شمانیوز

به گفته یکی از کارشناسان اقتصادی هر وقت بانک ها سپرده بلندمدت بیشتری را جذب کنند یعنی اقتصاد وضع خوبی دارد و باید دید که کدام بانک در جذب منابع مردم موفق ترعمل کرده است. در سال‌های اخیر میزان اعتماد مردم را می توان بر اساس میزان سپرده های بانکی سنجید.

 

به گزارش شمانیوز ، بر اساس گزارش بهمن ماه موسسه ملل در سال جاری نسبت به سال قبل توانسته سپرده های بلند مدت بیشتری را جذب کرده و اعتماد مشتریان خود را جذب کند.

در بهمن 98 از سپرده های بلند مدت مردم موسسه ملل هیچ سپرده ای را جذب نکرده بود و رقم اعلامی صفر بود، ولی در سال 99 با جهشی چشمگیری رقم سپرده بلند مدت سالانه به رقم 85 هزار و 658 میلیارد ریال برای سپرده دوساله رسیده و نشان از آن دارد که مردم نزد موسسه ملل با اعتماد بالایی سرمایه گذاری کردند.

یکی دیگر از موضوعاتی که در موسسه ملل رخداده است افزایش نزدیک به سه برابری سپرده ها در سرفصل  پس انداز قرض الحسنه نزد موسسه اعتباری ملل بوده است.

بر اساس این گزارش، در بهمن 98 میزان سپرده جذب شده در سرفصل قرض الحسنه حدود 5 هزار میلیارد ریال بود اما در بهمن 99 به مبلغ 13 هزار و 416 میلیارد ریال رسید که جهشی معنادار در سنجش اعتماد مشتریان به این موسسه است چرا که سودی بابت قرض الحسنه به مشتریان اختصاص پیدا نکرده و ممکن است تنها از مزایای تسهیلات بهره ببرند که باز گویای بهبود وضع اقتصادی کشور و رعایت قوانین تسهیلات دهی موسسه است.

موسسه ملل در یازده ماهه منتهی به بهمن 1399 معادل 34 هزار میلیارد ریال درامد از محل تسهیلات جذب کرده و در مقابل 22 هزار و 706 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده که نشان از تراز 12 هزار و 197 میلیارد ریالی دارد.

گفتنی است که موسسه ملل در 9 ماهه منتهی به اذر 1399 با افزایش 51 درصدی مبلغ دو هزار و 341 میلیارد ریال سود خالص ساخته که با توجه به افزایش سهام 65 درصدی ( از سرمایه شش هزار و 60 میلیاردریالی در صورت مالی آذر 98 به رقم 10 هزار میلیارد ریال در صورت آذر 99) که در صورت سود و زیان اعلام شده به هر سهمی 234 ریال تخصیص یافته است.

 

منبع:بانکداری ایرانی

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied