شمانیوز

مدیر پروژه ارس دام آرشام منطقه آزاد ماکو خبر داد:

مدیر پروژه ارس دام آرشام منطقه آزاد ماکو وابسته به شرکت کشت و دامداری فکا با بیان اینکه فاز اول این پروژه از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است،‌گفت: پروژه دامپروری ۱۰ هزار راسی دام سنگین ارس دام آرشام در مساحت ۱۱۶ هکتار در حال احداث است و هم اکنون کل پروژه از پیشرفت ۵۲ درصدی برخوردار است.

به گزارش شمانیوز؛ برومند با اشاره به پیشرفت پروژه ارس دام آرشام منطقه آزاد ماکو واقع در قیقاج پلدشت گفت: عملیات احداث پروژه دامپروری ۱۰ هزار راسی دام سنگین ارس دام آرشام از اردبیهشت سال جاری آغاز شده و ظرفیت توسعه به ۱۲ هزار راس دام را دارد.

وی  با اشاره به اینکه فاز اول این پروژه رو به اتمام است، اظهار کرد:این پروژه با میزان سرمایه گذاری ۲ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریالی به عنوان نخستین مجموعه پرورش دام های شیری هلشتیان جرسی در ۳ فاز اتمام و به بهره برداری می رسد .

برومند  با بیان اینکه در این پروژه برای ۳۵۰نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد می شود اضافه کرد‌: محصولات تولیدی این مجموعه ۴۰ هزار تن شیر خام که قابلیت توسعه به ۸۰ هزار تن را دارد و نیز پرورش یک هزار راس گوساله نر که قابلیت توسعه به ۲ هزار راس را داشته و نیز تلیسه آبستن ۵۰۰ راسی را شامل می شود که قابلیت توسعه به هزار راس را دارد.

 

منبع: گروه تولیدات رسانه منطقه آزاد ماکو

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied