شمانیوز

در این مطلب شما را با انواع فر های اخوان و کاربرد های آن ها آشنا خواهیم کرد و به تفاوت های فر گاز اخوان با سایر مدل ها می پردازیم.

 

در این مطلب شما را با انواع فر های اخوان و کاربرد های آن ها آشنا خواهیم کرد و به تفاوت های فر گاز اخوان با سایر مدل ها می پردازیم.

عمدتا فرها یا به صورت توکار هستند و یا رو میزی که فرهای تو کار به سه دسته زیر تقسیم می شوند.

 

  • فر گاز
  • فر برق
  • فر گازی و برقی

 

هر کدام از انواع فر های گفته شده مزایا مخصوص به خود را دارند که با توجه به شرایط موجود می توان اقدام به خرید کالای مورد نظر کرد.

مثلا سیستم جوجه گردان با برق کار می کند و با چرخیدن سیخ ها موجب برشته شدن تمام قسمت مرغ می شود.

اما استفاده از فر گازی اخوان در این سیستم دمای فر را به تعادل رسانده و حرارت را یکنواخت می کند که در نتیجه مصرف انرژی برق را کاهش می دهد.

پس در ادامه به توضیح مختصری از هرکدام از فر ها می پردازیم.

 

راهنمای خرید فر مناسب آشپزخانه

 

سلیقه شما و چیدمان آشپزخانه و از همه مهمتر فضای موجود می تواند شما را به سمت خرید هر یک از انواع فر های معمولی و یا فر توکار اخوان و تستر و ماکروفر ببرد که در این قسمت شما را در این زمینه راهنمایی میکنیم.

فر های معمولی که معولا به همراه اجاق گاز طراحی شده اند به فضای بزرگی نیاز دارند از این رو در خرید این نوع فر ها باید فضای موجود در آشپز خانه را در نظر بگیرید.

مثلا اگر آشپز خانه کوچکی دارید ممکن است در هنگام استفاده از فر گاز دچار مشکل شوید یعنی در هنگام باز کردن درب ها ممکن است در به خوبی باز نشود و به سایر وسایل موجود گیر کند.

شاید در نظر اول استفاده از تستر از بابت کوچک بودن و نیاز به فضای کمتر مناسب به نظر برسد اما برنامه های پخت غذا در آن نیز کمتر هستند.

و همین طور استفاده از ماکروفر ها به دلیل داشتن اشعه های سرطان زا توصیه نمی شوند.

راه حل مناسب برای منازلی با آشپزخانه محدود استفاده از فر های تو کار است که ضمن کاربری مناسب فضای زیادی را در آشپزخانه اشغال نمی کنند و حتی میتوان درون کابینت ها نصب کرد.

 

فر برقی اخوان

 

همان طور که گفته شد در این نوع فر ها از یک منبع انرژی (برق) استفاده می شود به همین جهت طول عمر مفید آن ها کاهش می یابد.

مورد بعدی این است که این نوع فر ها غذا را خشک و شکننده می کنند در حالی که سیستم های گازی غذا را به صورت آبدار در می آورند.

در مدل فر برقی اخوان و فر گازی اخوان ترکیب میانه ای از این دو روش است و از این جهت مناسب کسانی است که اولین تجربه خرید فر را دارند.

در ادامه این مطلب به طور اختصاصی به خصوصیات فر گاز اخوان پرداخته می شود.

 

مشخصات فر گاز اخوان

 

قابلیت باز شدن در به صورت دستی

دارای شعله پخش کن گازی و سیستم گریل

مجهز به جوجه گردان و فَن داکتی برای یک نواخت کردن حرارت

مجهز به تایمر تاچ اسکرین برای برنامه های پخت مختلف از قبیل نان ها و کیک ها و...

مجهز به easy to clean

دارای ترموکوپل دو زمانه

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied