شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 99/11/04 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 99/11/04 + تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

 

قیمت طلا و سکه // 4 بهمن

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح امامی در معاملات صبح امروز شنبه 4 بهمن نسبت به روز معاملاتی گذشته با افت 200 هزار تومانی به نرخ 10 میلیون و 200 تومان فروخته شد و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به 10 میلیون تومان رسید.// برنا

 

قیمت+طلا

 

 

قیمت دلار و یورو // 4 بهمن

قیمت فروش دلار آمریکا امروز 4 بهمن 99 در صرافی‌ ملی نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش 70 تومانی به نرخ 22.580 تومان رسید. قیمت خرید دلار نیز در صرافی ملی 22.080 تومان رسید.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت فروش یورو نیز با افزایش 100 تومانی به 27.500 تومان رسید و قیمت خرید یورو نیز 27.000 تومان اعلام شد.// برنا

 

قیمت+دلار

 

 

 

قیمت طلا و سکه // 4 بهمن

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد روز پنجشنبه ۲ بهمن با ۴۲,۹۰۰ تومان افزایش، یک میلیون و ۳۵ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد.

طلا در معاملات روز جمعه بازار آسیا تحت تاثیر رشد بازده خزانه آمریکا کاهش چشمگیری یافت، اما افت دلار مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شد. بهای اونس طلا در معاملات روز جمعه (ساعت ۲۰ به وقت تهران)۱۸۵۳ دلارقیمت خورده بود، این در حالی است که روز پنج‌شنبه بالاتر از ۱۸۶۹ بسته شده بود.

در هفته‌های اخیر مهم‌ترین عامل کاهشی قیمت طلا و دیگر فلزات گرانبها افزایش ارزش شاخص دلار بود. کارشناسان پیش بینی می‌کنند که با بالا رفتن میزان محرک‌ها و حجم نقدینگی شاخص دلار طی ماه‌های آینده بسیار ضعیف خواهد شد که این موضوع می‌تواند به نفع طلا تمام شود. مهمترین سیاست افزایشی قیمت طلا را می‌توان بسته محرک مالی ۲ تریلیون دلاری بایدن دانست که می‌تواند با افزایش حجم نقدینگی در میان مردم قیمت طلا را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

 

ادامه مسیر سکه در کانال ۱۰ میلیونی

در جریان معاملات روز پنج‌شنبه، نرخ طلا و سکه در بازار مسکوکات گرانبهای تهران افزایش یافت. دلیل افزایش قیمت طلا و سکه در آخرین روز معاملاتی بازار سکه و ارز را می‌توان به افزایش قدرتمند قیمت اونس طلا در بازار جهانی به محدوده ۱۸۷۰ دلاری روز چهارشنبه دانست که بر معاملات روز بعد سکه نیز اثر گذار بود.

اما دلیل دیگر افزایش قیمت طلا و سکه در آخرین روز معاملاتی بازار سکه و ارز را می‌توان به افزایش نرخ ارز و بازگشت به محدوده ۲۳ هزار تومانی مرتبط دانست. بر این اساس هر قطعه سکه تمام بهار آزادی روز پنجشنبه ۱۰ میلیون و ۴۲۵ تومان معامله شد که ۷۵ هزار تومان افزایش را در مقایسه با روزکاری قبل نشان می‌دهد. میزان افت سکه در هفته گذشته به ۱/ ۲ محدود شد که بهبود روند سکه را نسبت به دو هفته قبل‌تر نشان می‌دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied