شمانیوز

رییس هیات ورزش های همگانی منطقه ازاد قشم:

رییس هیات ورزش های همگانی منطقه ازاد قشم با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری پرداختن به این ورزش ها را یک تکلیف برای همه مردم اعلام کرده است، گفت: با توجه به کم تحرکی و وجود فقر حرکتی در جامعه و افزایش بیماری های چاقی، دیابت، فشار خون و امثال اینها بخصوص درمیان بانوان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه، انجام این تکلیف می تواند بسیاری از این معضلات و ناهنجاری ها را از جامعه بزداید.

به گزارش شمانیوز،  سمیه شهبازیان روز جمعه در حاشیه برگزاری دومین دوره فستیوال ورزشی جزیره فعال در پارک زیتون قشم افزود: برای تشویق آحاد جامعه قشم ازجمله فعالان بخش خصوصی، مدیران و کارکنان بخش های دولتی و عمومی و فعالان در تشکل های مردم نهاد، این فستیوال با همکاری دو هیات ورزش های همگانی و پرورش اندام و بدن سازی منطقه آزاد قشم طراحی و اجرایی شد.

وی کشش و نرمش عمومی، حرکات قدرتی، بدن سازی، وزنه برداری، کراس فیت و ورزش کودکان در قالب بازی و حرکات اصلاحی ورزشی را از جمله موارد درنظر گرفته شده برای این فستیوال خواند و یادآور شد: البته ما امیدواریم همه هیات های ورزشی به این حرکت اجتماعی بپیوندند و مسئولیت اجتماعی خودشان را در قبال سلامتی مردم ادا کنند.

همچنین محمد پرون رییس هیات پرورش اندام و بدن سازی منطقه آزاد قشم  نیز گفت: این هیات آماده آموزش این حرکات چه در پارک زیتون قشم با رعایت همه پروتکل ها و فاصله اجتماعی و چه در خانه ها با توجه به شرایط  قرنطینه به صورت آموزش در فضای مجازی است.

گفتنی است در حاشیه برگزاری فستیوال ورزشی جزیره فعال در پارک زیتون به  فرزین پرگر مربی و اعضای تیم فوتسال عماد قشم که در رقابت های فوتسال نوجوانان استان هرمزگان به مقام سوم دست یافته بودند، لوح تقدیراهداء شد.

 

منبع: روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied