شمانیوز
شما نیوز

وزیر صمت در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد اعلام کرد:

باید ادبیات اقتصادی مطالبه ملی شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: اگر می‌خواهیم که اقتصادی سلطه ناپذیر( به تعبیر مقام معظم رهبری) داشته باشیم باید ادبیات اقتصادی مطالبه ملی شود.

علیرضا رزم‌حسینی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد، با بیان این مطلب، افزود: در آستانه گام دوم انقلاب مهمترین موضوع کشور اقتصاد است و اگر می‌خواهیم کشوری عزت مند، بزرگ و لایق مردم ایران داشته باشیم باید باورهایمان را نسبت به اقتصاد تغییر دهیم.

وی همچنین تاکید کرد: دشمن در جنگ تحمیلی، تحریم‌های اقتصادی و تشدید تحریم‌ها به دنبال این بود که ایران نتواند کشوری قدرتمند در خاورمیانه شود.

همدلی و وحدت مردم و مسئولین شرط موفقیت است

وزیر صنعت، معدن و تجارت همدلی و وحدت مردم و مسئولین را از شرایط موفقیت دانست و تصریح کرد: در همین استان یزد همدلی، وحدت و انسجام داخلی با محوریت امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان و استاندار یزد به وجود آمده است که این یک امتیاز برای این استان است.

رفع چالش تامین آب برای صنعتی شدن با اجرای پروژه مهم انتقال آب خلیج فارس

رزم حسینی با اشاره به پروژه انتقال و شیرین سازی آب خلیج فارس به فلات مرکزی و شرق کشور، گفت: همواره در طرح‌های آمایش سرزمینی از موضوع آب به عنوان چالشی برای صنعتی شدن یاد می‌شد که ابر پروژه انتقال آب این مشکل را حل کرده است.

آب خلیج فارس به مردم اردکان و یزد می‌رسد

وی اضافه کرد: خط اول انتقال آب خلیج فارس با ۸۲۰ کیلومتر در چارچوب پروژه انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی و شرقی ایران از هرمزگان به اردکان می‌رسد و تحویل مردم داده می‌شود.

عبور ۲ خط انتقال آب از استان یزد در قالب پروژه انتقال آب خلیج فارس

وزیر صمت همچنین تصریح کرد: همزمان خط انتقال آب هرمزگان به اصفهان نیز از یزد عبور خواهد کرد و استان یزد دارای دو خط انتقال در این پروژه خواهد بود که این مزیت دیگری برای این استان است.

رکورد تجارت ۱۰۱ میلیارد دلاری جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۶

رزم حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، تصریح کرد: از واردکننده فولاد، سیمان و برق اکنون به صادر کننده در این حوزه‌ها تبدیل شده‌ایم و تجارت ۵۰۰ میلیون دلاری سال ۱۳۵۷ به بیش از ۱۰۱ میلیارد دلار در سال ۱۳۹۶ رسید و یک رکورد زد.

وی همچنین گفت: بیش از ۴۷ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی در سال ۱۳۹۶ در تاریخ ایران رکوردی ویژه به شمار می رود.

فرهنگ حمایت از کارآفرینی و سرمایه‌گذاری باید توسعه یابد

وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود حمایت از سرمایه گذاری و کارآفرینی را حمایت از مجاهدان اقتصادی دانست و گفت: مقام معظم رهبری کارآفرینی را عبادت و کارآفرینان را عابدان خواندند که این فرهنگ باید توسعه یابد.

وی همچنین بر افزایش سهم بنگاه‌های تولیدی از اقتصاد و نقدینگی سرگردان جامعه تاکید کرد و گفت: به دنبال روشهای نوین تامین مالی برای جذب این سرمایه‌گذاری به حوزه تولید برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر هستیم.

امضاء تفاهم نامه ورود شرکتهای بزرگ به عرصه مسئولیت های اجتماعی در یزد

وزیر صمت همچنین با اشاره به امضاء تفاهم نامه ورود شرکتهای بزرگ به عرصه مسئولیت های اجتماعی در استانداری یزد؛ بیان کرد: این مدل اقتصاد مقاومتی مردمی و تجربه شده است که به همت خیرین توسعه، استاندار، امام جمعه و هماهنگی دستگاه‌ها در یزد اجرا می‌شود.

رزم حسینی بیان کرد: شرکت های بزرگ باید مردم را توانمند کنند و در کنار آن دولت نیز کارهای زیرساختی را انجام خواهد داد .

موفقیت آمیز بودن ابلاغیه‌های ستاد اقتصادی دولت در راستای تسهیل صادرات و واردات

وی ابلاغیه‌های ستاد اقتصادی دولت را در راستای تسهیل صادرات و واردات موفقیت‌آمیز دانست و گفت: در این راستا هر صادرکننده مجاز و مختار است ارز حاصل صادرات خود را در سامانه نیما بفروشد یا برای واردات کالاهای ضروری و مواد اولیه کارخانجات (خود و دیگران) مصرف نماید.

وزیر صمت همچنین با اشاره به دیگر ابلاغیه‌ای ستاد اقتصادی دولت از جمله ابلاغیه تسریع در ترخیص کالاهای رسوبی و مانده در گمرکات، افزود: بر این اساس بیش از ۸ میلیون کالا که عمدتاً مواد اولیه کارخانجات و کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم بوده به تدریج ترخیص شده است و یا در حال ترخیص است.

 

شاتا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied