شمانیوز

کارت اعتباری ارزان‌قیمت بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد با هدف تکمیل و توسعه طرح «تسهیلات ارزان‌قیمت» و همچنین بهره‌مندی هر چه بیشتر گروه مشتریان حقیقی از تسهیلات این بانک، اقدام به ارائه «کارت اعتباری ارزان‌قیمت بانک پاسارگاد» کرده‌است.

افزایش قدرت خرید مصرف‌کنندگان از جمله عوامل بسیار مؤثر در حمایت از تولید ملی و به‌تبع آن رشد و توسعه اقتصادی کشور است. در واقع با حمایت از مصرف‌کنندگان و تقویت قدرت خرید آن‌ها، مصرف‌کنندگان جهت تأمین نیازهای خود اقدام به خرید کالای داخلی می‌کنند و بدین ترتیب چرخۀ رشد و شکوفایی اقتصاد به حرکت درمی‌آید.  

-کارت اعتباری به چه کارت‌هایی گفته می‌شود؟

کارت اعتباری را می‌توان به عنوان ابزاری مناسب جهت دریافت تسهیلات خرد دانست. در واقع این کارت نوعی از خدمات بانکی است که برای اعطای تسهیلات خرد و افزایش قدرت خرید مصرف‌کنندگان به ایشان ارائه می‌شود. مصرف‌کنندگان می‌توانند از طریق دریافت کارت اعتباری ضمن دریافت تسهیلات مناسب با نرخ بازگشت پایین، از مزایای آن بهره‌مند شوند.

 از جمله ویژگی‌های مهمی که مردم برای تأمین مالی کالا و خدمات مورد نیاز خود در نظر می‌گیرند در دسترس بودن منابع و همچنین قدرت مدیریت منابع است. اعطای تسهیلات خرد در قالب کارت اعتباری باعث می‌شود مشتریان دسترسی سریع‌تری به منابع مالی لازم در قالب اعتبار خرید، از بانک‌ها داشته باشند و بانک‌ها نیز با اطمینان بیشتر و روال اداری کمتر بتوانند این اعتبار را برای مشتریان فراهم کنند.

-    ویژگی‌های کارت اعتباری ارزان‌قیمت بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد با هدف تکمیل و توسعه طرح «تسهیلات ارزان‌قیمت» و همچنین بهره‌مندی هر چه بیشتر گروه مشتریان حقیقی از تسهیلات این بانک، اقدام به ارائه «کارت اعتباری ارزان‌قیمت بانک پاسارگاد» کرده‌است. طرح کارت اعتباری ارزان‌قیمت بانک پاسارگاد، بر مبنای نتیجۀ اعتبارسنجی مشتریان و در راستای تلاش در جهت گسترش هرچه بیشتر سطح مراودات ایشان با بانک طراحی شده‌است. در این طرح بر اساس امتیاز سپرده‌های مشمول مشتریان، تسهیلاتی در قالب عقد مرابحه و از طریق ابزار کارت اعتباری به آنان اعطا می‌شود.

مهم‌ترین ویژگی‌های این طرح عبارتند از:

این طرح برای کلیه مشتریان حقیقی که دارای سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت‌عادی یا قرض‌الحسنه جاری (با دسته‌‌چک یا بدون دسته‌چک) هستند در نظر گرفته شده‌است.

مشتریان جهت بهره‌مندی از مزایای کارت اعتباری ارزان قیمت پاسارگاد ابتدا باید از طریق اپلیکیشن «ویپاد» درخواست خود را ثبت کنند، و پس از آن برای اعتبارسنجی و بررسی شرایط اعتباری خود به شعبه عامل مراجعه فرمایند.

همچنین متقاضیان باید سطح احراز هویت خود را در اپلیکیشن ویپاد حداقل تا سطح3 (ثبت تاریخ تولد مشتری توسط ایشان و تطابق اطلاعات با استعلام اخذ شده از سامانۀ ثبت احوال) ارتقا دهند.

بعد از گذشت حداقل 3ماه از ثبت درخواست و دارا بودن شرایط اعتباری لازم، اعتبارسنجی صورت می‌گیرد، و این تسهیلات در قالب کارت‌اعتباری به متقاضیان با شرایطی به شرح زیر ارائه می‌شود:

نحوۀ محاسبه امتیاز جهت برخورداری از این طرح بدین صورت است که به ازای هر 1،000،000ریال «حداقل موجودی روزانه» سپرده‌های مشمول مشتریان از زمان «ثبت درخواست دریافت تسهیلات»، یک امتیاز در نظر گرفته می‌شود و امتیاز تجمعی سپرده‌های مشمول مشتریان از زمان ثبت درخواست از طریق اپلیکیشن ویپاد، حداقل به مدت 3ماه و حداکثر به مدت 1‌سال، محاسبه خواهد شد.

حداقل مبلغ تسهیلات اعطایی به مشتریان در قالب این طرح، مبلغ 100میلیون ریال و حداکثر مبلغ مذکور 300میلیون ریال می‌باشد. البته باید توجه داشت، از آنجا که مجموع اعتبار قابل تخصیص از سوی شبکه بانکی کشور به هر مشتری در قالب کارت اعتباری، حداکثر 500میلیون ریال است، لذا تخصیص اعتبار در قالب کارت اعتباری و از طریق این طرح نیز در مجموع اعتبار قابل تخصیص به هر مشتری، لحاظ خواهد شد.

 شایان ذکر است نرخ سود بازپرداخت تسهیلات کارت اعتباری در ازای ماندگاری وجوه در سپرده قرض‌الحسنه جاری مشتری، متناسب با ضریب اعطای تسهیلات و با توجه به شرایط درخواستی ایشان 12، 15 و 18درصد است؛ همچنین نرخ سود بازپرداخت تسهیلات کارت اعتباری در ازای ماندگاری وجوه در سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت عادی مشتری، متناسب با ضریب اعطای تسهیلات و با توجه به شرایط درخواستی ایشان 15 و 18درصد است.

مهلت بازپرداخت این تسهیلات به‌صورت یکجا حداقل 3ماه و حداکثر 1سال، و به‌صورت اقساطی حداقل 12ماه و حداکثر 36ماه است. مشتریان حداکثر 1سال پس از ثبت درخواست فرصت دارند تا از امتیازات خود برای دریافت تسهیلات استفاده کنند.

دریافت و نصب اپلیکیشن ویپاد از طریق بازارهای مجاز نرم‌افزاری  یا سایت بانک پاسارگاد به ‌نشانی www.bpi.ir و یا وب‌سایت ویپاد به آدرس www.wepod.ir  امکان‌پذیر است.

متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.bpi.ir/icc  مراجعه کرده و یا با مرکز مشاوره و اطلاع‌رسانی به شماره‌82890 تماس حاصل نمایند.

 

اخبار پولی مالی

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied