شمانیوز
شما نیوز

پیام نوروزی مدیرعامل بورس کالای ایران

سال ۱۳۹۹ با تمام فراز و فرودها و مشکلات و دشواری ها به پایان رسید و سال ۱۴۰۰ را با امید به بهبود شرایط کشور و مردممان آغاز می کنیم.

متن پیام به شرح ذیل می باشد:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

امام رضا (علیه‌‌ السلام):

فَصْلُ الرَّبیعِ فَإنّهُ روُحُ الأزْمانِ. فصل بهار روح زمان‌هاست.

سال 1399با تمام فراز و فرودها و مشکلات و دشواری ها به پایان رسید و سال 1400 را با امید به بهبود شرایط کشور و مردممان آغاز می کنیم.

بورس کالا نیز در این سال توانست با رکورد شکنی های متعدد کارنامه قابل قبولی را به ثبت برساند. رکورد شکنی در ارزش کل معاملات با رقم 350هزار میلیارد تومان و افزایش بیش از 100 درصدی نسبت به سال 98 در کنار معامله بیش از 33 میلیون تن کالا و رشد حجم و ارزش آمار معاملات فیزیکی نسبت به سال قبل نشان دهنده حرکت رو به جلوی بورس کالا در اقتصاد کشور است.

راه اندازی ابزارهای معاملاتی جدید مثل روش مناقصه و معاملات حراج باز، ورود محصولات جدید مثل خرما، کشمش و برنج به بازار گواهی سپرده کالایی و همچنین تقویت بازار مشتقه با راه‌اندازی معاملات آتی نقره به همراه آغاز به کار جدی معاملات املاک و مستغلات از جمله اقدامات توسعه ای بود که علیرغم مشکلات فراوان در این سال دامنه فعالیت بورس کالا را افزایش داد.

یکی از اتفاقات مثبت سال گذشته حمایت تمام قد بازار سرمایه و سهامداران از بورس کالا در جریان برخی تلاش ها برای قیمت گذاری دستوری بود. توجه به آثار قیمت گذاری دستوری بر حقوق سهامداران و کارکرد رانت‌زای آن در اقتصاد کشور موجب شد تا جلوی برخی تصمیمات غلط گرفته شود.

امیدواریم با ادامه روند مثبت و برخی نشانه های امیدوار کننده فعلی سال 1400 سالی پر از نعمت و برکت برای همه هم‌میهنان و اقتصاد کشور و خصوصا فعالان بازار سرمایه و بورس کالا باشد.

برای همگان در سال نو به برکت ایام شعبانیه که شروع سال با آن مقارن شده است از درگاه ایزد منان سلامتی، سعادت و توفیق روزافزون آرزو می کنم.

 

حامد سلطانی نژاد

مدیر عامل بورس کالای ایران

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied