شمانیوز

در آیین گرامیداشت دهه حماسه و ایثار لنجان در ذوب آهن اصفهان عنوان شد:

همزمان با ایام فاطمیه (س) ، سالگرد شهادت سردار دل ها سپهبد شهید، حاج قاسم سلیمانی و دومین روز دهه حماسه و ایثار شهرستان لنجان و به منظور یادآوری و قدردانی از رشادت ها و حماسه های شهدا ، رزمندگان ، فرماندهان ، پیشکسوتان، دفاع مقدس و همچنین ارج نهادن به فداکاری های شهدای مدافع حرم و امنیت، آیین گرامیداشت دهه حماسه و ایثار شهرستان لنجان در روز یکشنبه 21 دی ماه در ذوب آهن اصفهان برگزار شد.

به گزارش شمانیوز، همزمان با ایام فاطمیه (س) ، سالگرد شهادت سردار دل ها سپهبد شهید، حاج قاسم سلیمانی و دومین روز دهه حماسه و ایثار شهرستان لنجان و به منظور یادآوری  و قدردانی از رشادت ها و حماسه های  شهدا ، رزمندگان ، فرماندهان ، پیشکسوتان، دفاع مقدس و  همچنین ارج نهادن به فداکاری های شهدای مدافع حرم و امنیت، آیین گرامیداشت دهه حماسه و ایثار شهرستان لنجان در روز یکشنبه 21 دی ماه در ذوب آهن اصفهان  برگزار شد.

در آیین مذکور که آیت ا... رهبر وتعدادی از مسؤلین ، بسیجیان و رزمندگان ذوب آهن اصفهان ، وهمچنین فرماندار وجمعی از مسئولین شهرستان لنجان وتعداد 70  نفر از پیشکسوتان و فرماندهان دفاع مقدس این شهرستان حضور داشتند، ضمن اجرای برنامه های فرهنگی، بازدید از خط تولید  و حضور بر سر مزار و یادمان شهدای گمنام ذوب آهن همراه بود، سخنرانان به تشریح برنامه های دهه حماسه و ایثار شهرستان ، رسالت  رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل امروز و بیان خاطرات خود از رشادت ها و رویدادهای دفاع مقدس پرداختند.

مهندس یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در آیین مذکور  و در کنار یادمان شهدای گمنام شرکت در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سال های دفاع مقدس، بویژه  تقدیم تعداد 287 شهیدگرانقدر این شرکت یادآور شد: ذوب آهن اصفهان در دوران دفاع مقدس در کنار انجام تولید و گام نهادن در راه خودکفایی و استقلال کشور،  با همه توان و امکانات فنی و پشتیبانی خود در خدمت جبهه های حق علیه باطل بود و بیشترین تعداد اعزام نیرو به جبهه را  داشت . وی ابراز امیدواری نمود که در شرایط فعلی نیز به یاری خداوند بتوانیم در زمینه پاسداری از خون های شهدا که  هماناگام نهادن در راه آنان است قدم برداریم.

سربلندی و درخشش علمی و صنعتی کشور، حاصل فداکاری رزمندگان شجاع است

در این آیین حجت الاسلام والمسلمین  باقریان امام جمعه زرین شهرنیز طی سخنانی ضمن قدردانی از دست اندرکاران و ستاد برگزاری مراسم گرامیداشت "دهه حماسه و ایثار شهرستان لنجان" و همکاری و مساعدت ذوب آهن اصفهان در این زمینه، یادآور شد:  روز 29 دی ماه به دلیل تشییع جنازه پیکر پاک تعداد 45 شهید گرانقدر در این شهرستان به عنوان "روز حماسه و ایثار" نام گرفته و همه ساله، به همین مناسبت برنامه های متنوعی در این ایام برگزار می گردد . وی ضمن گرامیداشت رشادت ها و حماسه آفرینی های رزمندگان دوران دفاع مقدس افزود: پایداری و سربلندی مردم ما در دوران کنونی و درخشش علمی و صنعتی کشور حاصل فداکاری این رزمندگان شجاع بوده است.

دفاع مقدس تجلی گاه حقانیت ملت ایران است

در ادامه این برنامه، سرهنگ محمدی فرمانده سپاه ناحیه لنجان نیز در سخنانی یاد آور شد: دفاع مقدس تجلی گاه حقانیت ملت ایران است و نسل حاضر تشنه انتقال فرهنگ ارزشمندحماسه و ایثاراست.  در ادامه مراسم  برادران رزمنده و پیشکسوت آقایان مرتض شمس و محراب معتمدی به شرح خاطرات خود از جبهه ها پرداختند.

در پایان از رزمندگان و فرماندهان مدعو تقدیر به عمل آمد و لوح تقدیر ستاد گرامیداشت "دهه حماسه و ایثار شهرستان لنجان" به آنان اهداگردید.

 

منبع: روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied