شمانیوز

رئیس شورای عالی استان ها با بیان اینکه شورای عالی استان‌ها نقش عمده‌‌ای در ارائه طرح به مجلس دارد گفت: ما تا آخرین روز کاری به فعالیت خود در راستای وظایف تعیین شده ادامه می‌دهیم.

 دکتر علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان ها در حاشیه وبینار سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی و حکمرانی محلی در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه مبحث شوراهای اسلامی در کشور بحث بسیار مهمی است و این نهاد در امورات مردم تاثیرگذار است و از آنجایی که مجمع تشخیص مصلحت نظام جایگاه ویژه ای در تبیین سیاست‌های کلی نظام دارد و به‌عنوان بازوی مشورتی مقام معظم رهبری در تعیین این سیاست‌ها شناخته می‌شود لازم بود جلسه‌ای با دبیر این مجمع و با حضور شوراها برگزار کنیم.

وی افزود: هدف ما این است که از ظرفیت مجمع تشخیص مصحلت نظام استفاده کنیم تا در برنامه هفتم توسعه فصلی به شوراها اختصاص داده شود.

احمدی اظهار کرد: ما برای اینکه بتوانیم به حکمرانی محلی دست پیدا کنیم باید در قوانین تجدید نظر شود و همچنین برای تصویب لایحه مدیریت یکپارچه شهری نیز باید از سیاست‌های کلی نظام استفاده کنیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها بیان کرد: با توجه به اینکه شورای عالی استان‌ها نقش عمده‌ای در ارائه طرح به مجلس دارد باید تا آخرین لحظه به فعالیت خود ادامه دهد و وظایف خود که خدمت‌گذاری و خدمت‌رسانی صادقانه به مردم است را پیش ببرد.

وی افزود: ما امروز در اولین روز کاری در سال 1400 شمسی اولین وبینار را برگزار کردیم و در این شرایط همه‌گیری ویروس کرونا از فضای مجازی استفاده کردیم که با استقبال خوبی برگزار شد.

 

 

پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied