شمانیوز

سازمان منطقه آزاد قشم و بیمه ایران معین برای استفاده ساکنان و صاحبان کسب و کار این منطقه از تسهیلات قرض الحسنه خرید بیمه نامه، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند .

به گزارش شمانیوز، مدیرعامل و رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم در آیین امضای این تفاهم‌نامه گفت: مناطق آزاد بهترین موقعیت را برای اجرای ابتکارات نوین بیمه ای در کشور دارند و منطقه آزاد قشم آماده است به عنوان پایلوت مناطق آزاد ، زمینه اجرای این ابتکارات را در قشم فراهم آورد.

حمیدرضا مومنی اجرای طرح مهر را نقطه عطفی در فعالیت های بیمه ایران معین در قشم عنوان و تصریح کرد: اقتضای برنامه‌های توسعه و شرایط کشور می‌طلبد که شرکت‌های بیمه در وضعیت موجود باقی نمانند و برای آینده کشور ابتکارات و طرحهای جدیدی را طراحی و در دستور کار خود قرار دهند که مناطق آزاد به خصوص منطقه آزاد قشم آماده همکاری در این خصوص است.

وی با اشاره به اینکه ماهیت بیمه ایجاد آرامش و آسایش همه مردم بخصوص کارکنان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران است تصریح کرد: شرکت‌های بیمه در بازار رقابت موظف‌اند در عین گسترش خدمات خود، سرعت در جبران خسارت و تأمین نیازهای بیمه‌شدگان را در دستور کار خود قرار دهند، چرا که در غیر این صورت از قافله رقابت بازمی‌مانند. مومنی در بخش دیگری از سخنان خود فعالیت‌های اقتصادی و پایگاه‌های اجتماعی فعالین اقتصادی را در قشم بسیار متنوع خواند و گفت: هنر شرکت‌های بیمه در این جزیره باید این باشد که شرایطی در ارائه خدمات خود در نظر بگیرند تا همه با رضایت خاطر از این خدمات استفاده کنند.

وی همچنین با اشاره به برخی فعالیت‌های بیمه‌ای در قشم تأکید کرد: هیچ شرکت بیمه‌ای نباید خارج از موازین و مقررات قانونی در این جزیره فعالیت کند و سازمان منطقه آزاد قشم اجازه نخواهد داد حقوق شرکتهای بیمه ای که با رعایت قوانین در حال فعالیت و خدمت رسانی درجزیره هستند توسط نقض‌کنندگان قوانین و ضوابط پایمال شود.

 

همچنین در این مراسم، داریوش محمدی مدیرعامل بیمه ایران معین، ضمن تقدیر و تشکر از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به خاطر تأکیدات و توجهات ویژه ایشان به صنعت بیمه، توضیحاتی در خصوص جایگاه حقوقی، مالکیت، گستره توزیع شعب و شبکه فروش، وضعیت بازار و توانمندی‌های مالی این شرکت ارائه و بابیان اینکه تمرکز این شرکت صرفا بر مناطق آزاد کشور است، خواستار تفکیک جایگاه شرکت های بیمه ای تخصصی مناطق آزاد با سایر فعالان بیمه‌ای در منطقه آزاد قشم شد.

وی همچنین در بخشی از سخنان خود با اشاره به شرایط اقتصادی خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا بر ضرورت انطباق فعالیت‌های شرکت‌های بیمه با رفتارهای جدید مصرف‌کنندگان تأکید کرد و در این خصوص از اجرای طرحی برای ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه خرید بیمه‌نامه در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خبر داد.

مدیرعامل بیمه ایران معین گفت: این طرح برای نخستین بار است که در سطح مناطق آزاد و با همکاری نظام بانکی عملیاتی می شود تا مردم این مناطق در شرایط اقتصادی متاثر از کرونا بتوانند خدمات بیمه ای را با صرفه اقتصادی و آسان تر خریداری کرده و بیمه نامه ها به ویژه بیمه های اجباری از جمله بیمه شخص ثالث و سایر بیمه های مورد نیاز از سبد خانوارها حذف نشود.

وی افزود: در این طرح، بیمه ایران معین امکان استفاده همه شهروندان و متقاضیان خرید بیمه نامه، تا مبلغ یکصد میلیون ریال با بازپرداخت ۱۲ ماهه بدون مراجعه به بانک، بدون سود و کارمزد و از طریق مراجعه به نمایندگان و شعب شرکت را فراهم نموده است.

محمدی اظهار داشت: هیات مدیره بیمه ایران معین با درک شرایط اقتصادی مردم و در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود، امکان برخورداری عموم مردم جزیره قشم از طرح مهر را فراهم نموده و امیدواریم با این طرح ، بخشی از مشکلات اقتصادی خانوارها و صاحبان کسب و کار این منطقه در حوزه بیمه مرتفع شود.

 

در ادامه این مراسم ، سعادت فر معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم نیز ضمن تشکر از حسن روابط فیمابین، با ارائه گزارشی به پوشش های بیمه‌ای سازمان در رشته های مختلف بیمه ای پرداخت و دغدغه‌ های مدیرعامل سازمان را در این خصوص تشریح نمود. وی همچنین اظهار امیدواری کرد که امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت بیمه ایران معین نتایج مطلوب در پی داشته باشد. لازم به ذکراست در پایان این مراسم ضمن تاکید بر استمرار همکاری های فیمابین، تفاهم نامه همکاری امضا و بین طرفین مبادله شد .

 

منبع: روابط عمومی بیمه ایران معین

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied