شمانیوز

بر اساس تازه‌ترین بخشنامه بانک مرکزی ج.ا.ا طرح یکسان‌سازی متن پیامک‌های رمز پویا ارسالی برای مشتریان از امروز دوشنبه هشتم دی‌ماه سال 1399 در شبکه بانکی اجرایی شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، به اطلاع مشتریان گرامی می‌رساند، از امروز تمامی پیامک‌های رمز پویای ارسالی برای مشتریان حاوی اطلاعات کامل تراکنش نظیر نوع تراکنش، مبلغ تراکنش و دریافت کننده وجه خواهد بود.

 

همچنین رمز دریافتی در بازه زمانی محدود و فقط برای همان تراکنش درخواستی معتبر بوده و درصورتی‌که هر یک از اقلام تراکنش (نوع تراکنش، مبلغ تراکنش و دریافت کننده وجه) تغییر کند، رمز استفاده شده معتبر نبوده و تراکنش ناموفق خواهد بود.

 

با توجه به این‌که این طرح‌ با هدف ارتقا کیفیت و سطح اطمینان خدمات مبتنی بر رمز دوم پویا کارت‌های بانکی، کاهش مخاطره سوءاستفاده از رمزهای صادرشده در انجام تراکنش‌های غیرمجاز و همچنین سوءاستفاده و برداشت‌های سایت‌های جعلی عملیاتی شده است، از مشتریان ارجمند خواهشمندیم در زمان انجام تراکنش در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در متن پیامک رمز پویا با تراکنش مورد نظر، از وارد کردن رمز پویا به‌طور جد خودداری کنند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied