شمانیوز

رپورتاژ آگهی/

مسکن یکی از اساسی‌ترین نیازهای خانوارها و از جمله مهم‌ترین کالاهایی به شمار می‌رود که تأمین آن بخش زیادی از درآمد شهروندان را در جامعه به خود اختصاص می‌دهد. اما در شرایط اقتصادی کنونی که تورم با میزان درآمد مردم متناسب نیست دستیابی به این نیاز اساسی بسیار دشوار و گاهی غیرممکن به نظر می‌رسد.

مسکن یکی از اساسی‌ترین نیازهای خانوارها و از جمله مهم‌ترین کالاهایی به شمار می‌رود که تأمین آن بخش زیادی از درآمد شهروندان را در جامعه به خود اختصاص می‌دهد. اما در شرایط اقتصادی کنونی که تورم با میزان درآمد مردم متناسب نیست دستیابی به این نیاز اساسی بسیار دشوار و گاهی غیرممکن به نظر می‌رسد.

 

در حال حاضر که سالانه یک میلیون ازدواج در کشور صورت می‌پذیرد، تنها 300 هزار واحد مسکن تولید می‌شود و این در حالی است که فاصله ساخت مسکن تا زمان عرضه به بازار زیاد است یعنی به طور متوسط و در بهترین شرایط از زمان آغاز به ساخت مسکن تا زمان آماده‌شدن جهت عرضه به متقاضی دست‌کم 2 تا 3 سال زمان لازم است که این فاصله زمانی شکاف میان عرضه و تقاضا را بیش‌ازپیش عمیق می‌کند، این امر خود یکی از دلایل بالا بودن قیمت مسکن در کشور به شمار می‌رود این نکته را نیز نباید فراموش کرد که با ریتم کنونی تولید و عرضه مسکن هرسال نیز بر تعداد متقاضیان افزوده شده درحالی‌که هنوز نیاز افراد داخل صف انتظار تأمین نشده است.

 

اما با تمامی این موارد مسکن جز لاینفک زندگی هر خانواده‌ای به شمار می‌رود و خانواده‌ها در تأمین این نیاز اساسی دچار مشکلات فراوانی هستند که البته این مشکل در کلان‌شهر تهران بیشتر به چشم می‌خورد. در شرایط کنونی باتوجه‌به قیمت بالای آپارتمان‌های فروشی در تهران بسیاری از افراد به سمت خانه‌های اجاره‌ای در تهران سوق یافته‌اند تا شاید به این طریق سرپناهی امن برای خود و خانواده تهیه کنند.

 

این در حالی است که درگذشته افرادی که تمایل به ارائه آپارتمان فروشی در تهران داشتند نیز به دلیل عدم ثبات بازار از این کار دست کشیده‌اند و ضمن حفظ سرمایه خود به دنبال کسب سود بیشتر هستند. زیرا در این شرایط که بازار مسکن در وضعیت نامشخص و نامناسبی قرار گرفته است و قیمت اقلام و مصالح ساختمانی به میزان چشمگیری افزایش داشته است اقدام به ساخت‌وساز هزینه بالایی را به سازندگان تحمیل می‌کند و به همین دلیل با کاهش میزان ساخت‌وساز، فاصله عرضه و تقاضا روزبه‌روز بیشتر شده و قیمت‌ها افزایش میابد.

 

1397070812150330815536744 - Copy - Copy - Copy

 

در چنین شرایطی مشاهده می‌شود که شهروندان برای تهیه مسکن برای خود و خانواده به‌ندرت به سمت آپارتمان‌های فروشی در تهران رفته و برای سکونت خانه‌های اجاره‌ای تهران را ترجیح می‌دهند زیرا باتوجه‌به قیمت بالای ملک متقاضیان یا باید به سمت خرید آپارتمان‌های تا 75 متری و حتی کمتر سوق یابند و یا اجاره آپارتمان را برای سکونت خود و خانواده مناسب‌تر ببینند.

 

برای افرادی که علاقه‌مند به خرید آپارتمان‌های تا 75 متر هستند نیز قیمت‌ها در مناطق مختلف تهران بسیار متفاوت است به شکلی که متقاضیان برای خرید آپارتمان‌های 75 متری در مناطق لوکس و مدرن شمال شهر تهران باید بین متری 30 تا 50 میلیون تومان و حتی بیشتر، در مناطق میانی تهران بین 20 تا 35 میلیون تومان و در مناطق جنوبی شهر تهران بین متری 15 تا 25 میلیون تومان به جستجوی آپارتمان بپردازند که البته برحسب امکانات و شرایط ملک این قیمت‌ها در بسیاری از موارد متغیر خواهد بود.

 

اما در چنین شرایطی که به دلیل شیوع گسترده بیماری کرونا، محدودیت‌های ترددی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی جزو الزامات به شمار می‌رود. بسیاری از افراد در انتخاب ملک موردنظر خود دچار مشکلات جدی هستند، نقش وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های فعال در حوزه مسکن پررنگ‌تر شده و این امکان فراهم شده که متقاضیان خانه‌های اجاره‌ای در تهران، متقاضیان خرید آپارتمان‌های تا 75 متر و علاقه‌مندان به هر نوع آپارتمان مسکونی، برج و حتی ویلا بدون نیاز به مراجعه حضوری به‌راحتی به جستجوی ملک موردنظر خود پرداخته و متناسب با سلیقه و بودجه در نظر گرفته شده ملک مناسب برای خود و خانواده را انتخاب کنند.

 

این در حالی است که از بین این وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌ها، سامانه هوشمند کیلید قدمی فراتر گذاشته و بستری را ایجاد کرده که علاوه بر متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان افرادی که تمایل به آپارتمان فروشی در تهران دارند نیز قادر باشند تا با همکاری آژانس‌های املاک اقدام به ثبت آگهی ملک خودکرده تا پس از بررسی و کارشناسی در معرض دید عموم قرار گیرد.

 

 با این شیوه هم متقاضیانی که علاقه‌مند به فروش آپارتمان خود در تهران هستند و هم متقاضیان خرید و اجاره بدون دغدغه و به‌راحتی می‌توانند به خواسته خود دست یابند و نیازی به ترددهای شهری نداشته باشند. متقاضیان خانه‌های اجاره‌ای در تهران و همچنین متقاضیان خرید آپارتمان با مراجعه به این سامانه ضمن انتخاب کردن نام محله به‌راحتی می‌توانند آگهی‌های ثبت شده را در این سامانه مشاهده کرده و پس از رؤیت تصاویر واقعی از ملک و موقعیت، متراژ، تعداد اتاق‌های خواب و سایر امکانات ملک موردنظر خود را انتخاب کنند به همین دلیل می‌توان گفت که در این سامانه امکان مشاهده آپارتمان برحسب متراژ برای متقاضیان خرید آپارتمان‌های تا 75 متر یا بیشتر نیز به‌سهولت وجود دارد.

 

متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان پس از انتخاب آپارتمان موردنظر خود به‌راحتی می‌توانند با شماره درج شده در قسمت انتهایی آگهی تماس گرفته و پس از هماهنگی اقدام به بازدید نهایی و سپس عقد قرارداد خرید و اجاره کنند.

 

در چنین حالتی علاوه بر جلوگیری از ترددهای بی‌رویه در ایام کرونا ضمن اینکه در زمان و هزینه متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در تهران، مالکان و آژانس‌های املاک صرفه‌جویی می‌شود بلکه در کوتاه‌ترین زمان ممکن دغدغه مسکن متقاضیان رفع شده و با توجه به کارشناسی بودن این سامانه خرید و اجاره ای منطقی و مقرون به صرفه برای متقاضیان صورت خواهد گرفت.  

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied