شمانیوز

توافقنامه احداث پارک اوره رزینی فی مابین اقبال عباسی استاندار استان چهارمحال و بختیاری، حسین بامیری نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی، رسول اشرف¬زاده مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه¬گذاری ایرانیان، سجاد رستمی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری و محسن محمودی مدیرعامل شرکت کودشیمیایی اوره لردگان امضاء شد

به گزارش شمانیوز، توافقنامه احداث پارک اوره رزینی فی مابین اقبال عباسی استاندار استان چهارمحال و بختیاری، حسین بامیری نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی، رسول اشرف¬زاده مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه¬گذاری ایرانیان، سجاد رستمی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری و محسن محمودی مدیرعامل شرکت کودشیمیایی اوره لردگان امضاء شد

استاندار چهارمحال و بختیاری در حاشیه این نشست از اهمیت این اتفاق مهم در حوزه سرمایه گذاری و اشتغال زایی گفت و تصریح کرد : ایجاد پارک اوره رزینی باعث اشتغال¬زایی برای 2 هزار و860 نفر بطور مستقیم و 5 هزار 200 نفر بطور غیرمستقیم می¬شود.

رسول اشرف زاده مدیر عامل پترول نیز تصریح کرد: احداث پارک اوره رزینی با هدف تکمیل زنجیره ارزش اوره تولیدی تعریف شده است که با توجه به نوع محصولات تولیدی، حجم سرمایه¬گذاری و ظرفیت آنها با همکاری بخش خصوصی اجرا خواهد شد.

وی گفت : یکی از سیاست¬های اصلی هلدینگ خلیج¬فارس و پترول توسعه صنایع تکمیلی و احداث پارک¬های صنعتی پایین دستی است که با هدف تکمیل زنجیره ارزش ایجاد اشتغال پایدار، جلوگیری از واردات برخی محصولات، خروج ارز از کشور، رونق تولید و شکوفایی اقتصاد منطقه و استفاده از سرمایه¬های بخش خصوصی اجرا می-شود. در همین راستا یک طرح توسعه¬ای کریستال ملامین به ظرفیت 40 هزار تن و یک پارک صنعتی اوره رزینی با ظرفیت 115 هزارتن در حال اجرا است که طرح گریستال ملامین لردگان با سرمایه گذاری 50 میلیون دلار توسط پترول اجرا می گردد و تا حالا 27 درصد پیشرفت داشته است ولی پارک اوره رزینی با همکاری بخش خصوصی اجرا خواهد شد.

 امروز هیات امنای احداث پارک مذکور با حضور استاندار، مدیرکل صنعت و معدن و تجارت استان و مدیرعامل های شرکت¬های پترول و لردگان تشکیل تا فرآیند شناسایی سرمایه¬گذاران بخش خصوصی آغاز گردد.

پارک اوره رزینی با هدف احداث 6 زون و 45 واحد با ظرفیت 115 هزارتن و سرمایه¬گذاری حدود 20 هزار میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی احداث می¬شود که شرکت پترول نیز سهامدار این طرح خواهد بود

با احداث پارک اوره رزینی در لردگان 19 محصول پایین دستی شامل انواع کودهای شیمیایی، انواع پلاستیک ها، سیستم های آلاینده خودروها و ... تولید خواهد شد.

2M0A1872

 

منبع: روابط عمومی پترول

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied