شمانیوز

عضو هیات مدیره و معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی :

مهندس امین افقی با اعلام این خبر اظهار کرد: از ابتدای امسال تا کنون 168 فروند کشتی در مجتمع بندری کاسپین تخلیه و بارگیری شده که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته برابر با 109 فروندکشتی بوده است.

مهندس امین افقی با اعلام این خبر اظهار کرد: از ابتدای امسال تا کنون 168 فروند کشتی در مجتمع بندری کاسپین تخلیه و بارگیری شده که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته برابر با 109 فروندکشتی بوده است.

وی با اشاره به رشد 78 درصدی به لحاظ وزنی در تخلیه و بارگیری کالا در یازده ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی افزود: در طول این مدت 5900 تی ای یو کانتینر تجاری در این مجتمع بندری تخلیه و بارگیری شده که این مقدار در سال گذشته 4300 تی ای یو کانتینر بوده است.

مهندس افقی همچنین گفت: از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۴۴۰ هزار تن در مجتمع بندری کاسپین تخلیه و بارگیری شده که این میزان در مدت مشابه  سال گذشته حدود 250 هزار تن بوده است .

سرپرست معاونت امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزادانزلی به مجموعه اقدامات و تفاهم نامه های منعقده تجاری فی مابین سازمان منطقه آزاد انزلی و طرف های خارجی برای فعالسازی کریدورهای بین المللی عبوری، بهره مندی از مزایای توافقنامه اقتصادی اوراسیا و جذب کالاهای جدید در بنادر منطقه آزاد انزلی اشاره و ادامه داد: دیپلماسی تجاری فعال سازمان منجر به انعقاد این تفاهم نامه ها به جهت راه اندازی کریدور چین - قزاقستان - ایران (بندر کاسپین) شده و در یازده ماهه امسال ۵۳ کشتی از مسیر این کریدور در مجتمع بندری کاسپین پهلودهی شده است.

2

مهندس افقی با اشاره به رشد صادرات کالاهای ایرانی از این مسیر به کشور چین با حمل و نقل ترکیبی تاکید کرد: حمل و نقل کالا از مسیر کریدور چین، قزاقستان ، ایران موجب شده تا ظرفیتی جدید  برای افزایش مبادلات تجاری کشور با چین از شاخه ایرانی ابر پروژه ترانزیتی یک کمربند یک راه به وجود آید.

وی تصریح کرد: در سال گذشته 44 فروند کشتی در این مسیر تردد داشته و مجموعه اقدامات و تعاملات بین المللی صورت پذیرفته  باعث شده تا ضمن کوتاه شدن زمان ترانزیت کالا از چین به ایران ، شاهد کاهش هزینه های حمل برای تجار از مسیر این کریدور نیز باشیم.

عضو موظف هیات مدیره سازمان منطقه آزادانزلی یادآور شد: از این مسیر تجاری علاوه بر  تامین مواد اولیه کارخانجات ایرانی ، با مزیت های ایجاد شده برای صادر کنندگان از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی موجب ترغیب تجار و بازرگانان برای صادرات کالاهای شان از این مجتمع بندری شده است.

مهندس افقی با اشاره به اینکه مجتمع بندری کاسپین به عنوان یک بندر نسل سوم طراحی و احداث شده است:

هم اکنون شهرک صنعتی شماره ۲ منطقه در پسکرانه عملیاتی این مجتمع بندری کاملا فعال است و فرآیند  احداث شهرک صنعتی شماره ۳ منطقه به وسعت ۵۰ هکتار  در پسکرانه پشتیبان این مجتمع بندری نسل سوم آغاز شده است .

معاون بندری با اشاره به اینکه ۹۵ درصد کالاهای وارداتی از بندرکاسپین کالاهای اساسی و مواد اولیه واحدهای تولیدی کشور بوده ، ادامه داد: تاکنون این بندر استراتژیک کشور در دریای خزر ، میزبان ۳۰۹ کشتی به منظور تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی و مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات کشورمان بوده است.

وی با بیان اینکه با اتصال بندرکاسپین به راه آهن سراسری در سال آینده ، این منطقه به هاب ترانزیت دریایی حوزه خزر تبدبل خواهد شود ، خاطر نشان کرد: مجتمع بندری کاسپین با پسکرانه عملیاتی و پشتیبانی حدود 500 هکتار ، ۲۲۰ هکتار حوضچه مناسب و آبخور بالا با هدف گسترش صادرات کالا و توسعه مناسبات تجاری با کشورهای حاشیه دریای خزر و  کشورهای اتحادیه اوراسیا و همچنین فعالسازی کریدورهای عبوری از کشور راه اندازی شده که با اتصال این بندر به راه آهن سراسری به عنوان حلقه اتصال کشور به کریدور شمال و جنوب و کریدور جاده ابریشم جدید،  مسیری استراتژیک برای ترانزیت  و افزایش مبادلات بین المللی و لجستیکی کشور خواهد بود.

 

 

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied