شمانیوز

با حضور مشاور رییس جمهور؛

همزمان با دهه مبارک فجر، با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، چهار واحد صنعتی، زیربنایی و کشاورزی در منطقه آزاد ارس افتتاح شد.

این پروژه ها امروز چهارشنبه (15 بهمن ماه) با حضور مرتضی بانک و جمعی از مدیران سازمان منطقه آزاد ارس، با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و 2 دهم میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی و اشتغالزایی ۸۳ نفر افتتاح و به بهره برداری رسید.

در بخش صنایع، «شرکت آسیاپروفیل ارس» یک واحد تولید انواع کفپوش و دیوارپوش لمینت با ۱۳۴/۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و  ۲۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری ارزی و اشتغالزایی ۱۲ نفر، در فاز دوم صنعتی منطقه آزاد ارس افتتاح شد.

قرار است در این واحد تولیدی سالانه ۶ هزار تن انواع کفپوش و دیوارپوش تخته فیبر با چگالی بالا یا متوسط لمینت تولید شود.

 دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور امروز  همچنین یک شرکت تولیدی در زمینه مونتاژ و تولید انواع لیفتراک های برقی، دوگانه سوز و دستی و انباره های سرب اسید جذبی را با سرمایه گذاری بیش از ۶۰۲ میلیارد ریالی و اشتغالزایی ۳۸ نفری، افتتاح کرد.  

در این واحد تولیدی سالانه علاوه بر تولید سالانه ۳۰ هزار عدد انباره های سرب اسید جذبی، ۳۵۰ دستگاه لیفتراک برقی، ۱۰۰ دستگاه لیفتراک دوگانه سوز و ۲۰۰ دستگاه لیفتراک دستی مونتاژ می شود.

در حوزه کشاورزی نیز «شرکت آذرتانسو ارس» یک واحد گلخانه ای تولید صیفی جات گلخانه ای به روش هیدروپونیک با سرمایه گذاری ۴۵ میلیارد ریالی در زمینی به وسعت حدود هفت هزار متر مربع در سایت گلخانه ای ارس، توسط مشاور رییس جمهور افتتاح شد.

این واحد تولیدی با اشتغالزایی ۶ نفری سالانه ۱۶۰ تن انواع صیفی جات هیدروپونیک تولید خواهد کرد.

امروز همچنین خط فوق توزیع ۱۳۲ کیلوولت دومداره سایت صنایع سنگین منطقه آزاد ارس با هزینه ۴۵۰ میلیارد ریال نیز با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور بهره‌برداری شد.

همچنین بازدید از «سایت سنگین پالایشگاه شیمی گستر»، «سایت 40 هکتاری شرکت رهپویان جبهه سبز» و «فاز یک صنعتی شرکت مایوان موتور» و «شرکت ماهسار تجارت» از دیگر برنامه های مرتضی بانک در سفر یک روزه خود به منطقه آزاد ارس بود.

به گزارش فرینا؛ از ابتدای سال جاری بالغ بر 19 طرح سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس افتتاح و به بهره برداری رسیده است. در در فاز اول این افتتاح ها، همزمان با هفته دولت هفت طرح صنعتی، کشاورزی و گردشگری با مجموع سرمایه گذاری 6 هزار و 512 میلیارد ریالی بخش خصوصی و 12 میلیارد ریالی این سازمان در ارس افتتاح شد و با بهره برداری از این پروژه ها برای 230 نفر شغل ایجاد شد.

در فاز دوم نیز همزمان با افتتاح های ریاست جمهوری نیز 12 طرح صنعتی و کشاورزی با سرمایه گذاری چهار هزار و 132 میلیارد ریالی و 5/70 میلیون یورویی و 6/4 میلیون دلاری بصورت ارتباط زنده تصویری در منطقه آزاد ارس افتتاح شد.

گفتنی است؛ تا پایان سال جاری 26 طرح سرمایه گذاری در حوزه های مختلف با میزان سرمایه گذاری قریب به 11 هزار میلیارد ریال در منطقه آزاد ارس افتتاح می شود که 2815 میلیارد ریال آن توسط سازمان و 8185  میلیارد ریال آن توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

همچنین 310 پروژه در حوزه‌های تجاری، صنعتی، کشاورزی و گردشگری تاسال 1400 در دستور کار مناطق آزاد قرار دارد که با بهره برداری در مناطق آزاد کشور موجب اشتغالزایی برای بیش از 93 هزار نفر خواهد شد.

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی همزمان با ایام دهه مبارک فجر امروز چهارشنبه (15 بهمن ماه) به منظور افتتاح و بازدید پروژه های سرمایه گذاری و کشاورزی منطقه آزاد ارس به این منطقه سفر کرد.

 


منبع: فرینا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied