شمانیوز

مدیر تسهیل تولید، صنایع و معادن سازمان منطقه آزاد ماکو از تعیین تکلیف ۲۰ معدن متروکه و ۷۰ محدوده معدنی قدیمی در منطقه آزاد ماکو در سال جهش تولید خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از گروه تولیدات رسانه سازمان منطقه آزاد ماکو، آرش یوسف زاده ضمن تشریح اقدامات این مدیریت در حوزه معدن و صنعت گفت: از ابتدای سال جاری جذب سرمایه قابل توجه در زمینه اکتشاف و بهره برداری (صدور تعداد قابل توجه انواع مجوزهای معدنی) صورت گرفته توجه به بخش فرآوری و سوق دادن سرمایه گذارانی معدنی به آن صورت گرفته است.

وی با اشاره به انجام مطالعات اکتشافی در سطح کل منطقه افزود: در سال جهش تولید تفاهم نامه های همکاری با ایمیدرو، ایمپاسکو و سپاه (خاتم الانبیا) جهت عملیات در پهنه های اکتشافی و فعالسازی معادن راکد نیز انجام و در مرحله اجرا قرار دارد.

یوسف زاده از تلاش این مدیریت برای حل مشکلات فعالان معدنی و راهنمای هر چه بهتر آنها و انجام امور در کمترین زمان خبر داد و ادامه داد: در خصوص حل موضوع واردات ماشین آلات سنگین و تجهیزات فرآوری مواد معدنی پیگیری هایی صورت گرفته که امیدواریم بزودی به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه ۲ معدن راکد سال های گذشته نیز با پیگیری های این مدیریت فعال شده است اظهار داشت:  نظارت بر فعالیتهای معدنی و جلوگیری از تخریب معادن و استخراج غیراصولی و برداشت های غیرمجاز و رعایت مسئله دید و منظر، پیگیری در خصوص ایجاد نمایندگی سازمان نظام مهندسی معدن،‌ کمک به شکل گیری خانه معدن منظقه آزاد ماکو و  انجام امور و فرآیندها تا حدود زیاد و حتی الامکان از طریق سامانه کاداستر و بدون نیاز به به حضور متقاضی و در نظر گرفتن ملاحظات مربوط به بیماری کرونا از دیگر اقدامات این مدیریت در حوزه معدن است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied