شمانیوز
شما نیوز

وزیر صمت در جلسه مشترک رفع موانع تولید و شورای معادن استان:

شرکت‌های توسعه‌گرا باید مانند گل‌گهر در بخش راه‌آهن مشارکت کنند

جلسه مشترک رفع موانع تولید و شورای معادن استان کرمان، عصر پنجشنبه با حضور وزیر صمت، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت، استاندار کرمان، تعدادی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت گل‌گهر و تعدادی از مدیران استانی در محل سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد.

به گزارش شمانیوز، در ابتدای این جلسه دکتر زینی‌وند استاندار کرمان به فراهم شدن سازوکار لازم برای استفاده از ظرفیت شرکت‌های معدنی بزرگ با تصویب شورای معادن و وزیر صمت در این استان خبر داد و گفت: در این زمینه می‌توان به انتقال حساب‌های شرکت‌های بزرگ به استان کرمان اشاره کرد که می‌تواند در حوزه پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط استفاده شود.

مهندس رزم‌حسینی وزیر صمت نیز با بیان اینکه در جای جای این کشور معدن و فرصت اقتصادی است اما درست استفاده نمی‌شود، بر فعال کردن معادن راکد، حذف بروکراسی و واگذاری اختیارات به استان‌ها و فعال‌کردن افزون‌تر بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: دل مردم را باید با کار اقتصادی و امیدبخشیدن به‌دست‌ بیاوریم.

وی با اشاره به اینکه، راه‌آهن جیرفت باید به شبکه سراسری وصل شود، گفت: این طرح در دولت یازدهم آغاز شده ‌و حاضریم در این زمینه شرکت‌های توسعه‌گرا را مداخله دهیم همانگونه که خوشبختانه گل‌گهر بدون بخش دولتی پروژه راه‌آهن سیرجان_کرمان را آغاز کرده و پیشرفت موفقیت‌آمیزی داشته است.

همچنین دکتر موسوی معاون عمرانی استانداری کرمان نیز در این جلسه از خدمات شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی در کمک به لایروبی رودخانه‌ها و خدمات اجتماعی تقدیر کرد.

2

 

منبع: روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied