شمانیوز

دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت:

دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت با اشاره به اینکه تعرفه مصوب پیشنهادی به دولت با توجه به مصارف و منابع حدود 28.5 درصد است، گفت: براساس تصمیم اتخاذ شده افزایش تعرفه ویزیت منوط به اجرای نسخه نویسی الکترونیک است.

سید سجاد رضوی در حاشیه جلسه تعرفه‌گذاری خدمات تشخیصی و درمانی 1400 که با حضور سازمان‌های بیمه گر پایه و سازمان نظام پزشکی در محل سازمان بیمه سلامت ایران برگزار شد، بیان کرد: با توجه به اسناد بالادستی در تعرفه سال آینده یکسان سازی جزء حرفه ای یا حق فنی بخش دولتی و خصوصی مورد توجه قرار گرفت به نحوی که در بخش دولتی عمدتا افزایش‌ها مربوط به ویزیت و جزء حرفه ای و بخش خصوصی نیز مربوط به هتلینگ و جزء فنی بود که امیدواریم با تغییبرات رخ داده بتوانیم براساس افزایش حقوق و دستمزد و تورم موجود در کشور تعرفه های حوزه سلامت به واقعیت نزدیک باشد.

دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت ادامه داد: تاکید همه اعضا این است که با تغییرات ایجاد شده پوشش بیمه افزایش و سهم پرداخت از جیب مردم کاهش یابد به نحوی که در این خصوص اجزا به طورکامل مشخص شده تا پس از تصویب و ابلاغ سرانه از سوی هیات دولت و ابلاغ  آن به حوزه بهداشت و درمان اجرایی شود.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم تا آخر سال جاری یا اوایل سال آینده تعرفه ها به موقع ابلاغ شود و از سردر گمی حوزه سلامت در بحث تعرفه ها جلوگیری کنیم.

رضوی به تعرفه منطقی اشاره کرد و گفت: تعرفه‌ها در برخی بخش‍‌ها از جمله دارو منطقی است ولی در برخی موارد کمتر از میزان واقعی است. خوشبختانه  تعرفه‌ویزیت نزدیک به واقعیت شده ولی در قسمت تخت روز و حق فنی با واقعیت نزدیک به 50 درصد فاصله دارد که امیدواریم در سالهای آینده به تدریج این موضوع اصلاح شود.  

وی با بیان اینکه براساس تصمیم اتخاذ شده افزایش تعرفه ویزیت منوط به اجرای نسخه نویسی الکترونیک است، گفت: در صورتی که نسخه نویسی انجام نشود این افزایش ها امکان پذیر نخواهد بود چرا که باید براساس  قانون نسخه نویسی الکترونیک اجرا شود.

دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت با بیان اینکه تعرفه مصوب پیشنهادی به دولت با توجه به مصارف و منابع حدود 28.5 درصد است، بیان کرد: بیمه ها هم علی رغم محدودیت منابع همراهی خوبی در افزایش تعرفه‌ها داشتند که امیدواریم در نهایت با این اقدامات به اهداف اصلی دست یابیم.

 

پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied