شمانیوز

برخورداری نیروی کار از خدمات بهداشتی ارائه شده در خانه های بهداشت کارگری، یکی از جلوه های عینی استقرار عدالت اجتماعی است و از آنجایی که واحدهای صنعتی نقش ویژه ای در حفظ و صیانت از سلامت کارگران ایفا می‌کنند، سازمان تامین اجتماعی، وزارت کار و وزارت بهداشت برای تمامی شرکتها در این خصوص فاکتورهایی را مورد سنجش قرار می دهد و پس از ارزیابی، بنگاههای اقتصادی برتر در این حوزه را معرفی می کند.

براین اساس، شورای مرکزی هماهنگی خدمات بهداشتی، شرکت فولاد سفیددشت را به عنوان خانه بهداشت کارگری برتر در سطح ملی انتخاب کرد. اقدامات پیشگیرانه، همکاری با ستاد کرونا و وزارت کار، انجام هزینه های لازم در حوزه سلامت و بهداشت و رعایت پروتکل ها در راستای مقابله با کرونا از طرف کارکنان شرکت موارد برجسته خانه بهداشت کارگری سفیددشت بود.

 

تشکیلات خانه بهداشت با هدف تامین سلامت کارگران و اعضای خانواده آنها، ارتقای دانش بهداشتی و ایجاد رفتارهای مناسب بهداشتی در بین کارگران و سالم سازی محیط کار در کارگاه‌های تولیدی، صنعتی، خدماتی و معادن انجام می شود. به طور کلی، خدمات پیش بینی شده در برنامه‌های این تشکل ها، انجام اقدامات لازم در جهت پیشگیری از بروز حوادث و بیماری های ناشی از کار، بیماریهای شایع بومی و کنترل آن در محیط کار، انجام کمکهای اولیه در حوادث شغلی و تشکیل پرونده بهداشتی برای کارگران و هماهنگی های لازم درخصوص انجام معاینات شغلی (قبل از استخدام، ادواری و اختصاصی) است. شرکت فولاد سفیددشت با عنایت به موارد فوق و انجام آنها در سطح عالی، موفق به کسب این موفقیت شد و به همین مناسبت لوح تقدیری در مراسمی که به صورت ویدئو کنفرانس بود توسط وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این شرکت اهدا شد.

 

2

 

روابط عمومی فولاد سفیددشت

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied