شمانیوز

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران به ابلاغ تفاهم نامه برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع روستاییان در سال جاری اشاره کرد و گفت: تلاش داریم به زودی این تفاهم نامه امضا شود و بتوانیم سرانه را افزایش دهیم تا با توجه به حجم کاری که در روستاها وجود دارد، پرداخت به موقع و مطلوبی صورت گیرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی‌هینا؛ محمدمهدی ناصحی از زحمات شبانه روزی کادر درمانی و پزشکان در خط مقدم مقابله با کرونا تشکرد کرد و افزود: قدردان خدمات رسانی شایسته تیم پزشکی و سلامت در سراسر کشور هستیم که در شرایط سخت ناملایمات جغرافیایی، آب و هوایی و اداری در صف و خط مقدم جانانه به مردم خدمت می کنند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران به تاکیدات وزیر بهداشت مبنی بر اجرایی و عملیاتی شدن پزشک خانواده، نظام سلامت و نظام ارجاع به خصوص در سطح روستاها اشاره کرد و گفت: گسترش برنامه پزشک خانواده، نظام ارجاع روستایی و رفع نواقص برنامه پزشک خانواده شهری در دستور کار قرار دارد.

ناصحی با بیان اینکه در جهت ارتقای خدمات الکترونیک بیمه سلامت، پرداخت کارکرد و حقوق ساماندهی شده است، گفت: بسیاری از دانشگاه ها همکاری خوبی دارند اما برخی از دانشگاه ها هنوز لیست ها را ارائه نکرده‌اند.در صورت عدم همکاری دانشگاه ها ممکن است در آینده در نحوه پرداخت و تعامل به گونه ای دیگر عمل کنیم.

وی ادامه داد: ما در سازمان سعی داریم پرداخت مطالبات پزشک خانواده و تیم سلامت روستایی همزمان با پرداخت حقوق پرسنل سازمان انجام شود اما متاسفانه تعدادی از دانشگاه ها در ارائه لیست حق الزحمه ها تعلل می کنند که انتظار می رود روند ارائه لیست را تسریع بخشند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بر لزوم بروز رسانی امکانات درمانی، تشخیصی و رفاهی در حوزه پزشک خانواده و تیم سلامت روستایی تاکید کرد و گفت: متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات در حوزه ملی این اقدام انجام نشد که در صورت جذب اعتبارات بهبود استانداردها محقق خواهد شد.

ناصحی بیان کرد:استان ها در بحث پزشک خانواده و نظام ارجاع روستایی نظارت علمی و درست داشته باشند تا روند ارائه خدمات با مشکل مواجه نشود. همچنین هماهنگی بیمه سلامت با دانشگاه ها و رفع مشکلات همکاران مورد توجه مدیران کل بیمه سلامت در استان ها باشد.

ناصحی از ساماندهی چارت سازمانی در بخش سطح یک خبر داد و افزود: به زودی جایگاه اداری در سطح یک خدمات رسانی از جهت تشکیلات اداری اصلاح خواهد شد و حکم مسئولیت از سطح کارشناسی به مسئول اداره ارتقاء خواهد یافت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied