شمانیوز

رپورتاژ آگهی/

نیروهای بنیادی عرضه و تقاضا در نهایت باعث تغییر قیمت کالاها می شوند. بنابراین ، درصد بالایی از معامله گران کالا وجود دارد که برای پیش بینی قیمت های آتی از آموزش تحلیل بنیادی استفاده می کنند. بازرگانان کالا از منابعی مانند روزنامه های مالی ، اطلاعات تحقیقاتی از کارگزاران و گزارش های دولتی اطلاعات بازار کالاها را به دست می آورند.

تحلیل بنیادی و فنی در تجارت کالا

 

نیروهای بنیادی عرضه و تقاضا در نهایت باعث تغییر قیمت کالاها می شوند. بنابراین ، درصد بالایی از معامله گران کالا وجود دارد که برای پیش بینی قیمت های آتی از آموزش تحلیل بنیادی استفاده می کنند. بازرگانان کالا از منابعی مانند روزنامه های مالی ، اطلاعات تحقیقاتی از کارگزاران و گزارش های دولتی اطلاعات بازار کالاها را به دست می آورند.

خدمات مشاوره ای که معامله گران می توانند در آن مشترک شوند منبع مهمی از اطلاعات است. برخی از خدمات مشاوره ای متخصصان هواشناسی متخصص خود را با ارائه پیش بینی های هواشناسی برای مناطق مهم پرورش محصول ارائه می دهند و محققان خود را برای ارزیابی شخصی اندازه های نهایی محصول پیش بینی می کنند.

علیرغم این واقعیت که عوامل اصلی عرضه و تقاضا عامل اصلی قیمت کالاها هستند ، معاملات فنی همچنان در بین معامله گران کالا بسیار محبوب است. در حقیقت ، بسیاری از مشهورترین شاخص های فنی که در بسیاری از بازارهای سرمایه گذاری دیگر مانند سهام و فارکس اعمال می شود ، ابتدا توسط بازرگانان کالا تولید شد.

 

1397070812150330815536744 - Copy - Copy - Copy

 

مزایای تجارت کالا

 

برخلاف معاملات سهام یا سرمایه گذاری در بورس و  در صندوق های سرمایه گذاری مشترک یا ETF ، معاملات کالا اهرم فوق العاده ای ارائه می دهد. در معاملات آتی کالاها ، معمولاً فقط باید حدود 10٪ از ارزش کل قرارداد آتی را تهیه کنید. این شما را قادر می سازد تا با سرمایه تجاری خود درصد سود بسیار بالاتری کسب کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید یک قرارداد آتی شاخص S&P 500 با سپرده حاشیه ای کمی بیش از 20000 دلار داشته باشید ، در حالی که خرید هر یک از سهام واقعی موجود در شاخص چند صد هزار دلار طول می کشد. افزایش 20 درصدی شاخص سود بیش از 100 درصدی را از خرید قرارداد آتی به شما برمی گرداند - تقریباً همان سود دلاری مطلق حاصل از خرید سهام این شاخص را خواهید فهمید ، اما این سود را کسب می کردید با سرمایه گذاری بسیار کمتر

معاملات آتی کالا نیز ممکن است هزینه های کمیسیون و معاملات کمتری را ارائه دهد ، اگرچه با وجود کارگزاری های تخفیف سهام که اکنون وجود دارد ، این مسئله به اندازه 20 سال پیش مسئله ای نیست.

تجارت کالایی نسبت به سرمایه گذاری های غیر نقد مانند املاک و مستغلات یک مزیت دارد زیرا هر پولی در حساب شما که برای حاشیه قرار دادن موقعیت های بازار استفاده نمی شود در هر زمان به راحتی در دسترس شما است.

در واقع یک مزیت کلیدی - یک مزیت مضاعف - پیشنهادات معاملات کالا تنوع در سادگی است. معاملات آتی کالایی در دسترس است که تقریباً همه بخش های اقتصاد را شامل می شود - کشاورزی ، انرژی ، فلزات گرانبها ، ارز و شاخص های سهام. با این وجود ، برخلاف بازار سهام که هزاران سهام برای انتخاب وجود دارد.اغلب صدها صنعت خاص، فقط چند ده قرارداد آتی کالا برای انتخاب وجود دارد. بنابراین ، به عنوان مثال ، اگر قیمت پنبه افزایش یابد ، پس می توانید با سرمایه گذاری در قراردادهای آتی پنبه سود خوبی کسب کنید ، در حالی که اگر سهام شما معامله می شد ، صدها شرکت وجود دارد که می توانند ثروت آنها را تحت تأثیر قیمت پنبه قرار دهند ، اما این همچنین می تواند تحت تأثیر سایر عوامل بازار قرار گیرد. شما ممکن است در نهایت سهام را در شرکتی بخرید که قیمت سهام آن به دلیل سایر عوامل بازار کاهش می یابد ، علی رغم تغییر مطلوب شرکت از نظر قیمت پنبه.

سرانجام ، در معاملات کالا ، سود کوتاه فروش کوتاه همانند خرید طولانی است. در بازارهای بورس محدودیتی برای فروش کوتاه وجود ندارد. داشتن پتانسیل سود به همان راحتی از کاهش قیمت به اندازه افزایش قیمت ، یک مزیت عمده برای بازرگانان است.

 

اسرار تجارت کالا، بازار خود را پیدا کنید

 

در اینجا یک راز ناشناخته در مورد معامله گران موفق کالا وجود دارد: آنها تقریباً همیشه در تجارت یک بازار واحد ، مانند پنبه ، یا یک بازار کوچک مانند فلزات گرانبها یا معاملات آتی دانه تخصص دارند.

هنوز هیچ کس دلیل کاملاً رضایت بخشی برای این واقعیت ارائه نکرده است ، اما این واقعیت باقی مانده است که به نظر می رسد تعداد معدودی از بازرگانان قادر به تجارت یکسان و خوب همه بازارهای کالا هستند. در دهه 1980 معامله گر کاملاً شناخته شده ای وجود داشت که سابقه تقریباً بی عیب و نقصی در بازار پنبه داشت. کپی کردن معاملات پنبه ای او در آن زمان تقریباً نزدیکترین چیز برای چاپ انبوه پول برای خودتان بود. او سال به سال اوج و فرودهای بازار را تغییر داد و تغییرات روند را تقریباً به گونه ای دانست که گویی به آینده سفر کرده و از قبل شاهد همه آنها بوده است.

با این حال ، این تاجر پنبه درخشان و ناخوشایند یک نقص مهلک داشت: او همچنین تجارت تجارت نقره را دوست داشت. متأسفانه برای او ، او در معاملات نقره به همان اندازه که در تجارت پنبه با مهارت بالا عمل می کرد ، بسیار شرور بود. ضعف او این واقعیت بیشتر می شد که اگرچه او به طور معمول در بازار پنبه معاملات طولانی مدت را انجام می داد ، اما او روزانه بازار نقره را معامله می کرد که فرصت های جدیدی برای از دست دادن پول در هر روز معاملات هفته فراهم می کرد.

 

13980828000434_Test_PhotoN

 

چگونه این همه برای او بازی کرد؟ خب ، در یک سال که او بیش از یک میلیون دلار درآمد معاملات آتی پنبه را بدست آورد ، در پایان سود خالص معاملات سال را ثبت کرد. درست است - تجارت وحشتناک بد نقره او بیش از هر چیز سود کلان خود را از تجارت پنبه از بین برد.

(خوشبختانه ، این داستان پایان خوبی دارد. پس از دو یا سه سال سرسختانه از دست دادن پول در معاملات بازار نقره ، آقا سرانجام این واقعیت را پذیرفت که "من فقط نمی توانم نقره تجارت کنم" ، و بسیار عاقلانه از این کار دست کشید وی در طی چند سال آینده به جمع آوری ثروت تجارت پنبه ادامه داد و سرانجام با اعلامیه مختصری مبنی بر اینکه "من به اندازه کافی پول در آورده ام و به اندازه کافی سرگرم شده ام" از تجارت بازنشسته شد.

و بنابراین ما می گوییم: بازار خود را پیدا کنید. انجام این کار ممکن است مدتی طول بکشد  و برخی معاملات از دست رفته، اما در واقع برای تعیین یک دوره معقول و منطقی آنچه که به نظر می رسد مهارت شما در تجارت است، و آنچه که انجام نمی دهید دشوار است. تبحر در تجارت داشته باشید. یک بررسی ساده از معاملات شما، مثلاً در یک دوره شش ماهه، باید کاملاً به شما نشان دهد که در چه بازارهایی مرتباً خوب عمل می کنید و در چه بازارهایی موفق نیستید. هنگام معامله، احتمالاً در بازارهایی که از اعتماد به نفس بالاتری در تجارت برخوردار هستید نیز احساسی خواهید داشت. به غریزه خود در این امتیاز اعتماد کنید. اگر معاملات آتی نفت با سودآوری به سادگی به شما خطور می کند ، پس فقط با آن همراه باشید و سعی نکنید زندگی خود را با تلاش در تسلط بر تجارت برخی از بازارهایی که برای شما دشوارتر است ، پیچیده کنید. چرا زندگی تجاری خود را بیش از آنچه که لازم است دشوار کنید؟ با افزودن معاملات در بازارهای مرتبط مانند گاز طبیعی یا روغن گرمایش ، احتمالاً بسیار بهتر خواهید شد.

تاجران بزرگ نهادی مانند بانک ها این حقیقت اساسی را در مورد معاملات به خوبی فرا گرفته اند. در میزهای معاملاتی در یک بانک ، به ندرت، شخصی را پیدا می کنید که برای تجارت هر دو بازار طلا و بازار دیگر تعیین شده باشد. توافق مشترک این است که تجارت کالاها بسیار تخصصی باشد ، معمولاً با یک معامله گر یا یک تیم از بازرگانان و تحلیلگران که فقط یک بخش از بازارهای آتی مانند معاملات آتی انرژی یا معاملات آتی فلزات گرانبها را معامله می کنند.

 

4

 

مبانی تحلیل بنیادی

 

تجزیه و تحلیل بنیادی با هدف شناسایی ارزش واقعی و ذاتی یک اوراق بهادار بر اساس این باور است که ارزش اصلی چیزی است که در نهایت قیمت آن را تعیین می کند. تحلیلگران بنیادی بازار با بررسی عواملی مانند شرایط کلی اقتصادی ، روند صنعت ، مدیریت شرکت ، داده های سود و زیان و هر یک از معیارهای مالی که برای تعیین سلامت مالی استفاده می شود ، ارزش ذاتی سهام یا سایر اوراق بهادار را شناسایی می کنند. و چشم اندازهای آینده برای یک شرکت. برخی از معیارهای مالی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند ، نسبت قیمت به درآمد (P/E) ، نسبت قیمت به کتاب (P / B) ، نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام (D / E) ، بازگشت سرمایه ( ROI) و بازده دارایی (ROA).

معامله گران سهام اصلی برای دیدن سود هر سهم که نشان دهنده سودآوری یک شرکت به عنوان تقسیم شده بر روی کل ارزش سهام معاملات عمومی در شرکت است ، به داده های زیادی مانند گزارش سود سه ماهه و سالانه اعتماد می کنند. داده های اضافی برای تجزیه و تحلیل توسط معامله گران اساسی از صورت های مالی منتشر شده شرکت های تجاری عمومی مانند صورت سود و تراز و ترازنامه شرکت جمع آوری می شود.

برای آشنایی بیشتر با مباحث صورت های مالی میتوانید آموزش بورس از مقدماتی تا پیشرفته را تهیه نمایید.

ماهیت دقیق تحلیل بنیادی با توجه به سرمایه گذاری ها متفاوت است. به عنوان مثال ، معامله گران اساسی ارز، فارکس، داده های بازار مانند تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) ، تولید ، داده های واردات و صادرات و شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) به منظور ارزیابی سلامت کلی اقتصاد یک کشور را بررسی می کند . از نظر منطقی، کشورهایی با اقتصاد قوی تر نیز احتمالاً ارزهای نسبتاً قوی تری خواهند داشت.

طرفداران تحلیل بنیادی خاطرنشان می کنند که این داده ها بر اساس داده های مالی جامع استوار است، بنابراین احتمالاً قابل اعتماد است. با این حال، یک اشکال در تحلیل بنیادی این است که نیاز به تحقیق در زمان صرف دارد، و انجام کارهایی مانند مدل سازی مالی و ارزیابی شرکتها کاری نیست که برای بسیاری از سرمایه گذاران مناسب باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied