شمانیوز

غلامحسین مظفری دروداع با ساکنان جزیره کیش ازهمدلی و تعامل خوب ساکنان منطقه و بخش خصوصی با سازمان منطقه آزاد کیش تقدیرکرد.

غلامحسین مظفری مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد کیش در مراسمی که شامگاه دوشنبه11 اسفند با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و جمعی از مسئولان محلی برای پاسداشت خدمات وی و معارفه جعفر آهنگران سرپرست جدید سازمان منطقه آزادکیش در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد، با ابراز خرسندی از تحقق وعده هایی که در ابتدای پذیرش مسئولیت سازمان منطقه آزاد کیش در محضر هموطنان عنوان کرده بود اظهار داشت: پاکدستی، شفافیت، تکریم مردم، تعامل خوب با بخش خصوصی و مردم داری محورکار ما بود و به لطف خداوند با تدوین یک برنامه راهبردی ۳ ساله این وعده ها همگی محقق شود.

مظفری با بیان این که تدوین و اجرای این برنامه با برگزاری بیش از ۷۵ جلسه کارشناسی در بدنه سازمان و مطالعه اسناد بالا دستی و البته همت همکاران پر تلاش سازمان میسر شد، گفت: این برنامه که مورد استقبال دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد هم قرار گرفت، سرلوحه فعالیت های ما بود.

وی با اشاره به دشواری رعایت اصولی چون پاکدستی و شفافیت گفت: رعایت این اصول در عمل و در سطح کلان کار بسیار سختی است که به لطف خداوند در جزیره کیش محقق شد و خرسندم که این خدمات رضایتمندی هموطنان و آرامش خاطر ما را به همراه داشته است.

مظفری اظهار داشت: در طول دو سال با استفاده از همه ظرفیت های موجود 8 هزار میلیارد تومان منابع مالی به سازمان بازگردانده و بسیاری از طرح ‌های نیمه تمام هم تعیین تکلیف شد.

وی افزود: شورای تامین و قوه قضائیه که وظایف ساختاری داشتند نیز برای حفظ و صیانت از بیت المال در این راستا همکاری بسیار خوبی با سازمان داشتند.

غلامحسین مظفری با تقدیر از عملکردتیم مدیریتی سازمان و تلاش همکاران سخت کوش خود تصریح کرد: امروز خوشبختانه سازمان منطقه آزاد کیش به نقطه ای رسیده که با استفاده از روش های نوین ایجاد درآمد پایدار، حداقل تا ۵ سال آینده در تامین مالی طرح ها با مشکل مواجه نخواهد بود. علاوه بر آن نقدینگی قابل توجهی نیز دارد که تنها از محل سود آن پرداخت هزینه های جاری ممکن می شود.

مظفری تکریم و تعامل با هموطنان را از اصول اخلاقی مدیریت در نظام اسلامی برشمرد و گفت: مردم داری درس ها و تجارب زیادی به دنبال دارد؛ آنچه که ما داریم از مردم است و بی شک جدای از مسئولیت باید به این موضوع توجه کرد، چرا که فاصله ای بین مدیران و مردم نیست و‌ ما نیز جزیی از مردم هستیم.

مدیرعامل سابق سازمان تصریح کرد: با اشاره به اینکه شرایط سخت و ظالمانه حاصل از تحریم ها فضای فعالیت ما را در بدو ورود به سازمان منطقه آزاد کیش دشوار کرده بود، کمبود نقدینگی و مشکلات مالی نیز از دیگر سو پیشبرد طرح ها را سخت و گاه غیر ممکن می کرد.

مظفری گفت: ما در مواجه با این ‌معضلات هزینه های مادی و معنوی فراوانی را متحمل شدیم اما همکاران سازمان منطقه آزاد کیش با تلاش و زحمات فراوان و پایبندی به شفافیت و درستکاری در نهایت کارها رابه سر انجام رساندند.

وی ریسک پذیری برای حفظ منافع عموم مردم را از الزامات مدیریتی در منطقه آزاد کیش در شرایط ناشی از کرونا عنوان کرد و گفت: با همت و ‌همدلی تمامی دست اندر کاران، فعالان اقتصادی، بخش خصوصی و مردم در شرایط کرونا ستاد همه جانبه مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس تشکیل و با توجه ویژه به تاب آوری جزیره تصمیماتی مجزا از سرزمین اصلی اتخاذ شد که نتیجه آن استمرار کسب و کارها ورونق اقتصادی کیش بود.

وی گفت: با همکاری شورای تامین، ائمه جمعه، شورای اداری، همکاران سازمان، مردم و نهادهای جزیره، اکنون در شرایطی هستیم که با مراقبت های جدی و کنترل بیماری در کیش، موارد بستری در جزیره نداریم که اگر این مدیریت بحران نبود فرو پاشی اقتصاد را در کیش اتفاق شاهد بودیم؛ تمامی این همدلی ها و تلاش ها در فضای مثال زدنی و‌ و جمع دوست داشتنی جزیره کیش اتفاق افتاد من نیز عضو کوچکی از این جمع بودم.

غلامحسین مظفری با بیان این که در آغاز کار خود پایانه فرودگاه جزیره کیش را با ۴۴ درصد پیشرفت تحویل گرفتیم که اکنون با بیش از ۹۰ درصد در حال تکمیل است بر ضرورت تکمیل زیرساخت های گردشگری تاکید کرد و توسعه گردشگری حلال در منطقه در دو سال اخیر را از دیگر دستاوردها سازمان منطقه آزاد کیش برشمرد.

مظفری همچنین از امضاء قرارداد ساخت مسکن ملی با وزارت راه در جزیره کیش خبر داد و افزود: ما اعتقاد داریم یا کاری در کیش نباید انجام شود یا با کیفیت تمام و کارشناسی اساسی، به همین دلیل طرح هایی همچون باغ ایرانیان، بیمه تکمیلی و مسکن بومیان کیش، از جمله طرح‌هایی است که با تلاش شبانه روزی همکاران ما به ثمر نشسته و باید در استمرار و ادامه آنها بکوشیم و هر روز طرحی نو برای ارائه و اجرا و خدمت صادقانه داشته باشیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود عنوان کرد: درخواستم از همکاران سازمان منطقه آزاد کیش در روزهای آخر سال و نزدیک شدن به ایام نوروز و همچنین روزهای پایانی دولت این است که با جدیت تمام شرایطی مطلوب تر از همیشه برای ورود گردشگران مهیا و برای به سر انجام رساندن کارهای بزرگ انجام شده در این مدت زمان کوتاه محکم و قوی تلاش کنند.

 

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied