شمانیوز

در این مقاله در رابطه با بهترین قیمت تدریس خصوصی آنلاین و مجازی توضیح داده شده و در رابطه با هزینه معلم خصوصی در منزل و نرخ کلاس های حضوری هم مطالبی ارائه می گردد.

در این مقاله در رابطه با بهترین قیمت تدریس خصوصی آنلاین و مجازی توضیح داده شده و در رابطه با هزینه معلم خصوصی در منزل و نرخ کلاس های حضوری هم مطالبی ارائه می گردد.

 

در رابطه با بهترین قیمت تدریس خصوصی آنلاین و حضوری موارد زیر حائز اهمیت است.

 

1-  به صورت کلی قیمت مشخصی را برای بهترین نرخ کلاس های خصوصی نمی توان در نظر گرفت. هزینه کلاس های خصوصی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد.

2-  به صورت کلی هزینه کلاس های خصوصی آنلاین به نسبت کلاس های حضوری کمتر است. از 20 تا 50 درصد می توانید معلم آنلاین را ارزانتر هماهنگ نمائید.

3-  قیمت کلاس های خصوصی به تعداد جلسات هم بستگی دارد. استادی که برای هر جلسه مثلا 200 هزار تومان دریافت می کند اگر 10 جلسه کلاس بخواهید هر جلسه را 150 هزار تومان انجام خواهد داد.

4- هزینه کلاس های خصوصی به درس تدریسی هم بستگی دارد. به عنوان مثال نرخ تدریس خصوصی ریاضی دانشگاه به نسبت هزینه کلاس خصوصی ریاضی ابتدایی بالاتر است.

5-  هزینه کلاس های خصوصی به مقطع تحصیلی هم بستگی دارد. هزینه کلاس های دانشگاهی به نسبت کلاس های متوسطه و ابتدایی بیشتر است.

پیشنهاد می شود مقاله نحوه تخفیف گرفتن برای کلاس تدریس خصوصی با قیمت ارزان را مطالعه کنید.

 

1397070812150330815536744 - Copy - Copy - Copy


 

6-  برای درس زبان انگلیسی اگر تدریس خصوصی زبان انگلیسی متوسطه را بخواهید مسلما به نسبت هزینه کلاس آیلتس نرخ آن کمتر می باشد. کلاس های خصوصی آیلتس نرخ بالاتری دارد.

7-  اگر بخواهید با اساتید با سابقه که از دانشگاههای معتبر فارغ التحصیل شده اند کلاس داشته باشید باید حاضر باشید بیشتر هزینه کنید. اساتید مجرب بهتر هم تدریس می کنند و کلاس های با کیفیت تری هم دارند.

8-  برای اینکه کلاس های خصوصی را با نرخ مناسبتری داشته باشید بهتر است از کلاس های آنلاین و اینترنتی استفاده کنید. در ایام کرونا کلاس آنلاین بسیار با استقبال مواجه شده است.

9-  اگر کلاس های خصوصی از ابتدای ترم شروع شود مسلما ارزانتر تمام خواهد شد. ابتدای ترم اساتید نرخ های پایین تری در نظر می گیرند چون وقت آزاد بیشتری دارند.

10-  اگر بخواهید از کلاس های خصوصی تضمینی استفاده کنید مسلما باید حاضر باشید بیشتر هزینه کنید. البته در چنین کلاس هایی بخشی از مبلغ بعد از قبولی دریافت می گردد.

11-  مطالعه خود شاگرد و حل تمرین و مسئله هم باعث می شود بازدهی کلاس های خصوصی افزایش پیدا کند و هم چون تعداد جلسات کمتری لازم خواهد شد در نهایت هزینه پایین تر خواهد آمد.

12- برای اینکه نتیجه عالی بگیرید فقط روی اینکه کلاس خصوصی ارزان داشته باشید تمرکز کنید. با یک استاد فوق العاده کلاس برگزار کنید هر چند نرخ کلاس ایشان کمی بالاتر باشد.

 

مواردی که گفته شد برای قیمت کلاس های تدریس خصوصی ریاضی، تدریس خصوصی فیزیک، تدریس خصوصی شیمی، زیست شناسی، زبان انگلیسی و .... صادق است. کلاس های خصوصی برای پیشرفت در درس و تحصیل بسیار موثر است. شرکت در این کلاس ها می تواند به گرفتن نمرات بهتر، افزایش معدل، موفقیت در کنکور و ... منجر گردد. البته خود شاگرد هم باید همکاری کند و خوب درس بخواند و تمرین حل کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت تدریس خصوصی، نرخ کلاس های خصوصی و هزینه معلم خصوصی اینجا کلیک کنید.
 

13980828000434_Test_PhotoN

 

یادآوری 3 نکته تکمیلی در رابطه با قیمت تدریس خصوصی آنلاین و حضوری

 

الف- در کنار اینکه سعی می کنید بهترین قیمت تدریس خصوصی با استاد خوب و مجرب را داشته باشید در نظر داشته باشید که درس خواندن خودتان هم برای اینکه هزینه کل کلاس ها کمتر شود بسیار موثر است. وقتی درس می خوانید جلسات کمتری لازم می شود و هزینه کلی که باید پرداخت کنید کاهش می یابد.

ب- نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید این است که اساتیدی که با نرخ بالا تدریس می کنند و سوابق تدریس بالا و رزومه درخشان دارند در تعداد جلسات کمتر و با کیفیت بالاتری درس را به پایان می رسانند و در کل به نفع شما خواهد بود.

ج- فرض کنید که یک معلم شیمی برای هر جلسه تدریس تک نفره 200 هزار تومان را در نظر دارد. برای کلاس دو نفره احتمالا 250 هزار تومان درخواست می کند و هر نفر 125 هزار تومان پرداخت می کنید. بنابراین تدریس نیمه خصوصی هم راهکار بسیار خوبی است.

توجه داشته باشید که نرخ کلاس های خصوصی در ایران بسیار مناسب است. همانطور که در این لینک توضیح داده شده است، قیمت تدریس خصوصی ریاضی به صورت متوسط در سایر کشورها 40 دلار برای هر ساعت است که حدود 800 هزار تومان تا 1 میلیون تومان خواهد شد. در حالیکه در ایران می توانید معلم خوب ریاضی با قیمت 200 هزار تومان برای هر جلسه هم داشته باشید.

 

بهترین روش برای انتخاب معلم خصوصی خوب با نرخ مناسب

 

بهترین هزینه کلاس خصوصی هزینه ای است که متناسب با رزومه کاری و سوابق تدریس استاد باشد. به عنوان مثال برای تدریس خصوصی ریاضی اگر یک معلم خصوصی تازه کار است و در دانشگاه درجه چندم تحصیل کرده است شاید هزینه 80 هزار تومان برای هر جلسه مناسب باشد ولی برای یک استاد مجرب و دبیر رسمی که در دانشگاههای برتر ایران درس خوانده است شاید برای همان درس هزینه 200 هزار تومان بهترین نرخ باشد. خلاصه اینکه نرخ درخواستی اساتید را در کنار مشخصات ایشان، رزومه کاری و سوابق تدریس و .... ببینید. برای درس مورد نظر خودتان 5 استاد خیلی خوب را انتخاب کنید و از بین این اساتید با معلمی که بهترین هزینه را درخواست کرده است تماس بگیرید.

 

آیا کلاس خصوصی ارزان داشته باشیم؟

 

برای انتخاب استاد و معلم خصوصی فقط روی ارزان هماهنگ کردن کلاس ها تاکید نداشته باشید. در نظر داشته باشید شما اگر هزینه خیلی پایینی پرداخت کنید و فرضا 10 جلسه کلاس هم برگزار نمائید، اگر خوب نتیجه نگیرید همان هزینه ای که پرداخت کرده اید و در ضمن زمان ارزشمند شما هم از دست می رود. بنابراین اینکه یک معلم خوب را در کنار خودتان داشته باشید و کلاس های با کیفیتی برگزار گردد را در اولویت اول قرار دهید.

 

4

 

سایر پارامترهای موثر بر نرخ کلاس خصوصی

 

-  به صورت معمول هزینه کلاسهای تدریس خصوصی در شهرهای بزرگتر بیشتر است. البته با تماس با چند مدرس ممکن است بتوانید کلاسهای تدریس را در شهرهای بزرگ همچون تهران نیز با قیمت مناسب هماهنگ کنید. مدرسینی که سابقه کاری بالاتری دارند برای برگزاری جلسات تدریس در منزل هزینه بیشتری را مطالبه می کنند.

-  با اساتیدی کلاس داشته باشید که از دانشگاه معتبر فارغ التحصیل شده اند. سعی کنید اینکه یک استاد خوب داشته باشید را در اولویت اول قرار دهید. ممکن است یک استاد مجرب با سابقه تدریس بالا به ازای هر ساعت تدریس هزینه بیشتری را در نظر گرفته باشد اما در عوض از نتیجه گرفتن خودتان بیشتر مطمئن هستید.

-  ممکن است بخواهید از کلاس های خصوصی ریاضی برای موفقیت در ریاضی کنکور و کسب درصد بالا استفاده نمائید. به هر حال، به دلیل حساسیت بالاتر کنکور به نسبت امتحان و چون لازم است استاد تسلط بالاتری بر درس داشته باشد، نرخ کلاس های ریاضی کنکور به نسبت کلاس های مدرسه و دانشگاه بیشتر است.

 

قیمت منصفانه برای تدریس خصوصی

 

در نظر داشته باشید که نباید برای تمامی اساتید و تمامی دروس یک قیمت یکسان را پیشنهاد دهید چرا که سابقه کاری اساتید، تجربه و نحوه تدریس ایشان، درسی که ارائه می دهند و بسیاری از پارامترهای دیگر با هم متفاوت است. قیمت منصفانه قیمتی است که شما به تناسب آن نتیجه بگیرید. فرض کنید شما می خواهید در آزمون آیلتس که در سال 99 هزینه آن به 6 میلیون رسیده است شرکت کنید و برای موفقیت در آزمون آیلتس قصد دارید از کلاس های خصوصی استفاده نمائید. حال اگر یک استاد با نرخ ساعتی 100 هزار تومان را انتخاب کنید و نتیجه نگیرید اما یک استاد با نرخ ساعتی 200 هزار تومان را انتخاب نمائید و بهترین نتیجه را بگیرید، کدام قیمت منصفانه تر است؟ امیدوارم منظور را متوجه شده باشید. به عنوان مثال دیگر، برای موفقیت در درس ریاضی هم بهتر است با یک معلم خصوصی ریاضی خوب و موفق کلاس داشته باشید و نتیجه عالی بگیرید تا فقط کلاس ارزان داشته باشید و چیزی هم یاد نگیرید.

 

جمع بندی در رابطه با قیمت تدریس خصوصی

 

قیمت کلاس های خصوصی به پارامترهای زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال کلاس هایی که به صورت آنلاین و اینترنتی برگزار می شود به نسبت کلاس های حضوری نرخ کمتری دارد. اگر می خواهید با دبیر و معلم رسمی آموزش و پرورش یا استاد دانشگاه کلاس داشته باشید باید حاضر باشید نرخ بیشتری پرداخت کنید. همه ی این عوامل بر روی قیمت کلاس های خصوصی اثر می گذارد. اگر تعداد جلسات شما زیاد باشد منطقی است که از استاد درخواست تخفیف کنید و معمولا موافق خواهند کرد. کلاس های تضمینی نرخ بیشتری دارد. البته در این حالت استاد کل مبلغ یا بخشی از آن را بعد از نتیجه گرفتن شاگرد دریافت می کند. مطالب ارائه شده در رابطه با قیمت تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل و یا به صورت آنلاین، قیمت تدریس خصوصی کامپیوتر، هزینه کلاس خصوصی ابتدایی و دبستان و .... صادق است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied