شمانیوز
شما نیوز

توسط بانک قرض الحسنه مهرایران انجام شد؛

پرداخت تسهیلات بیمه به بیش از یک میلیون و ۲۰۰هزار نفر

بانک مهر ایران تسهیلات بیمه به ارزش بیش از ۲۰هزار میلیارد ریال به یک میلیون و ۲۶۴هزار نفر پرداخت کرده است.

 

به گزارش شمانیوز ، اغلب ما از ضرورت بیمه آگاهیم. می‌دانیم که بیمه انواعی دارد و وجوه مختلفی از زندگی ما را در برمی‌گیرد. با این حال شرایط تورمی باعث شده بسیاری از مردم نتوانند حتی خود را تحت پوشش برخی از بیمه‌های ضروری‌تر درآورند.

در راستای حل کردن این مشکل، بانک مهر ایران در چارچوب حمایت از کالای ایرانی، طرح پرداخت تسهیلات بیمه را با همکاری شرکت‌های بیمه‌ای اجرا کرده است. این طرح که به تأیید واحدهای نظارتی بانک مرکزی رسیده، با استقبال تعداد زیادی از هموطنان نیز روبرو شده است.

یک نمونه از اجرای این طرح، مربوط به رانندگان تاکسی و اتوبوس بود. پیش از این بانک مهر ایران، یک شرکت بیمه‌ای و اتحادیه تاکسیرانی و اتوبوسرانی سراسر کشور تفاهم‌نامه همکاری برای ارائه وام قرض‌الحسنه پوشش‌های بیمه‌ای امضا کردند. بر اساس این تفاهم‌نامه، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در قالب کارت اعتباری تا سقف ۳۰ میلیون ریال در حوزه تاکسیرانی و تا سقف ۶۰ میلیون ریال در حوزه اتوبوسرانی، تسهیلات قرض‌الحسنه صفر درصدی پرداخت می‌کند.

اهمیت دریافت این تسهیلات از این جهت است که هر چند تأمین هزینه‌ بیمه‌های تکمیلی مختلف برای رانندگان سخت است، اما نداشتن این بیمه‌ها، در صورت بروز حادثه موجب هزینه‌های سنگین‌تر می‌شود.

پوشش‌های بیمه‌ای شامل بیمه درمان تکمیلی تاکسیرانان و اتوبوسرانان و افراد تحت تکفل، بیمه آتش‌سوزی واحدهای مسکونی، بیمه‌نامه اتومبیل (بیمه شخص ثالث و حوادث راننده، بیمه بدنه)، بیمه عمر و حوادث گروهی و بیمه عمر مانده بدهکار برای هر یک از وام‌گیرندگان است. مدت بازپرداخت اقساط تسهیلات ارائه شده بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ۱۲ قسط است. در آغاز این تفاهم‌نامه، حداقل ۳۰۰ هزار نفر از تاکسیرانان و اتوبوسرانان و خانواده تحت تکفل آنها تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی و ۱۰۸هزار نفر در بیمه‌های شخص ثالث برای هر سال و ۱۰۸هزار بیمه‌نامه آتش‌سوزی در پوشش تسهیلات قرض‌الحسنه این بانک قرار خواهند گرفت.

البته استقبال از طرح تسهیلات بیمه تنها به همین تعداد محدود نشده و این طرح توانسته تا کنون توجه و اعتماد بیش از یک میلیون و ۲۰۰هزار نفر را به خود جلب کند. هدف از این طرح تسهیل استفاده از خدمات بیمه‌ای برای بیمه‌شوندگان است. به این صورت که بانک برای دریافت خدمات بیمه‌ای به متقاضیان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد حداکثر ۴ درصد پرداخت می‌کند.

طرح بیمه تسهیلات یکی از نمونه‌های اجرا شده در چارچوب طرح «حمایت از کالای ایرانی» است. بانک مهر ایران در طول سال‌های گذشته توجه زیادی را به حمایت از تولیدکنندگان کالا و خدمات ایرانی داشته و سعی کرده با طرح‌های مختلف از جمله حمایت از کالای ایرانی و کالاکارت از آن‌ها حمایت کند.

در سال‌های گذشته مقام معظم رهبری تأکیدات ویژه‌ای بر حمایت از تولید داخلی داشتند. نمونه بارز این موضوع را می‌توان نام‌گذاری سال‌های اخیر با عناوینی دانست که بر این موضوع تأکید داشته است. همچنین دولت یازدهم و دوازدهم سیاست‌های مختلفی را برای حمایت از تولیدکنندگان و ارائه کنندگان خدمات پیش برد که در نمونه آخر می‌توان به حمایت‌های انجام شده در رابطه با کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا اشاره کرد. امهال سه ماهه اقساط دریافت‌کنندگان تسهیلات قرض‌الحسنه و همچنین پرداخت تسهیلات به گروه‌های مختلف شغلی از این جمله‌اند.

بانک مهر ایران نیز بر همین اساس طرح حمایت از کالای ایرانی را اجرایی کرده است. در این طرح همه تولیدکنندگان و فروشندگان کالا و خدمات ایرانی برای تسهیل در فروش کالای خود، می‌توانند به انعقاد تفاهمنامه با بانک مهر ایران اقدام کرده تا مشتریان آن‌ها از طریق دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه هزینه‌های خرید محصولات مورد نظر را تأمین و پرداخت کنند.

انعقاد تفاهمنامه همکاری با شرکت سهامی فرش ایران با هدف افزایش قدرت خرید از طریق اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه و عرضه کارت‌های بانکی با قابلیت‌های خاص، از نخستین قراردادهای منعقد شده در این زمینه به شمار می‌رود.

 

 

منبع:روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied