شمانیوز
شما نیوز

به ریاست معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم و با حضوراعضای دائم این شورا برگزار شد

سومین نشست شورای ترافیک منطقه آزاد قشم درسال 1399

سومین نشست شورای ترافیک منطقه آزاد قشم در سال 1399 به ریاست محرم بهاروند معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم و با حضور فرج طهماسبی مدیر امور شهری و روستایی این منطقه و دبیر شورا و اعضای دائم این شورا پیش از ظهر یکشنبه در مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد.

در این نشست افزون بر چهار فقره درخواست پلیس راه قشم – لافت و یک فقره درخواست اتحادیه تعاونی تاکسیرانان قشم که از طریق دادستانی عمومی و انقلاب شهرستان قشم به شورای ترافیک منطقه آزاد قشم ارسال شده بود، مورد بحث و بررسی اعضای شورا قرار گرفت.

مهم ترین این درخواست ها شامل رفع نواقص جاده ای محور ساحلی و اتوبان،  رفع نقص حفر لوله گاز در محور میدان درگهان 300متر به سمت روستای گیاهدان، احصاء نقاط حادثه خیز و نواقص جاده ای محور رمکان – سوزا، نصب برخی تجهیزات و تعریض، بهسازی و خط کشی در برخی محورها و بررسی و رسیدگی به تخلف خودروهایی که به عنوان اسنپ در جزیره فعالیت غیر مجاز می کنند، بود.

براساس این گزارش درخواست های دیگر پلیس راه قشم – لافت شامل نصب تابلوها و علایم راهنمایی و رانندگی، رنگ آمیزی، خط کشی، تعریض، آشکارسازی و نصب چراغ گردان پلیسی، تابلو هشدار دهنده و سرعتکاه در این محور نیز از دیگرمباحث این نشست شورای ترافیک منطقه آزاد قشم بود.   

درخواست شهرداری قشم مبنی بر دوطرفه کردن خیابان امام خمینی(ره) به سمت میدان پاسداران و مسدود نمودن خیابان امام(ره) به صورت آزمایشی،  درخواست مشاورت امنیتی و انتظامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم درخصوص جلوگیری از افزایش تصادفات درون شهری و درخواست های پلیس راهور قشم درخصوص ایمن کردن راه دسترسی ایجاد شده بین شهرک سام وزال و شهرک بوستان، مناسب سازی وضعیت هندسی تقاطع سرخس، نصب تابلو تعیین جهت درمیدان ورزش و نصب چهار سرعتکاه از میدان شهید سردار سلیمانی تا میدان علم و صنعت  نیز در این نشست بررسی شد.

همچنین قرار شد درخواست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم مبنی بر تعریض جاده مجاورت مرکزپژوهشی خلیج فارس(بیمارستان جیجیان) و نصب برج نور و اجرای سرعت گیر در این جاده مورد بررسی قرار بگیرد.

گفتنی است محرم بهاروند معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم و رییس شورای ترافیک منطقه آزاد قشم در این نشست درخصوص مباحث مطرح شده درباره این درخواست ها، توصیه ها و راهکارهای مقتضی و فرج طهماسبی مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم و دبیر این شورا نیز درآغاز این نشست گزارشی از مصوبات نشست قبل و دستور کار این نشست و همچنین برخی از اعضای این شورا نقطه نظرهای خود را درخصوص مسایل مرتبط ارائه کردند و برخی تصمیمات نیز دراین نشست به تصویب اعضای این شورا رسید.

 

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied