شمانیوز

کاهش قیمت دلار و جو منفی بازار سهام دست به‌دست هم دادند تا افت بازار سهام ادامه پیدا کند و امروز نیز در ادامه روند نزولی بورس شاخص کل بیش از ۲/۵ درصد ریزش کرد.

شروع معاملات امروز بازار سهام با فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز همراه بود و شاخص کل در نیم ساعت ابتدایی معاملات امروز ۲/۳ درصد افت کرد و به یک میلیون و ۱۵۹ هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن نیز در جریان معاملات امروز بیش از یک درصد افت کرد و این نشان روند نزولی کلیت بازار است. بازار سهام به محدوده حساسی رسیده و عقیده کارشناسان باید از بورس در این محدوده حمایت شود

همچین زمزمه‌هایی از جلسه حمایتی با حضور حقوقی‌ها و بازارگردان‌ها در سازمان بورس به گوش می‌رسد که هنوز صحت و درستی آن به طور کامل تایید نشده و این اخبار در فضای مجازی در حال دست به‌دست شدن است.

از طرفی عرضه‌ها در بازار سهام زیاد و حمایت از بورس نیازمند منابع مالی زیادی است و همین امر حمایت از بازار سهام را سخت‌تر خواهد کرد.

 

به عقیده کارشناسان دلیل اصلی افت بازار سهام ریزش قیمت دلار و انتظار بازار برای افت بیشتر قیمت دلار است و این موضوع در حالی است که بازار سهام با دلار زیر ۲۰ هزار تومان معامله می‌شود و قیمت دلار درحال‌حاضر حدود ۲۲ هزار تومان است و کارشناسان عقیده دارند با شرایط تورمی و افزایش حجم نقدینگی قیمت دلار از ۲۰ هزار تومان پایین‌تر نخواهد رفت.

به عقیده کارشناسان اعتماد برخی بازیگران بزرگ بعد از سخنان رئیس‌جمهوری در رابطه با دلار ۱۵ هزار تومانی نسبت به بازار سهام از بین رفته و همین بی‌اعتمادی مانع از ورود پول هوشمند به بازار سهام می‌شود.

از طرفی صندوق‌های دولتی همچنان افت قیمت دارند و قیمت هر واحد از پالایشی یکم به ۵ هزار و ۲۰۰ تومان و هر واحد دارا یکم به ۱۰ هزار و ۱۶۲ تومان رسیده است و افت قیمتی شدیدی برای این صندوق‌ها محسوب می‌شود.

نمادهای فولاد، فارس و شستا بیشترین تاثیر منفی بر روند بازار سهام را داشتنند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied