار یکی از کارخانه‌های واقع در چین می‌باشد که در زمینه تولید انواع تیغ برش در صنعت چوب فعالیت می‌کند. همچنینی دامار دارای یک نمایندگی انحصاری در ایران می‌باشد که از بیش از 30 سال سابقه فعالیت برخوردار است. از نمونه‌های پر کاربرد تیغ سی ان سی دامار می‌توان به تیغ بال نویز اشاره کرد که در سایزهای متفاوتی تولید شده است.

 

در این مقاله سعی داریم تا شما را با بخش کوچکی از انواع تیغ اورفرز و سی ان سی دامار آشنا سازیم.

 

image_8310e458c6b3c34df17656e5d7fc5e3f463317e6

 

انواع تیغ اورفرز و سی ان سی دامار

 

انواع متنوعی از تیغ اورفرز و سی ان سی دامار در بازار موجود می‌باشد که حتما باید شما با کاربرد و مشخصات هر کدام از آن‌ها آشنا باشید تا بتوانید تیغ مناسب کار خود را تهیه نمایید. همان‌طور که گفته شد تیغ اورفرز و سی ان سی در دو نوع بلبرینگ دار و بدون بلبرینگ تولید می‌شوند که از تیغ‌هایی که دارای بلبرینگ هستند تنها می‌توان آن‌ها را بر روی دستگاه اورفرز نصب نمود. مدل بدون بلبرینگ مخصوص دستگاه‌های سی ان سی می‌باشد که بر روی اورفرز نیز قابل نصب خواهند بود. بخشی از انواع تیغ اور فرز و سی ان سی دامار به شرح زیر می‌باشد:

 

1. تیغ بال نویز

2. تیغ کف تراش

3. تیغ رگال

4. تیغ اورفرز پخ لبه

image_d942e84d64cf78b69f6df19aca66654ee79a069b

 

تیغ بال نویز چیست و چه کاربردی دارد؟

 

تیغ بال نویز نام دیگر تیغ انگشتی می‌باشد که دارای تیغه‌ای به شکل هلالی بوده و برای ایجاد طرح نیم گرد بر روی انواع چوب و ام دی اف استفاده می‌شود. تیغ بال نویز جزء تیغ‌های بدون بلبرینگ می‌باشد که قابلیت نصب بر روی دستگاه سی ان سی و همچنین اورفرز را نیز دارد. نمونه دیگری از تیغ بال نویز, فرز انگشتی کارباید می‌باشد که در انواع چهارپر، دوپر و سه پر وجود دارد. هر کدام از این مدل تیغ‌های بال نویز دارای کاربردی متفاوت می‌باشند به طور مثال از تیغ بال نویز چهار پر گرد برای تراش گرد بر روی انواع چوب و ام دی اف استفاده می‌شود. 

 

کاربرد تیغ کف تراش 

 

تیغ کف تراش یک نمونه‌ی دیگری از تیغ اور فرز و سی ان سی می‌باشد که برای هم سطح کردن کف کار، باربرداری، ایجاد شیار جای لولا، یکنواخت کردن صفحات پیش مرگ به کار می رود. تیغ کف تراش نیز دارای برندهای متفاوتی می‌باشد که دامار یکی از معروف‌ترین آن است. شما می‌توانید تیغ کف تراش دامار را در قطر و شفت متفاوتی تهیه و خریداری نمایید.

 

image_7f5e68d442e0b0e05e6a02d3eb1ef595691d8d2a

کاربرد تیغ رگال

 

در کارگاه‌های نجاری و تولیدی برای ایجاد برخی از برش‌های خاص بر روی تولیدات چوبی و ام دی اف خود حتما باید از یک نوع تیغ خاص استفاده شود. تیغ رگال یک مدل تیغ‌ اورفرز و سی ان سی می‌باشد که بیشتر برای ایجاد جای رگال در دکوراسیون‌های فروشگاهی و... به کار برده می‌شود. تیغ رگال نیز بدون بلبرینگ بوده و مخصوص دستگاه سی ان سی می‌باشد که قابلیت نصب بر روی دستگاه اورفرز را نیز دارد. شما می‌توانید با توجه به سایز رگال خود تیغ مناسب آن را تهیه نمایید چرا که تیغ رگال در قطر و کارگیرهای متفاوتی تولید می‌شود.

 

تیغ اورفرز پخ لبه 

 

تیغ اورفرز پخ لبه همان‌طور که از نامش مشخص است برای پخ یا همان فارسی کردن لبه‌ی قطعه کار به کار برده می‌شود. این مدل تیغ اورفرز دارای زاویه‌های متفاوتی می‌باشد که با توجه به نیاز خود می‌توانید زاویه مورد نظر را تهیه نمایید و لبه‌های قطعه کار را در آن زاویه به صورت اریب برش بزنید. به طور کلی از تیغ پخ لبه اورفرز برای برای حذف گوشه‌های مکعب و تیز قفسه‌، قاب عکس، رویه‌ی کانتر و میز و تیرک‌های عمودی استفاده می‌شود. همچنین تبغ پخ لبه در دو مدل بلبرینگ دار و بدون بلبرینگی نیز وجود دارد.

 

قیمت تیغ اورفرز و سی ان سی دامار

 

به دلیل آن که رنج گسترده ای از تیغ اورفرز و سی ان سی دامار در بازار وجود دارد، قیمت هر کدام از آن‌ها نیز با توجه به سایز و مدل تیغ متفاوت می‌باشد. شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی چوبینر انواع متنوعی از تیغ اورفرز و سی ان سی دامار را مشاهده نمایید. جهت کسب اطلاعات لازم درباره قیمت این نوع تیغ‌های فرز و سی ان سی می توانید از طریق راه های زیر با چوبینر ارتباط برقرار کنید:

 

09021235626 – 02166563048 – 02634647972

Choobiner.ir

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied