شمانیوز

مدیر تحقیق، توسعه و آموزش بیمه تعاون، از تمدید سه گواهینامه استاندارد مدیریت کیفیت این شرکت برای سومین سال متوالی خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط‌عمومی بیمه تعاون، سیدمهدی میرحیدری اظهار داشت: این گواهی‌نامه‌ها شامل استاندارد ایزو 9001 مربوط به مدیریت کیفیت، استاندارد ایزو 10002 مربوط به به پاسخگویی و رسیدگی به شکایات مشتریان و استاندارد 10004 مربوط به پایش و سنجش رضایتمندی مشتریان می‌شود.

وی اضافه کرد: این گواهی‌ها از مؤسسه بین‌المللی «توف نورد ایران – اتریش» اخذ شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس استاندارد 9001 اخذشده، تمامی فرایندهای سازمانی تحت پوشش قرار گرفته و یکپارچه سازی فرآیندها و مستندسازی مدارک به منظور تسریع و تسهیل‌گری مضاعف صورت خواهد پذیرفت.

مدیر تحقیق، توسعه و آموزش بیمه تعاون در ادامه مطرح کرد: هدف اصلی از اخذ این استاندارد، توجه ویژه به ذی‌نفعان از یک‌سو و یاریگری مناسب برای شناسایی و رفع اشکالات احتمالی واحدها از سوی دیگر است.

میرحیدری در ادامه با اشاره به اخذ گواهی استانداردهای 10002 و 10004 بیان داشت: این استانداردها نشانگر احترام و توجه شرکت به مشتریان بوده و بر اساس آن، سازمان می‌تواند شرایطی را برای پایداری ویژگی‌های مثبت و بالندگی هرچه بیشتر آن فراهم کرده و در کنار جلب رضایت کیفی مشتریان، به رشد سازمانی خود نیز کمک کند.

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های بیمه تعاون، تسریع در ارائه خدمات، پاسخگویی و رفع مشکلات احتمالی بیمه‌گزاران است و امیدواریم با تداوم شرایط مورد نظر استانداردهای کیفی، بتوانیم سطح ارائه خدمات به مشتریان را همواره ارتقاء دهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied