شمانیوز

تسهیلات اعطایی جاری بانک کارآفرین تا پایان آبان ماه در حدود 234.7 هزار میلیارد ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 108.3 درصدی داشته است.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، تازه ترین گزارش کانون بانکها نشان می دهد که این رشد در شهریورماه نسبت به مدت مشابه در حدود 80 درصد و در مهرماه در حدود 100 درصد بوده است. نکته قابل توجه آن است که رشد اعطای تسهیلات بانک کارآفرین در آبان ماه همچون سه ماه گذشته از میانگین بانکهای منتخب نسبت به مدت مشابه بیشتر بوده است.

این آمار همچنین نشان می دهد که نسبت مطالبات غیر جاری به تسهیلات در بانک کارآفرین از 10.3 درصد در مردادماه به 7.4 درصد در آبان ماه بالغ گشته است و این ارقام برای میانگین بانکهای منتخب 19.7 درصد است.

همین آمار نشان می دهد که رقم مطالبات غیر جاری نسبت به ماه گذشته افزایش داشته و از 15.7 هزار میلیارد ریال به 16.5 هزار میلیارد ریال بالغ گشته است . که این امر با توجه به مساله کرونا اجتناب ناپذیر است .

کاهش نسبت مطالبات در این ماه به دلیل افزایش حجم تسهیلات بانکی بوده است و در نهایت این اعداد نشان از وضعیت مطلوب بانک کارافرین در این شاخص دارد چراکه میانگین نظام بانکی نسبت به مردادماه تنها 0.5 درصد کاهش داشته است .

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied