شمانیوز

معاون امور صنایع وزارت صمت اعلام کرد:

معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت از رشد مثبت بخش ‌صنعت کشور در سال گذشته خبرداد وگفت: با تلاش صنعتگران کشورمان در سال گذشته، 7 هزارو 470واحد تولیدی با اشتغالزایی 142هزار نفری موفق به دریافت پروانه بهره برداری صنعتی شده اند.

مهدی صادقی نیارکی با تشریح شاخص های کلان صنعتی در 12 ماه سال گذشته خاطر نشان کرد: در سال گذشته به رغم تمام محدودیت هایی که برای بخش تولید وجود داشت شاهد رشد 10 درصدی در صدور پروانه بهره برداری صنعتی بودیم.این در حالی است که در سال 98، ۶ و ۹۰۰ واحد صنعتی به چرخه تولید اضافه شده بود.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت تصریح کرد: در راستای تحقق شعار سال ۹۹ مبنی بر جهش تولید ؛ بخش صنعت کشور سعی کرد تا با رفع موانع پیش روی فضای صنعتی شاهد اتفاقاتی مثبت در فرآیند توسعه ساخت داخل وافزایش اشتغال صنعتی در کشور باشد که خوشبختانه در 12 ماهه سال گذشته برای بیش از 140 هزار نفر اشتغال ایجاد شد و شاهد جهش 23 درصدی در ایجاد اشتغال صنعتی در کشور بودیم.

مهدی صادقی نیارکی همچنین از رشد حدود 45 درصدی جوازهای تاسیس تا پایان سال خبرداد وافزود:در سال گذشته بیش از 41 هزار 300 مجوز صنعتی صادر شده ، این درحالی است که در سال 98 حدود 28هزار و500 مجوز صنعتی در کشور صادر شده است.
 

شاتا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied