شمانیوز

نایب رئیس اتحادیه دوم طلا می‌گوید: قیمت دلار فردا تغییر نمی‌کند. پیش‌بینی می‌شود فردا روند انس جهانی طلا همانند امروز در محدوده یک هزار و ۸۰۰ دلار باشد. بنابراین قیمت طلا و سکه فردا روند با ثباتی دارد.

نوسان قیمت دلار، امروز قیمت طلا و سکه را اندکی افزایش داد. هر چند که در آخرین روز سال 2020 قیمت انس جهانی دو دلار کاهش یافت و با قیمت یک هزار و 880 دلار معامله شد اما فروشندگان طلا می‌گویند تقاضا برای خرید طلا در بازار کاهش یافته است.

پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که چنانچه واکسن کرونا به تولید انبوه برسد، قیمت انس جهانی طلا در سال 2021 روند کاهشی داشته است.

به گفته نایب رئیس اتحادیه دوم طلا و جواهر تهران، قیمت دلار فردا تغییر نمی‌کند. پیش‌بینی می‌شود فردا روند انس جهانی طلا همانند امروز در محدوده یک هزار و 800 دلار باشد. بنابراین قیمت طلا و سکه فردا روند با ثباتی دارد.

محمد کشتی‌آرای معتقد است: در چهار هفته اخیر روند قیمت دلار، طلا، سکه و انس جهانی ثبات داشته است که این رویه در نوع خودش بی‌نظیر است. همین مسئله باعث شده سرمایه‌گذاری در بخش مصنوعات طلا به شدت کاهش پیدا کند و حباب سکه نزولی شود.

دو روز گذشته سید محمود فضل آذر شربیانی، بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران گفته بود: «قیمت طلا بستگی به قیمت دلار و انس جهانی دارد، چنانچه جو بازار ارز آرام باشد، قیمت طلا ثابت باقی می‌ماند. فروشندگان هم از ثبات قیمت طلا استقبال می‌کنند.»

نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران درباره وضعیت بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: فعلا بازار طلا آرام و تقاضا برای خرید طلا کاهش یافته است. حباب سکه هم به 500 هزار تومان رسیده است.

 

 

قیمت سکه چقدر ارزان شد؟

کشتی‌آرای در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار نسبت به دیروز هزار تومان افزایش یافت و با نرخ یک میلیون و 148 هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید هم با 50 هزار تومان افزایش به قیمت 11 میلیون و 800 هزار تومان رسید.

همچنین امروز قیمت نیم سکه 20 هزار تومان ارزان و با قیمت شش میلیون و 200 هزار تومان معامله شد. ربع سکه هم نسبت به دیروز 50 هزار تومان افزایش یافت و با قیمت چهار میلیون و 200 هزار تومان فروخته شد.

قیمت سکه گرمی نسبت به دیروز ثابت باقی ماند و با قیمت دو میلیون و 350 هزار تومان معامله شده است.

 

 

منبع : تجارت نیوز 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied