شمانیوز

معاون وزیر صمت:

معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایدرو، در حاشیه افتتاح خطوط تولید باک‌های پلیمری محصول جدید ایران خودرو، با بیان این‌که صنعت خودرو حتی پیش از برجام جزء اولین صنایعی بود که مورد تحریم های ظالمانه قرار گرفت تصریح کرد: علیرغم شدت تحریم های اخیر، خودروسازی همچنان جز، تاثیرگذارترین صنایعی است که توانست با توجه به ظرفیت های داخلی کشور این تحریم ها را به خوبی مدیریت کند‌.

محسن صالحی نیا، با بیان این‌که خودروسازی حدود ۱۶ درصد از سهم کل صنعت کشور و بالغ بر دو درصد از سهم تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص می‌دهد، عنوان کرد: این آمار نشان دهنده میزان تاثیر خودروسازی در گستره ای وسیع از تولید و تامین مواد اولیه، تولید اقلام واسط و خدمات در زنجیره ای از واحدهای کوچک، متوسط و بزرگ کشور است.

معاون وزیر صمت افزود: به عنوان بخش سیاست گذار و از طرف وزیر صمت اعلام می کنم که توسعه محصولات بر پایه هم افزایی مراکز دانش بنیان و بخش های تولیدی برای داخلی سازی حداکثری قطعات، یکی از سیاست‌های جدی این وزارتخانه است.

وی هم چنین صنعت خودروسازی را در حوزه افزایش تولید و تولید محصولات با سطح کیفیتی بهتر از قبل در تنگنای تحریم ها، موفق ارزیابی کرد.

صالحی نیا همچنین اظهار کرد: وزارت صمت حمایت از صنایع مادر و صنایع زنجیره‌ای کوچک‌تر آنها در چارچوب برنامه های واقع بینانه و کیفیت محور را در دستور کار دارد و روش های حمایتی را برای خودروسازان و قطعه سازان در نظر گرفته و آنها را همراهی می‌کند.

 

ایکوپرس

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied