شمانیوز
شما نیوز

اجرای یکی از بزرگترین پروژه های زیست محیطی کشور با تکیه بر توان داخلی

مدیرعامل شرکت توسعه فراگیر سناباد گفت: برای تولید کنسانتره و گندله در این شرکت سالانه ۳ میلیون مترمکعب آب نیاز است.

محمد مدنی فر افزود: با توجه به محدودیت منابع آبی منطقه ، شرکت در جهت رفع این مشکل اقدام به واحد جنبی بازیابی یا فیلتراسیون نمود و با توجه به اینکه میزان باطله کارخانه ۴۳۰ تن بر ساعت می باشد که این میزان موجب هدررفت آب می شود مجموعه مصمم برای اجرای پروژه فیلتراسیون گردید.

 

 مدنی فر در ادامه افزود : ابتدا اجرای این پروژه را با شرکت های اروپایی (ایتالیا) مطرح کردیم که کار را بصورت ای پی سی(Epc) انجام دهند و آنها مبلغ اجرای پروژه در بخش ارزی را ۱۱/۵ میلیون یورو اعلام کردند اما با توجه به اعمال تحریم های ظالمانه و شرایط پیش آمده شرکت ایتالیایی از اجرای پروژه انصراف داد.

 

مدیرعامل شرکت سیمیدکو بیان کرد: بعد از انصراف شرکت اروپایی برای اجرای این پروژه طرحی را به هیئت مدیره پیشنهاد دادیم که پروژه را از حالت ای پی سی (Epc) در بیاوریم و وابستگی خودمان را به کشورهای اروپایی و سایر کشورها به حداقل برسانیم.

 

مدنی فر گفت: مقرر شد که پروژه را در سه بخش مهندسی، خرید و بازرگانی و اجرا مدیریت کنیم که ابتدا با یک تیم از شرکت مهندسین مشاور ایرانی به همراه مهندسین دفتر فنی شرکت یک کارگروه تشکیل دادیم تا کار مهندسی پروژه را جلو ببریم .

 

وی افزود: همزمان تیم بازرگانی شرکت برای خرید تجهیزات و قطعات مختلف کارخانه نیز پای کارآمد و در اقدامی دیگر برای مشخص شدن پیمانکار داخلی برای نصب و اجرای پروژه  مناقصه برگزار شد که الحمدالله طی مناقصه شرکت ایرانی برنده اجرای این پروژه شد و خیلی زود کارش را آغاز کرد.

 

مدنی فر خاطرنشان کرد: مدت زمان پروژه فیلتراسیون را شرکت اروپایی ۲۴ ماه اعلام کرد و زمان راه اندازی را ۶ ماه که مجموع به ۳۰ ماه زمان می برد اما شرکت ایرانی زمان اجرای پروژه را ۱۶ ماه و مبلغ این پروژه را نیز از ۱۱/۵ میلیون یورو به  ۵/۵ میلیون یورو کاهش که ۶ میلیون یورو صرفه جویی هزینه نسبت به شرکت اروپایی داشتیم.

 

مدیرعامل شرکت توسعه فراگیر سناباد در پایان اظهار داشت: تاکنون پروژه ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امیدواریم بتوانیم در اسفند ماه سال جاری این پروژه را که یکی از بزرگترین پروژه های زیست محیطی کشور است به بهره برداری برسانیم،  پروژه ای که می تواند روزانه حدود 85 درصد آب باطله را به سیستم برگرداند که با این کار هم مسئله زیست محیطی را رعایت می کنیم و هم آب را که عنصر حیاتی است به چرخه تولید باز میگردانیم.

 


روابط عمومی شرکت توسعه فراگیر سناباد

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied