شمانیوز

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان عنوان کرد:

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: به زودی با واگذاری زمین، مقدمات احداث کارخانه استحصال طلا در حوزه شهرستان تفتان در سال جاری فراهم خواهد شد.

داود شهرکی در بازدید موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان از محدوده اکتشافی خارستان- بیدستر شهرستان تفتان اظهار داشت: شروع عملیات اکتشاف محدوده کانسنگ طلا و مس در حوزه شهرستان تفتان (دهستان خارستان – بیدستر) از مهرماه ۹۶ توسط شرکت سرمایه گذاری شستا در مساحت تقریبی ۶۴ کیلومتر مربع انجام شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان افزود: حجم عملیات اکتشافی در این محدوده تا کنون شامل حفر چاهک و ترانشه اکتشاف به میزان ۱۲ هزار متر مکعب، انجام عملیات حفاری عمقی به میزان ۲۰ هزار متر و‌ میانگین عمق ۲۰۰ متر و انجام آنالیز شیمیایی به تعداد ۲۴ هزار نمونه، انجام شده است.

وی میزان سرمایه گذاری در مرحله اکتشاف در این محدوده را تاکنون به رقم ۳۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: میزان ذخیره کشف شده قطعی کانسار در این محدوده به میزان ۲۴ میلیون و ۴۶۳ هزار تن کانسنگ طلا با عیار متوسط ۱ و ۶ صدم گرم در تن ( در هر تن یک گرم طلا ) و حدود ۵۹۸ هزار تن ذخیره با عیار متوسط ۰/۵ درصد تخمین زده شده است .

شهرکی ادامه داد: میزان طلای قابل استحصال در این محدوده معادل ۲۵ تن می باشد که با کشف این ذخیره ، مجموع ذخایر کشف شده استان از ۱۳ تن به ۳۸ تن رسیده است.

وی در پایان اضافه کرد: به زودی با واگذاری زمین مقدمات احداث کارخانه استحصال طلا در حوزه شهرستان تفتان در سالجاری فرام خواهد شد.

 

منبع: معدن 24

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied