شمانیوز

بحران در پی قطع مکرر جریان برق وگاز در فولاد سنگان:

افزایش مصرف سوخت در فصل زمستان و نگرانی تامین آن، در هفته های اخیر فشار بر واحدهای صنعتی تولیدی منطقه معدنی سنگان را افزایش داده و قطع بی برنامه و مکرر برق و گاز، تولید این واحدها را به چالش کشانده است.

شمسی نیا معاون بهره برداری فولاد سنگان درباره قطع ناگهانی برق و گاز در منطقه سنگان گفت : این منطقه ظرفیت سالانه 17.5 میلیون تن کنسانتره و 15.5 میلیون تن گندله تولید دارد که در روزهای اخیر تعطیلی چندساعته در پی خاموشی و قطع جریان انرژی، تولید مواد اولیه صنعت فولاد در این منطقه را دچار مشکلات مضاعف نموده است.

وی گفت: سهم فولاد سنگان در این بین 10 میلیون تن کنسانتره و گندله است و در هفته های اخیر چرخ تولید در بسیاری از معادن سنگان کند شده است.

خطرخرابی تجهیزات، معادن را تهدید می کند

معاون بهره برداری فولاد سنگان، با بیان اینکه کارخانجات تولیدی به دلیل قطع جریانات انرژی دچار مشکلات اساسی می شوند افزود: یکی از معضلات اساسی قطع برق و گاز ، خرابی ماشین آلات و تجهیزات معادن است که در طول زمان خسارت هنگفتی را بر شرکت ها تحمیل خواهد نمود.

وی افزود: با خاموشی برق و قطع گاز ، مواد معدنی در داخل دستگاه چندین ساعت باقی می ماند و جهت فعالیت دوباره، چند دستگاه دوباره شروع بکار خواهد نمود که این امر استهلاک و هزینه های تولید را بالا برده است.

گفتنی است ، شرکت فولاد سنگان نیز به دلیل قطعی مکرر برق و گاز در کارخانجات گندله و کنسانتره در یک ماه اخیر،  به ترتیب حدود 270  و 128 هزار تن عدم نفع تولید گندله و کنسانتره را درپی داشته است .

 

منبع: روابط عمومی فولاد سنگان

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied