شمانیوز

در این مطلب به معرفی کامل پارک جنگلی چینگر تهران و همچنین امکانات و جاذبه های گردشگری آن پرداخته ایم. اگر تا به حال از این پارک جنگلی دیدن نکرده اید، توصیه می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

پارک جنگلی چیتگر یکی از جاذبه هایی است که تمامی ساکنین تهران با آن آشنایی دارند. در واقع این پارک با قدمت نسبتا بالایی که دارد، از زمان های بسیار قدیم، میزبان بسیاری از افراد و گردشگران بوده است. تعطیلات آخر هفته که می شد، بسیاری از خانواده ها به این پارک می رفتند و آخر هفته خود را در این پارک، به گردش و تفریح می پرداختند. این پارک جنگلی، حتی توجه بسیاری از گردشگران و توریستان را به خود جلب می کرد و افراد بسیاری را از نقاط مختلف ایران و جهان به سمت خود جذب می کرد. همین مساله سبب شد تا روز به روز، امکانات این پارک جنگلی بیشتر شود و به دنبال آن، گردشگران بیشتری به شهر تهران بیایند. این افراد با اجاره آپارتمان مبله در تهران، چند روزی را در این شهر می گذراندند و از این پارک جنگلی مشهور دیدن می کردند.

 

در این مطلب به معرفی کامل پارک جنگلی چینگر تهران و همچنین امکانات و جاذبه های گردشگری آن پرداخته ایم. اگر تا به حال از این پارک جنگلی دیدن نکرده اید، توصیه می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید. یقینا پس از آشنایی با این جاذبه گردشگری، هوس بازدید از آن به سرتان می زند و برای بازدید از آن برنامه ریزی خواهید کرد. در نتیجه اگر ساکن پایتخت نیز نیستید، می توانید به راحتی اقدام به اجاره روازنه آپارتمان در تهران کنید و سپس از پارک جنگلی چیتگر دیدن کنید.

 

مختصری درباره پارک جنگلی چیتگر

 

این پارک جنگلی، یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری واقع در غرب شهر تهران است. در این پارک، امکانات رفاهی و تفریحی بسیار زیادی تعبیه شده است تا بازدید کنندگان بتوانند اوقات خوشی را در آن سپری کنند و خاطره خوبی را از آن در ذهن هایشان داشته باشند. پارک جنگلی چیتگر، یکی از اصلی ترین و مهم ترین فضاهای سبز در شهر تهران به شمار می آید و کمک بزرگی به کاهش آلودگی شهر می کند. این پارک جنگلی در حدود 5900 هکتار، مساحد داشته و بخش عظیری از منطقه غرب تهران را به خود اختصاص داده است. در واقع، این پارک با قرار داشتن در منطقه 22 شهر تهران، امتیاز ویژه ای به این شهر داده است و اهمیت این منطقه از تهران را بسیار بیشتر کرده است.

 

پارک جنگلی چیتگر کجاست؟

 

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم، این پارک جنگلی در منطقه 22 شهر تهران قرار دارد و بخش غربی شهر تهران را زیباتر کرده است. این پارک جنگلی از شمال با بزرگراه شهید همدانی، از شرق با بزرگراه آزادگان و خیابان کوهک، از جنوب با بزرگراه تهران – کرج و همچنین از غرب،  با بلوار پژوهش همسایگی دارد. اگر ساکن شهر تهران هستید، قطعا با این بزرگراه ها آَنا هستید و از طریق آن ها می توانید به پارک جنگلی چیتگر دسترسی پیدا کنید. اما اگر پایتخت نشین نیستید، و در این شهر مسافر هستید، می توانید پس از اجاره آپارتمان روزانه در تهران، در این شهر اقامت کنید و سپس از این پارک جنگلی مشهور بازدید کنید.

 

امکانات این جاذبه تفریحی و گردشگری

 

به دلیل تینکه افراد بسیاری به این پارک جنگلی می آیند و ساعاتی را در آن به گردش و تفریح می پردازند، امکانات مختلفی در این پارک تعبیه شده است. در واقع علاوه بر امکانات رفاهی، امکانات تفریحی بسیاری نیز در پارک جنگلی چیتگر وجود دارد. از جمله این امکانات تفریحی می توان به دوچرخه سواری اشاره کرد. در واقع در این پارک، پیست دوچرخه سواری وجود دارد و شما می توانید با کرایه دوچرخه، اقدام به انجام این ورزش محبوب کنید. اما علاوه بر این، می توان به امکانات دیگری چون پارک بانوان، کتابخانه، رستوران ها و بوفه های متعدد، ایستگاه های امداد رسانی، باغ گل، اشاره کرد.

 

همچنین از امکانات رفاهی موجود در پارک جنگلی چیتگر می توان به سرویس بهداشتی، سکوهایی برای پیک نیک کردن، آلاچیق، منقل برای کباب پزی، سطل زباله، سکوی آب خوری، و ... اشاره کرد. چه ساکن پایتخت باشید و چه ساکن شهرهای دیگر، این پارک جنگلی ارزش این را دارد که یک روز خود را در آن بگذرانید. برای بازدید از آن می توانید به پایتخت بیایید و پس از اجاره آپارتمان روزانه در تهران و اقامت در این شهر، از جاذبه های تفریحی و گردشگری این پارک دیدن کنید و یکی از بهترین سفر های خود را تجربه کنید. برای اجاره آپارتمان مبله می توانید از سایت تهران مبله استفاده کنید و تجربه بهترین اقامت خود را کسب کنید.

 

مسیر دسترسی به این پارک جنگلی

 

برای دسترسی به این بوستان راه های بسیاری وجود دارد. در واقع با استفاده از هر کدام از این بزرگراه ها می توانید به این پارک جنگلی دسترسی پیدا کنید. این پارک ورودی های بسیار زیادی دارد و در نتیجه از هر خیابان و یا بزرگراهی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. ساده ترین مسیر برای دسترسی به پارک جنگلی چیتگر این است که خود را به آزاد راه تهران کرج برسانید. در این آزاد راه پس از عبور از خروجی بزرگراه آزادگان، ورودی مخصوص این پارک را مشاهده خواهید کرد. از این ورودی می توانید به راحتی به تمام بخش های این پارک دسترسی پیدا کنید.

اگر علاقه مند به بازدید از پارک جنگلی چیتگر می باشید، و ساکن پایتخت نیستید، می توانید با اجاره آپارتمان مبله در تهران، و یا اجاره روزانه آپارتمان در تهران، در این شهر به صورت یک یا چند روزه اقامت کنید و یک روز کامل را به بازدید از این پارک جنگلی و استفاده از امکانات آن اختصاص دهید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied