شمانیوز

"کانادا توانست با کسب بالاترین امتیاز (8.46) در شاخص پذیرش مهاجران، از نظر مهاجران به عنوان مهاجرپذیرترین کشور جهان شناخته شود."

این روزها، متقاضیان بسیاری از بین مقاصد مهاجرتی جهان، مهاجرت به کانادا را در اولویت قرار داده اند!

شاید کانادا تاکنون مهاجرت متقاضیان بسیاری را به خود دیده باشد، اما تمایل و استقبال بی‌نظیر از مهاجران، هم اکنون کانادا را به سمت صعود به جایگاه بهترین کشور جهانی برای مهاجرت سوق می دهد. به شکلی که از میان تمامی کشورهای انگلیسی زبان، بیش از هر کشور دیگری، کشور کانادا به یک مقصد جذاب و فراگیر جهانی برای مهاجرت در آمده است.

کانادا بهترین کشور برای مهاجرت است

کانادا بهترین کشور برای مهاجرت است

 

در صدر اسامی بهترین کشورهای مهاجرپذیر جهان، که تا پیش از این کشورهای استرالیا، انگلیس و ایالات متحده به چشم می‌خورد، هم اکنون نام کشورهای کانادا و نیوزیلند نمایان شده است. کشورهایی که در مرحله شاخص پذیرش مهاجران (MIPEX) امتیاز بیشتری را نسبت به استرالیا، انگلیس و ایالات متحده کسب کرده اند.

 

شاخص پذیرش مهاجران (MIPEX) که به عنوان یک معیار بین المللی جامع، عملکرد سیاست های ادغام مهاجران را در 52 کشور از 5 قاره ارزیابی می کند، امسال کانادا را با توجه به سیاست های مهاجرپذیری که بر حقوق برابر، فرصت ها و امنیت افراد تازه وارد تاکید داشته، با نمره 80، در رده چهارم جهان قرار داده است.

 

در واقع این امتیازات شاخص پذیرش مهاجران (MIPEX) به منظور نمایش سیاست های ادغام مهاجران کشور صورت می گیرد تا نشان دهد که یک کشور تا چه اندازه از تازه واردان، جهت استقرار یافتن حمایت می کنند؟

 

در آخرین امتیاز بندی MIPEX که در سال 2015 منتشر شد، تقریبا پس از یک دهه از دولت حزب محافظه کار کانادا با نخست وزیری استفان هارپر، کشور کانادا در رده ششم قرار گرفت. در طی این سالها و با روی کار آمدن نخست وزیری جاستین ترودو، دولت با اقدام به بهبود وضعیت برای پناهجویان و قانون تابعیت آنها، توانست با افزایش دو امتیاز، رتبه چهارم را به عنوان مقصدی مناسب برای مهاجرت، از آن خود کند.

 

اطلاعات بیشتر درباره شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به کشور کانادا: atlantic724.com

 

سیاست های ضد تبعیض، عاملی مهم برای مهاجرت به کانادا

 

اندیشکده روابط بین المللی بر این باور است که کشور کانادا قدرت خود را در جذب متقاضیان علاقه مند به مهاجرت به کانادا، از سیاست های ضد تبعیضی که در کشور حاکم کرده، بدست آورده است. قوانین و سیاست های پیشرو در جهان، از جمله منشور حقوق و آزادی کانادا و سیاست های ملی در مورد چند فرهنگی است که مهاجرت به کشور کانادا را مطلوب ساخته است.

 

 

کانادا کشوری مناسب برای همه نژادها و ملیت ها

کانادا کشوری مناسب برای همه نژادها و ملیت ها

 

بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی این سازمان، تنها متقاضیانی که موفق به اخذ اقامت و تابعیت کانادا شده اند از حق رای برخوردار می شوند. این در حالی است که دیگر متقاضیان غیر شهروند، هیچ فرصتی جهت مشارکت سیاسی در سطح محلی و ملی بدست نخواهند آورد.

 

البته میزان تحرک بازار کار در کانادا نیز نیاز به پیشرفت دارد. مهاجران فاقد اسناد قانونی یا افرادی که دارای مجوزهای کار موقت در کانادا هستند، همچنان برای اشتغال و دسترسی محدود به خدمات درمانی با موانعی بر سر راه خود مواجه اند.

 

گزارش شاخص MIPEX سیاست های ادغام مهاجران را در 5 قاره اروپا، آسیا، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و اقیانوسیه، از 5  سال منتهی به 2019 مورد ارزیابی قرار می دهد.

این شاخص یک معیار جامع بین المللی برای سیاست های پذیرش مهاجران می باشد که به طور گسترده توسط سیاست گذاران، جامعه مدنی، محققان و رسانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. تا بدین صورت دولت ها بتوانند با اعمال تصمیماتی، افراد تازه وارد را به راحتی برای یافتن شغل، فرصت های تحصیل و بطور کل به عنوان یک شهروند در جامعه مشارکت دهند.

 

کانادا پرمتقاضی ترین مقصد مهاجرتی در جهان شناخته می شود!

 

در یک گزارش منتشر شده در اوایل سال جاری، Remitly یک سرویس انتقال پول آنلاین، بلافاصله اعلام کرد که کشور کانادا از میان 101 کشور جهان، بیشترین جستجوی گوگل را با استفاده از اصطلاح نحوه مهاجرت به خارج، از آن خود کرده است. که از این بین، متقاضیان آفریقایی بخصوص افرادی که در بخش جنوبی این قاره سکونت دارند، بیشترین جستجو درباره مهاجرت به کانادا را انجام داده اند. پس کانادا را می‌توان مقصد مورد نظر آفریقایی ها در نامیبیا، بوتسوانا، زیمبابوه، زامبیا، آفریقای جنوبی، مالاوی، تانزانیا، ماداگاسکار، سیشل، موریس و کنیا و همچنین سواحل غربی کشورهای آفریقایی غنا و نیجریه و تونس در شمال بدانیم.

 

کانادا پرمتقاضی ترین کشور برای مهاجرت

کانادا پرمتقاضی ترین کشور برای مهاجرت

 

شهروندان کانادایی پذیرای مهاجران می باشند!

 

از میان ملت های اروپایی که قوی ترین روابط تاریخی و فرهنگی با کانادا دارند، هستند کسانی که همچنان فکر مهاجرت به کانادا را در سر می‌پرورانند. از بین کشورهای جستجوگر درباره نحوه مهاجرت به کانادا در گوگل، بیشترین آمار به کشورهای ایرلند، انگلیس، بلژیک و فرانسه اختصاص یافته است.

 

طی آخرین بررسی که از سوی گالوب، یکی از معتبرترین مراکز نظرسنجی در جهان صورت گرفته، مشخص شده که از نظر مهاجران تازه ورود، کشور کانادا بهترین و بیشترین استقبال را از آنها دارد.

 

این نظرسنجی در سال گذشته با مورد پرسش قرار دادن متقاضیانی از 145 کشور جهان صورت گرفت. پرسشی که نمایانگر این بود که شهروندان تا چه اندازه از حضور و زندگی در کنار مهاجران تازه وارد راضی هستند؟ که کانادا توانست با کسب بالاترین امتیاز (8.46) در شاخص پذیرش مهاجران، از نظر مهاجران به عنوان مهاجرپذیرترین کشور جهان شناخته شود.

 

«اگر مهاجرت به کانادا را برای ترسیم آینده ای روشن برای خود و فرزندانتان در نظر دارید و به دنبال راهی مطمئن و سریع برای دریافت اقامت دائم کانادا هستید، موسسه مهاجرتی آتلانتیک ۷۲۴ با تیمی متخصص از وکلا و مشاوران مهاجرتی، شما را در یافتن بهترین شرایط مهاجرت به کانادا یاری می نماید. هر روشی که برای مهاجرت در نظر داشته باشید اعم از تحصیلی، شغلی، سرمایه گذاری و سایر روش های رایج، مشاوران مهاجرتی باتجربه در تمام مراحل مهاجرت کانادا در کنار شما عزیزان خواهند بود.»

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied