شمانیوز

سالانه افراد زیادی در دنیا هستند که از به دلایل مختلفی از شهر یا کشور خود به یک شهر یا کشور دیگر مهاجرت می کنند. برای متقاضیان مهاجرت بسته به کشور مقصدی که انتخاب می کنند راه های مختلفی وجود دارد که فرد باید با توجه به شرایطی که دارد و توانایی های فردی خود یکی از این راه ها را انتخاب کند و در مسیر آن قدم بردارد.

از آن جایی که در سال های اخیر درخواست مهاجرت به کشور های پیشرفته ای چون ترکیه بسیار زیاد شده است مسئولین این کشور قوانین جدیدی برای مهاجران وضع کرده اند و افراد مستلزم رعایت این قانون و قواعد هستند تا بتوانند اقامت ترکیه را دریافت کنند.

برای آشنایی با قوانین کشور ترکیه برای اخد پاسپورت یا اقامت این کشور می توانید از کارشناسان شرکت شایان مشاوره بگیرید تا در بین هزاران روشی که برای مهاجرت وجود دارد به صرفه ترین و مناسب ترین روشی که متناسب با شرایط شما است را خدمتتان معرفی می کنند تا با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان پاسپورت این کشور را دریافت کنید. مشاوران مجموعه شایان از اولین قدم تا آخرین قدم که اخذ پاسپورت ترکیه است به عنوان همراهی مطمئن در کنار شما هستند تا شما را در این مسیر همراهی کنند و از هدر رفتن هزینه و زمان شما جلوگیری کنند.

 

آشنایی با کشور ترکیه و نحوی دریافت اقامت

 

همان طور که می دانید ترکیه یک کشور توریستی با جاذبه های گردشگری فراوانی است که سالانه گردشگران زیادی برای تماشای این جاذبه ها به شهر های مختلف ترکیه سفر می کنند. پایتخت کشور ترکیه شهر آنکارا است که عموم مردم آن به زبان ترکی صحبت می کنند اما دارای مدارس و دانشگاه های بین المللی است که زبان اصلی این مدارس انگلیسی است که تمامی دروس و سر فصل مطابق با سیستم آموزشی کشور های پیشرفته غربی مانند آمریکا و کانادا است به همین دلیل مدارس بین المللی این کشور همگی دارای سطح های بسیار بالایی به لحاظ علمی هستند.

اگر شما هم قصد مهاجرت دارید اما راجع به انتخاب کشور مقصد مردد هستید بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا از مزایای فراوانی که اخذ پاسپورت ترکیه برای شما دارد مطلع شوید.

 

مزایا اخذ اقامت ترکیه

 

کشور ترکیه با وجود پیشرفت های فراوانی که در سال های اخیر داشته به یک کشور متمدن اروپایی شبیه شده است که در نزدیکی ایران قرار دارد یعنی شما با دریافت اقامت این کشور می توانید تجربه یک زندگی متمدن و اروپایی را در این کشور داشته باشید بدون آن که مجبور باشید هزینه های هنگفت زندگی در کشور های گران و پر هزینه اروپایی را متحمل شوید.

از دیگر مزایای این کشور می توان به عدم نیاز به ویزا برای شهروندان ایرانی و دین و فرهنگ مشترک این کشور با ایران اشاره کرد.

لازم به دکر است که هزینه های زندگی در شهر های مختلف این کشور متفاوت است که شما می توانید بسته به بودجا خود در یکی از شاخه های این کشور سرمایه گذاری کنید تا بتوانید یک زندگی ایده آل در ترکیه برای خود رقم بزنید.

اقتصاد و صنعت این کشور در سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری داشته است که مقام داران این کشور از ادامه این روند و پیشرفت بیشتر این کشور خبر داده اند.

 

روش های اخذ اقامت ترکیه

 

برای مهاجرت به این کشور و اخذ پاسپورت ترکیه راه های مختلفی وجود دارد که تعدادی از آن ها که بیشترین درخواست را بین مهاجرین داشته را برای شما شرح می دهیم:

 

  1. درخواست اخذ اقامت به صورت تحصیلی
  2. درخواست اخذ اقامت به صورت پناهندگی
  3. درخواست اخذ اقامت به صورت به واسطه همسر، ازدواج
  4. درخواست اخذ اقامت با سرمایه گذاری مانند خرید ملک و
  5. درخواست اخذ اقامت به صورت کاری مانند راه اندازی یک کسب و کار
  6. درخواست اخذ اقامت به واسطه تولد رد این کشور

شما می توانید بسته به شرایط خود با کمک یک فرد خبره در حوزه مهاجرت یکی از این روش ها را انتخاب کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

 

هزینه های زندگی در ترکیه چگونه است؟

 

همان طور که می دانید محاسبه هزینه های زندگی یکی از فاکتور های مهمی است که هر فردی قبل از مهاجرت باید به آن توجه کند چرا که هزینه های جاری هر فرد مانند هزینه های رفت و آمد، خورد و خوراک، مسکن، تفریحات و .... در هر شهری متفاوت است به همین دلیل توصیه می شود قبل از ثبت درخواست خود هزینه های جاری کشور مقصد را بررسی کنید و آن را با کشور فعلی خود مقایسه کنید تا بتوانید برنامه ریزی درستی برای زندگی خود داشته باشید. به عنوان مثال طبق برآورد هایی که ما از کردیم میانگین هزینه هر نفر برای زندگی در شهر آنکارا ترکیه بین 400 تا 500 دلار می باشد که این عدد در شهر های مختلف می تواند متفاوت باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied