شمانیوز

از آنجایی که اشوان یکی از خواننده‌های پرطرفدار ایرانی است، تعداد زیادی از هوادارانش تمایل دارند اطلاعاتی درباره او به‌دست آورند. این خواننده، سبکی جوان پسند و کاملا مدرن دارد. در نتیجه اکثر طرفدارانش در گروه سنی نوجوانان و جوانان قرار می‌گیرند و با شور و اشتیاق بسیار، کارهای او را دنبال می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم با بررسی بیوگرافی و آثار اشکان خدابنده، شما را با این سلبریتی محبوب بیشتر آشنا کنیم.

از آنجایی که اشوان یکی از خواننده‌های پرطرفدار ایرانی است، تعداد زیادی از هوادارانش تمایل دارند اطلاعاتی درباره او به‌دست آورند. این خواننده، سبکی جوان پسند و کاملا مدرن دارد. در نتیجه اکثر طرفدارانش در گروه سنی نوجوانان و جوانان قرار می‌گیرند و با شور و اشتیاق بسیار، کارهای او را دنبال می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم با بررسی بیوگرافی و آثار اشکان خدابنده، شما را با این سلبریتی محبوب بیشتر آشنا کنیم.

 

بیوگرافی اشوان

شاید اطلاعات بسیاری از زندگی‌نامه وی در دسترس نباشد، اما ما سعی کردیم در این قسمت اکثر حقایقی که در رابطه با او وجود دارد را برای شما بازگو نماییم.

 

همه چیز درباره نام این خواننده مردمی

اسم شناسنامه‌ای او، اشکان است اما در بین مردم با نام اشوان شهرت دارد. وی در آغاز فعالیت حرفه‌ای خود در عرصه موسیقی نامی هنری انتخاب کرد. او تمایل داشت اسمی نزدیک به اشکان برگزیند و به دنبال معنای خاصی بود. در آخر این اسم برگزیده شد. معنی آن، خاکستر است اما معانی دیگری هم دارد.

شایعه‌ای وجود داشت که بیان می‌کرد، این خواننده برای اینکه از نام سیروان، یکی دیگر از خواننده‌های کشورمان استفاده کند تا به محبوبیت دست یابد، چنین اسمی بر روی خود نهاده است. اما در مصاحبه‌ای، او این مسئله را رد کرد.

 

 

سن اشوان

در روزهای اول شهرتش اطلاعات زیادی درباره سن او وجود نداشت. در مصاحبه‌ای در پاسخ به سوال مجری برنامه، گفت: اوایل تمایل نداشتم سنم را کسی بداند، زیرا اکثر مردم تعجب می‌کردند، که چطور جوانی با این رنج سنی توانسته موفقیت‌های زیادی به‌دست آورد. اما الان به این نتیجه رسیده‌ام که چه اشکالی دارد با سن کم پیشرفت کرده باشم؟

 وی در همین مصاحبه اعلام کرد، متولد سوم مهر 1369 است.

 

آغاز شهرت اشوان

اولین ترک او با نام اگه نباشی در سال 1387 منتشر شد و با اولین آهنگ توانست توجه عده‌ زیادی را به‌دست آورد. سپس ترک‌های چه خوبه حالم و حواست نیست، انتشار یافتند که در آن‌ سال‌ها تمامی این آهنگ‌ها محبوبیت خاصی پیدا کردند. اما، به مدت 3 الی 4 سال، اشکان هیچ کار جدیدی تولید نکرد. زیرا در تلاش بود تا بتواند مجوز رسمی بگیرد و درخشان‌تر به صحنه برگردد. بعدها اعلام کرد که این سکوت برایش بسیار آزار دهنده بوده است.

پس از گذشت مدتی، آهنگ‌هایی با نام تنها شدم و هنوزم، میشه شروع مجدد و طلایی برای او رقم زد.

 

نظر اشوان راجع به سایر خوانندگان کشور

در مصاحبه‌ای از او پرسیدند آیا خوانندگانی هستند که از سبک تو تقلید کنند یا از آن در کارهای خود بهره بگیرند؟ در پاسخ بیان کرد: بله، تعدادشان هم کم نیست. کسانی بوده‌اند که خودمان آن‌ها را به کنسرتمان دعوت کردیم و الان از کارهایی که ما روی استیج انجام می‌دهیم در کنسرت‌های خود بهره می‌گیرند. حتی، عده‌ای هستند که در  ترک‌هایشان نیز از آهنگ‌های من تقلید می‌کنند.

 

محسن یگانه

اشکان گفت، خداروشکر محسن یگانه سال‌ها است در رده‌های اول موسیقی ایران فعالیت می‌کند و راه خود را به خوبی بلد است.

 

حامد همایون

وی اظهار کرد حامد همایون اصلا سلیقه من نیست. کارهایش بار موسیقیایی قوی ندارد.

 

بررسی آثار اشوان

در قسمت آغاز شهرت که در این مقاله آورده شده است، کلیدی‌ترین آهنگ‌های جدید این خواننده که نقش مهمی در دیده شدن او داشتند را مطرح کردیم.

جالب است بدانید، وی از خواننده‌هایی است که ترانه‌سرایی، آهنگ‌سازی و ... اغلب کارهای خود را به تنهایی انجام می‌دهد. علاوه‌براین، از آنجایی آهنگ‌های شنیده شده از اشکان، سبک و سیاقی خاص دارند. تنها خود او می‌تواند، چنین سبکی را در آهنگ‌هایش حفظ کند. تا به امروز چندین خواننده درخواست‌هایی برای تولید و تنظیم آهنگ ارائه کرده‌اند، اما وی درخواست آن‌ها را نپذیرفته است.

اشوان کارهایش را به گونه‌ای می‌سازد که بتواند شعور موسیقیایی شنوندگان را افزایش دهد و با هر قطعه تنظیمی خاص ارائه می‌کند تا به ارزش موسیقی کشورمان بیافزاید. همچنین، آهنگ‌‌های او به مدرنیزه بودن، مشهور هستند.

 

سخن پایانی

در آخر باید اشاره کنیم، اشوان تا به امروز هیچ آلبومی منتشر نکرده و تصمیم قطعی برای این کار ندارد. تک آهنگ‌های او به اندازه‌ای جذاب هستند که توانسته با استفاده از آن‌ها شهرت خود را حفظ کند و کنسرت‌های متعددی اجرا نماید. امیدوایم توانسته باشیم با ارائه این مطلب به اکثر سوالات شما در رابطه با بیوگرافی اشکان خدابنده و زندگی هنری او پاسخ دهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied