شمانیوز

سرپرست مدیریت حمل و نقل و پایانه های سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: ۲۰ درصد مجوزهای فعالیت اقتصادی منطقه آزاد ماکو در صنعت لجستیک است.

به گزارش شمانیوز به نقل از گروه تولیدات رسانه سازمان منطقه آزاد ماکو، خیام اکبری با بیان اینکه علیرغم مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها و انتشار بیماری کرونا؛ بیست درصد از مجموع مجوزهای فعالیت اقتصادی صادره مربوط به فعالیت های حمل و نقل و بازرگانی و حوزه لجستیک است گفت: با توجه به اینکه مجوز فعالیت صادره از مناطق آزاد مبنای برخورداری از مزایای قانونی مناطق است بنابراین مجوزها تسهیل گر فعالیت های اقتصادی هستند و موجب بهبود فضای کسب و کار و حتی توسعه رقابت شده اند چرا که معافیت ها و مزایای قانونی، هزینه خدمات را کاهش داده و رقابت پذیری فعالیت این منطقه را نسبت به سایر نقاط کشور افزایش داده است .

وی گفت: منطقه آزاد ماکو موقعیت بسیار مناسبی از نظر جغرافیایی داشته و مهمترین مرز زمینی ایران ( بازرگان)  و مرز پلدشت با نخجوان در آن واقع شده است که مرز بازرگان دروازه ایران به اروپا محسوب می شود که رقیب کانال سوئز در خشکی می باشد و استعداد فراوانی برای تبدیل شدن به هاب توزیع کالا در منطقه را دارد .

مدیر حمل و نقل و پایانه های سازمان منطقه آزاد ماکو در تشریح پتانسیل های لجستیکی این منطقه بیان داشت: مرکز لجستیک شماره یک بازرگان با انبارهای سر بسته و هانگار و با بالاترین استانداردها احداث شده  و در حال ارائه خدمات به فعالین اقتصادی می باشد که این مجموعه در نقاط مرزی کشور کم نظیر می باشد .

فرودگاه ماکو نیز احداث و به بهره برداری رسیده و مجوز پرواز خارجی نیز اخذ نموده است . بدیهی است که تکمیل  و توسعه زیر ساخت ها ی موجود و احداث راه آهن ، راه اندازی کارگو هوایی ، توسعه کمی و کیفی گمرک و پایانه های صادراتی و احداث آزاد راه تبریز – بازرگان از دیگر ملزومات این هاب می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied