شمانیوز

نعمت‌بخش در گفتگو با شمانیوز مطرح کرد؛

دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: سال گذشته تعداد تولید کل سال ایران‌خودرو و سایپا را ضربدر اختلاف قیمت بازار با قیمت تکلیفی شورای رقابت کردم که نتیجه آن 100 هزار میلیارد تومان تفاوت قیمتی بود؛ بنابراین 100 هزار میلیارد تومان رانت در جامعه توزیع شده است.

احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان ایران در گفتگو با خبرنگار سرویس اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، اظهار داشت: هیچ صنعتی به اندازه صنعت خودرو مورد تحقیق و تفحص نمایندگان مجلس قرار نگرفته است. در طرح‌های تحقیق و تفحص یک صنعت تمامی موارد را زیر و رو می‌کنند و مورد رسیدگی قرار می‌دهند. از آنجاکه تحقیق و تفحص هزینه دارد به نمایندگان فعلی مجلس پیشنهاد دادیم به‌جای اینکه دوباره تحقیق و تفحص انجام دهید، همان گزارشات مجلس قبل را بخوانید تا به ایرادات کار دست یابید.

وی با اشاره به نحوه قیمت‌گذاری خودروهای تولیدی داخل کشور گفت: ما داریم تولیدات خودمان را انجام می‌دهیم و افزایش تولید هم داشته‌ایم، اما شورای رقابت در قضیه قیمت‌گذاری خودروسازان را بیچاره کرده‌اند. وقتی قیمت‌گذاری دستوری را به ما تکلیف می‌کنند باعث شده تا ایران‌خودرو در سال 1399 حدود 18 هزار میلیارد تومان متحمل زیان شود که به عنوان مثال این شرکت در سال گذشته در هر خودرویی تحویلی به مشتریان به طور متوسط  36 میلیون تومان زیان داده است.

دبیر انجمن خودروسازان ایران خاطرنشان کرد: طبیعی است وقتی قیمت آلومینیوم، فولاد، آهن‎‌آلات و پتروشیمی گران می‌شود، قیمت خودرو هم افزایش یابد و البته قیمت دلار هم تا حدودی تأثیرگذاراست؛ به عبارتی قیمت خودرو تنها 20 درصد به ارز وابستگی دارد اما 80 درصد به قیمت مواد اولیه ارتباط دارد. فولاد آلیاژی یزد هر سه ماه یک بار افزایش قیمت دارد یا فولاد مبارکه و مواد پلیمری مدام افزایش قیمت دارند.

نعمت‌بخش روش پیش‌فروش خودروها را باعث ایجاد رانت و فساد دانست و در این رابطه عنوان داشت: بارها به شورای رقابت گفته‌ایم که روش کنونی پیش‌فروش خودرو اصلاً مناسب نیست. مثلاً خودرویی که در بازار آزاد 220 میلیون تومان قیمت دارد به کارخانه فشار می‌آورند که باید این خودرو را به مبلغ 120 میلیون تومان به فروش برسانید؛ در اینجا 100 میلیون تومان رانت وجود دارد و کارخانه هم که در این بین 36 میلیون تومان زیان می‌کند؛ به طورکلی هر کالایی که دو نرخی باشد منشأ رانت و فساد است.

وی افزود: سال گذشته تعداد تولید کل سال ایران‌خودرو و سایپا را ضربدر اختلاف قیمت بازار با قیمت تکلیفی شورای رقابت کردم که نتیجه آن 100 هزار میلیارد تومان تفاوت قیمتی بود؛ بنابراین 100 هزار میلیارد تومان رانت در جامعه توزیع شده است.

دبیر انجمن خودروسازان ایران از مقامات مسئول خواست که در قبال واگذاری قیمت خودروی سواری به هیئت مدیره شرکت‌ها تعرفه واردات خودروی سواری کاهش یابد و گفت: هیچ انجمنی چنین درخواستی را نمی‌کند اما من خواهش می‌کنم که تصمیم‌گیران درقبال آزادسازی قیمت خودرو، تعرفه واردات خودرو را کاهش دهند حتی من مخالف تعرفه 86 درصدی هستم که در بودجه لحاظ شده است و مردم باید بدانند که به خاطر حمایت از صنعت خودرو نبوده است که تعرفه واردات خودرو را افزایش داده‌اند، بلکه در قسمت درآمدها به دنبال درآمدی برای دولت بوده‌اند که درصد تعرفه واردات خودرو را افزایش داده‌اند. ولی اگر قیمت‌گذاری خودرو را به مدیران خودروسازی محول کنند و همزمان تعرفه‌ها را کاهش دهند، منِ خودروساز هم می‌دانم چگونه با واردات خودرو رقابت کنم.

گفتگو از سعید امینی

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied