شمانیوز

مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش در نشست خبری ویژه برنامه های بزرگداشت سالگرد سردار حاج قاسم سلیمانی را تشریح کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رضا اردلان مدیر فرهنگی و آموزشی معاونت فرهنگی و اجتماعی این سازمان صبح امروز چهارشنبه 10 دی در نشست خبری که در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزارشد، ضمن اشاره به ویژگی های بارز و برجسته سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: از دو ماه گذشته برای برگزاری با شکوه سالگرد شهادت این سردار بزرگ ستادی با حضور نمایندگان ادارت، نهادها و دستگاه های اجرایی مستقر در این منطقه تشکیل شد و پس از برگزاری جلسات متعدد برنامه های پربار و متنوعی ترتیب داده شد.

اردلان اظهار داشت: با حضور نماینده و مشاور فرهنگی مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش و هماهنگی روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش در حوزه های فرهنگی، فضا سازی شهری و تبلیغات محیطی با نصب بنرهای اطلاع رسانی و تبلیغاتی فعالیت های گسترده ای آغاز شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر ویژه برنامه های ویژه سالروز شهادت سردار، مسابقه کتاب خوانی نیز به نحو مطلوبی در جزیره کیش در حال برگزاری است.

مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش ،نمایش فیلم های کوتاه درباره زندگی و شهادت آن سردار را بخش دیگری از برنامه ها عنوان کرد و افزود: با نزدیک شدن به سالگرد شهادت آن سردارو در روزهای آتی ، فیلم های کوتاه درباره زندگی و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در قالب تردی مپینگ و آب نمای مستقر در اسکله تفریحی پخش می شود.

رضا اردلان با اشاره به اینکه مزار شهدای گمنام درمسجد امام حسن مجتبی ۱۳دی ساعت 20 و 30دقیقه با حضور مسئولان عطر افشانی می شود از ساکنان، گردشگران و اصحاب رسانه جهت حضور دراین مراسم معنوی دعوت کرد .

وی خاطر نشان کرد: به همت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش گالری محیطی در سطح شهر و مسجد امام حسن مجتبی ایجاد شده و عکس هایی از سفرهای سردار حاج قاسم سلیمانی به جزیره کیش در معرض دید علاقمندان قرارمی گیرد.

اردلان ضمن قدردانی از اصحاب رسانه و مطبوعات جزیره کیش به منظورانعکاس وصیت نامه سرادر حاج قاسم سلیمانی در نشریات، روزنامه ها و هفته نامه ها و سایت های خبری و انعکاس اخبار مرتبط با مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت این سردار در فضای رسانه ای و تلویزیون های شهری گفت: با مشارکت و همراهی شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش و خریداری حدود 5 هزار نسخه کتاب در ده عنوان ازجمله وصیت نامه سرادر حاج قاسم سلیمانی، مسابقه کتابخوانی از 8 دی در سطح شهر و فرهنگسراهای کیش آغازشده و درحال برگزاری است.

بنا بر اعلام مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش عناوین کتاب ها "مکتب سلیمانی، مرگ پایان ندارد، حاج قاسم، ذوالفقار، یاران ناب، قهرمان من و قطعات سرگرم کننده ویژه کودکان و نوجوانان " است.

وی افزود: این مسابقه تا ۱۴ دی ادامه دارد و شرکت کنندگان می توانند پاسخ نامه ها را به معاونت فرهنگی و اجتماعی ارسال و جوایز خود را از این معاونت دریافت کنند.

رضا اردلان پاتوق شعر و ادب را نیز از دیگر برنامه فرهنگی این روز عنوان کرد و اظهار داشت: این مراسم با حضور شعرای ملی و محلی به صورت مجازی در روز های 13 و 14 دی برگزار می شود و شعرای نام آشنایی در این جمع حضور خواهند داشت که اشعار مرتبط با شهادت سردار و حماسه هایی که در طول عمر خود به یادگار گذاشته را برای علاقمندان بازخوانی می کنند.

اردلان اظهارداشت به همت بسیج ناحیه مقاومت سپاه کیش از همرزمان شهید حاج قاسم سلیمانی جهت سخنرانی و خاطره گویی در جزیره کیش دعوت شده است تا از طریق برنامه های صدا و سیمای کیش خاطره های خود ازدلاورمردی های سردارسلیمانی را برای ساکنان و گردشگران کیش بازگو کنند.

وی از اجرای نمایشی با نام "آن هفت دختران آب " در جزیره کیش خبر داد و گفت: هنرمندان کیش پس از۴ ماه تمرین و کسب آمادگی شنبه ۱۳ دی ساعت 20 این نمایش را در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین المللی کیش به روی صحنه می برند و علاقمندان می توانند به صورت مجازی این اجرای زیبا را تماشاکنند.

مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش از برگزاری وبیناری با نام" صلح و برادری در مکتب شهید سلیمانی "خبر داد گفت: این برنامه با هدف گسترش و افزایش تعاملات و ارتباطات منطقه ای و بین المللی از جمله کشور های همسایه و هم زبان و اقلیم فرهنگی ایران با حضور نمایندگان کشور لبنان در جزیره کیش برگزار می شود.

رضا اردلان افزود: این وبینار با همکاری سفارت ایران در لبنان برنامه ریزی شده و با حضور برخی مقامات محلی و اساتید ایرانی و همچنین دکتر خامیار رایزن فرهنگی ایران و چند تن از اندیشمندان و کارشناسان فرهنگی لبنانی ۱۳ دی ساعت 21 برگزار می شود.

وی افزود: پخش محفل انس با قرآن کریم با تلاوت چهره های ملی و بین المللی که از 8 دی در بستر فضای مجازی آغازشده تا ۱۳ دی ادامه خواهد داشت.

در ادامه تشریح ویژه برنامه های سالگرد شهید حاج قاسم سلیمان رضا اردلان اظهار داشت: مسابقه خوشنویسی برای نخستین بار در سطح ملی با همکاری انجمن خوشنویسان کیش در حال برگزاری است و شرکت کنندگان می توانند آثار خود را تا ۱۳ دی ماه ارسال کنند همچنین با همت شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش "پرچم ما ملت امام حسین هستیم" در پارک شهر به احتزاز در خواهد آمد.

اردلان گفت: نمایشگاهی از تصاویر حضور سردار حاج قاسم سلیمانی در محل شهدای گمنام بر پا می شود و آموزش و پرورش و مربیان پرورشی با فعالیت در فضای مجازی و ارائه آثار و کارهای خوب کودکان و نوجوانان دانش آموزدرگرامیداشت این مناسبت مشارکت فعال دارند.

وی افزود: دانش آموزان کیش با استفاده از ابزار هنر، موسیقی، سرود و کارهای گروهی و تجسمی احساسات پاک خود را برای سایر کودکان و دانش آموزان هموطن ارسال می کنند که چنین اقدامی در فضای مجازی موجب حرکت و تکاپوی بسیار خوبی شده است.

شایان ذکر است: جامعه بازاریان و بازرگانان هم با نصب بنر گرامیداشت سالروز شهادت سردار حاج قاسیم سلیمانی در ورودی بازار ها دربرگزاری باشکوه این مراسم مشارکت دارند.

به گفته مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش مسئولان، ادارت و نهادها نسبت به پاسداشت شایسته از سردار سلیمانی و تجلیل از زحمات و خدمات این شخصیت بزرگ که در راه مبارزه با تروریسم و داعش و تلاش برای سرافرازی ملت های آزادی خواه به مقام رفیع شهادت نائل شد اهتمام ویژه ای داشته و این مراسم با شکوه خاصی درکیش برگزارمی شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied