شمانیوز
شما نیوز

رپورتاژ آگهی/

مبلمان اداری

مبلمان اداری مدرن در واقع یک سبک جدیدی را به مشتریان عزیز نشان میدهد.

در مدرن بودن یعنی اینکه تمام وسایلی که قرار است برای محیط از آنها استفاده شود به سبک نو و جدیدی طراحی شده باشد؛

 همان طور که از نام سبک مدرن می توان فهمید یعنی یک سبک جدید، یک سبک نو، سبکی که جدیداً وارد عرصه شده است....

زمانی که ما از مبلمان اداری حرف میزنیم یعنی باید همه وسایل که در چیدمان محیط کاری استفاده می شوند را مد نظر بگیریم؛ مثلاً در مبلمان اداری مدرن برای ساخت وسایلی چون قفسه ها، میز، کتابخانه و غیره نسبت به سبک کلاسیک فضای کمتری را نیاز داریم و البته از رنگ‌های شاد و رنگ‌های محرک در این نوع سبک بیشتر استفاده می شود؛ در سبک مدرن از میز اداری مدرن ،قفسه های مدرن، پارتیشن بندی های مدرن و... استفاده میگردد و همه چیز از جدیدترین نوع ها بکار برده میشود. اما سبک سنتی و سبک کلاسیک از جمله قدیمی ترها به شمار می روند.

جالب است بدانید در چنین نوع سیستم هایی امکاناتی مثل سیم برق، کابل شبکه و... در داخل وسیله ها مثل میزها جاسازی می‌شوند تا با نمایی که این وسایل دارند موجب ایجاد بی‌نظمی و شلختگی دردکوراسیون نشود؛  همین مورد ها می توانند به عنوان مزیت های استفاده از مبلمان اداری مدرن به شمار بیایند.

زمانی که این نوع دکوراسیون در حال طراحی میباشد در خصوص طراحی میز و صندلی ها بیشتر از صفحات شفاف شیشه ای و فلزی استفاده می‌کنند و این با وجودی است که در سبک های مبلمان اداری کلاسیک یا مبلمان اداری سنتی از اقلام دیگری مثل چوب استفاده می نمایند.

در فضای مدرن عموما رنگهایی که استفاده می شود رنگ های روشنی می باشند البته این بدین منظور نیست که در تمامی قسمت ها  به کار برده شود بلکه معمولا در بیشتر جاها رنگ‌های سفید و روشن را به کار می‌گیرند.

 

1397070812150330815536744 - Copy

 

اما اگر به سبک مبلمان اداری کلاسیک توجه کنید رنگ های تیره را خواهی دید؛ به عنوان مثال در این نوع سبک رنگ قهوه ای کاربرد ویژه‌ای دارد و این موضوع دقیقاً برعکس سبک مبلمان اداری مدرن می باشد؛ این نکته مهم را نیز به خاطر بسپارید که فضایی که سبک دکوراسیون مدرن به وجود می‌آورد می‌تواند سبب ایجاد روحیه و همچنین تقویت پتانسیل کاری در بین کارمندان شود اما در سبک مبلمان اداری کلاسیک معمولاً فضا تکراری می شود و پس از مدتی خسته کننده خواهد بود که البته افت کیفیت در کار کارمندان را به دنبال خواهد داشت.

 

1397070812150330815536744

 

اما این که ما چه فضایی را برای خودمان در نظر بگیریم و از چه نوع دکوراسیونی استفاده کنیم به سلیقه ها و علایق ما بستگی داشته است ولی پیشنهاد ما به شما این است که برای فضای کاری تان از نظرات کارمندانتان نیز استفاده نمایید چرا که فضای می‌تواند برای همه خوشایند باشد و کارمندان در آن احساس راحتی داشته باشند که مطابق با میل و علاقه بسیاری از آنها شکل گرفته باشد.

استفاده از رنگ‌های شاد و پرجنب وجوش می تواند تاثیرات بسیار مثبت را بر روی کارمندان داشته باشد و همچنین روحیه کاری آنها را تقویت کند و روابط بین کارمندان را با تاثیرگذاری مثبتی روبه‌رو نماید که در نهایت تمامی این موارد موجب افزایش راندمان کاری می شود و برای شرکت شما پیشرفت سریع تر و بهتری را به دنبال خواهد داشت.

 اگر می خواهید از سبک اداری مدرن استفاده کنید باید تمامی اقلامی که در این سبک به کار می رود از جمله میزها، صندلی‌ها و غیره همگی از نوع مدرن باشند اما اگر از سبک مبلمان اداری کلاسیک استفاده می کنید پس تمام اجزا را از سبک کلاسیک انتخاب کنید به بیانی ساده تر اینگونه نیست که شما برای اتاق مدیر از سبک کلاسیک استفاده کنید اما برای اتاق کارمندان سبک سنتی را به کار ببرید چون هارمونی در چنین شرایطی لحاظ نمی‌شود و نوعی بی نظمی را در محیط کاری به وجود خواهد آورد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied